Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей176Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 17 1 2 3 11 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 168.
 1. #1
  Offline
  Пророк

  Полтавські вулиці


  (Навіяно оцим:
  Коновалець:
  Доречі про ініціативу перейменувати вулицю Комуни нічого не чути?
  Def:
  А, какой бы вариант названия вы предложили???
  )

  надибав в мережі на статтю Сергія Коваленка про вулиці рідного міста. Точніше, про їх назви:

  "Назви вулиць Полтави як відображення полтавського життя

  Однією з найулюбленіших тем полтавського чиновництва, яка доволі часто зачіпається в публічних виступах його представників, є тема “Полтава – духовна столиця України”. Автор цих рядків і не писав би їх, якби ця тема з такою нав”язливістю не здіймалася з усяких нагод та на всіляких офіціозах місцевого полтавського, так би мовити, розливу. Ну й справді – треба якимось чином додавати духу полтавцям на тлі суцільних провалів у соціально-економічній сфері. Знову ж таки не писалися б ці рядки, якби їх авторові не довелося придбати й переглянути атласу Полтави, нещодавно випущеного КП “Полтаваземкадастр” та НДІ геодезії та картографії (м.Київ). Але книгу було переглянуто і те, що перед цим траплялося у фрагментарному вигляді й дошкуляло лише при нагоді і зрідка тепер постало як цілісна картина, яка зачепила за живе і по-справжньому. Тож розпочнімо нашу захоплюючу подорож вулицями “духовної столиці” і при тому не якої там небудь, а саме України.

  Вже на літері “б” нас очікує прецікава знахідка. Це вулиця Бумажний провулок. Зупинімося й запитаймо себе: чи є в українській мові слово “бумага”? Шукаємо у всіх можливих словниках і переконуємося, що нема. Літера “в” також не без знахідок. Тут ми знаходимо Вугловий провулок. Що воно за “вугол” такий, від якого пішла назва цього провулку? Або взяти, наприклад, вулицю Клубнічну. А далі йдуть вулиця Кузнечна, Лодочний провулок, вулиця Овражна, вулиця Опитна, Рельсовий провулок, Родниковий провулок, Стекольний провулок, вулиця Уютна та Уютний провулок. Ці останні для того, мабуть, щоб мало не здалося.
  " (далі - тут: http://petlura.poltava.ua/content/vi...ang,ukrainian/)

  Взагалі-то я вважаю, що в Полтаві не все так погано. деяких одіозних імен вона все ж таки здихалась, і частина назв дозволяє мандрівникові відрізнити наше місто від Зпоріжжя, Львова чи Харкова. але...
  і в нашій полтавській землі не всі місцеві чиновники такі перелякані, як в обласному центрі.
  наприклад, у славних Лубнах, полковому місті, торік сказали гудбай радянським штампам і дали лубенцям відчути смак рідного міста.
  "Відповідне рішення було ухвалене Лубенським міськрадою 26 червня.
  За даними прес-служби, "вулиця Леніна тепер носить ім'я Ярослава Мудрого, площа Жовтнева перейменована на Ярмаркову, площа Революції - на площу Слави, вул. Карла Маркса - на Монастирську, вул. Лібкхнета - на Старотроїцьку, Дзержинського - на Василя Барки, Патріса Лумумби - на Яблучну, Разіна - на Хорольський спуск, Рози Люксембург - на Григорія Сковороди, Енгельса - на Паркову, Калініна - на Калинову, Димитрова - на Калнишевського, Воровського - на Гетьмана Дорошенко, Котовського - на Ганни Керн, Червоні казарми - на Вишневецких, Куйбишева - на Людмили Руденко
  " (http://www.newsru.ua/ukraine/02jul2008/sovetsk.html)

  може є й такі, кому Разіна, Розочки Люксембург і Калініна миліші за Хорольський спуск, Григорія Сковороди і Калинову, але не думаю, що їх багато. навіть без референдуму)

 2. #2
  Offline
  змія болотяна ОЧКОва

  Re: Полтавські вулиці


  Розочка, канєшно, вона не дуже к мєсту в центрі "духовної столиці" (бггг), але перейменування тягне на горбі мішок грошей. такий самий піде на ще одне посміховисько - референдум, а потім на черговий фонд для пам’ятника і те де. ну і вапше єсть много благіх дєл, які треба бистро і якісно зробить. дороги полатать (ямковий ремонт - це ж не шубу в труси заправлять), дерева попереписувать (тоже неабияк важно), пару готелів звести ну і так далі.
  "Ми не політикою займаємось, ми гроші заробляєм на благо полтавської громади, щоб полтавці могли гарно відпочити..." (с)
 3. #3
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  ну да. я в принципі не проти.
  але от у коментах до Мазепа-Фесту прочитав, що краще би Кульчинський допоміг хворим дітям.
  якась манєчка - хворі діти. ну чисто Остап Бендер. або Катерина Чумаченко. Кожен знає, що робити з чужими грошима. в кожного є сироти, які чекають цих грошей.
  а якщо якась хвора (навіть і здорова дитина) хоче послухати Собак у космосі? а якщо - подивитись Солодку Дарусю? Чому в івано-франківської влади знаходяться кошти відрядити своїх артистів до Полтави, а в полтавської нема навіть щоб їх прийняти?
  Чому є гроші на галушки (люблю галушки...), але нема ну те, щоб прибрати вулицю Куйбишева?
  ну та ви знаєте відповіді...
 4. #4
  Offline
  змія болотяна ОЧКОва

  Re: Полтавські вулиці


  на жаль, знаю...
  тут же, теж знаєте, працюють старі, як світ, відмазки. і з кожним разом їх стає більше і більше. До хворих дітей додаються нужденні дружини військових пенсіонерів, нещасні дерева, які тре під Новий рік обвішать лампами за баснословну ціну ... я добре розумію, що матеріальне - важливо. але ним довго не прикриватимешся. хіба, якшо люди отупіють зовсім і після шматка ковбаси їм не захочеться книжок почитать, або музику послухать. грусно, шо таких зараз більшє. Чи то мені ввижається?
  те ж саме, шо і про Кульчинського, говорять про губернатора. тіпа дуже вже зайнятий справами духовними і йому усьо-равно до пенсій, цін на транспортні перевезення. але ж дітей стали більше усиновлювати! Може колись і Роза до кінця зникне разом з Карлом Лібкнехтом.
  ЗІ: дорогою додому проїжджаю завжди повз провулок під назвою Світанковий. кльово було б у паспорті, там де прописка таку назву читать ...
 5. #5
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  Ответ Сообщение от aneisha Посмотреть сообщение
  Може колись і Роза до кінця зникне разом з Карлом Лібкнехтом.
  В Києві вулиця Карла Лібкнехта раніше називалась Шовковичною. Тепер вона знову Шовковична, але на ній залишилась табличка, що, мовляв, вулицю Шовковичну названо на честь Карла Лібкнехта.

  А в Полтаві на цього самого Лібкнехта, в ті часи не знаю як називалась, народився й жив Патріарх Мстислав (Скрипник). Той, що у свої 92 роки казав - я чув його інтерв'ю телефоном з Америки - "Запам'ятайте, діти мої: автокефалія з чужих ласкавих рук не береться!". Один із видатних українців 20-го століття. Не Карл Лібкнехт.
 6. #6
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  От.. все це дуже добре, але я не люблю, коли назву вулиці чи міста змінюють(хоч з шовковичної на карла, хоч навпаки). Дуже приємно приїжджати кудись і бачити, що там все так, як було. Я не люблю нових назв - на честь кого б вони не були названі. Мені здається, потрібно старе лишати, яке б воно не було. Мовляв.. так вже історично склалося і все. Це стосується не так сучасних змін, як тих - радянських, коли по-любому треба було все змінити. Але пройшло 70 років... і навіть оце - більшовицьке.. як на мене - прижилося. Воно ж людьми сприймається просто як звук. І коли цей звичний звук(наприклад, назву твоєї зупинки) змінюють на чужий.. мимоволі ріже вухо і відчувається дискомфорт.
  Я завжди, коли проїжджаю зупинку Карла Лібкнехта, і хтось кричить: "НА КААРЛААА", в умі проговорюю скоромовку: "карл у клары украл кораллы, а клара у карла украла кларнет" ... - це само по собі так відбувається. І... я люблю навіть таку дрібницю.
  Або от вулиця Леніна....
  В Лубнах змінили на Ярослава Мудрого.....?
  Як на мене це занадто радикально.
  Мудрий канєшно.. спору нет... відома людина, і може кращий управитель, ніж Ленін.
  Але я б не хотіла аби в нас вулицю Леніна перейменували на Франка або ще якось.
  Мені рідні саме звуки. Не ці люди, які за ними стоять, а звуки, які мене повертають до якихось подій минулих років.
  Скільки було зустрічей і побачень назначено біля пам’ятника Леніну!!!!
  В голові це вже не розривно - ленін і твоє побачення з кимось. Або вулиця.. я дуже люблю вулицю Леніна, люблю окремі будинки і навіть одну конкретну мансарду. І мені приємно було б, аби ця вулиця завжди була такою, як я її знаю.
 7. #7
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  Шурон. Ми якось ідемо з Бліном, коли оце біля гастроному, шо оце на углу… Ну оце там, де Героїв космоса і Героїв труда… Взяли портвейну, ідем собі. Блін каже: "Дивись назад, тільки потихеньку…" Я дивлюсь — отакенний кіт чорний за нами іде! Ми, значить, по Ворошилова і на Зою Космодем'янську. Він за нами. Ми у двір, звідти бульваром і через Котовського на Павліка…
  Вареник. Якого Павліка?
  Шурон. Морозова!

  (Лесь Подерев'янський, "Нірвана")

  kobieta, а кльово би було, якби ви приїхали до львова, а там замість площі Ринок - Карла Маркса, а в неї впадають вулиці - Совецька, Куйбишева, Клари Цеткін, Карла Лібкнехта і Рози Люксембург! а замість Шевченка - рідний Ленін!
  це я серйозно питаю, не подумайте. мені цікава відповідь.
 8. #8
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
  kobieta, а кльово би було, якби ви приїхали до львова, а там замість площі Ринок - Карла Маркса, а в неї впадають вулиці - Совецька, Куйбишева, Клари Цеткін, Карла Лібкнехта і Рози Люксембург! а замість Шевченка - рідний Ленін!
  це я серйозно питаю, не подумайте. мені цікава відповідь.
  Відповідаю серйозно: Львів нє! Не чіпати!
  Бо у Львові мені дорогі ті вулиці, які є зараз - інакших я не застала

  Мені ж взагалі то більше до вподоби всякі шовковично-цвіточні вулиці, аніж п’ятдесят першого з’їзду КПСС. Але я кажу з чисто егоїстичної точки зору, шо от в Полтаві Леніна не хо, шоб міняли, точно так само, як у Львові теж не хо, шоб міняли те, шо я знаю, те, до чого я вже звикла.
 9. #9
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  окей. а там біля земельного банку/нквд/гестапо/кгб/сбу у свій час стояв дядько Сталін (якого прибрали за одну ніч без референдума).
  припустимо, форумчанка N. у свій час кохалась у прилеглих до нього кущах. чи вважаєти ви цю подію достатньою підставою для того, аби його повернули на місце?
 10. #10
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські вулиці


  Як не крути, середовище виховує. якщо в цьому середовищи витають Бумажний провулок, вулиця Опитна, Лєнін і Клара Цеткін, то вони взрощують людину з відповідними бумажно-опитними естетичними смаками і Лєніно-Цеткіними ідеологічними орієнтирами. Дитина з цього починає пізнавати світ. воно пита тата - а шо то за чувак? і тато змушений обирати одну з трьох відповідей: 1) це наше фсьо, 2) воно нищило україну, а ми йому носимо квіти, 3) а какая разніца, мене воно не колише шо стоїть у моєму місті. я вважаю всі трі варіанта однаково шкідливими.
  у пам'ятника Гоголю чи Котляревському був би зовсім інший діалог.
  Згодні?
  це може дрібничка, але із дрібниць складається життя.
  не слід думати, що українці у своїй безмежній толерантності - розумні. нічого розумного тут нема. народ має бути свідомий себе, інакше це просто населення. Погляньте на карту будь-якого угорського, польського, вірменського міста. це дзаркало. і в нас дзеркало, тільки криве.
  я думаю, ви не вважаєте угорців чи поляків дурнішими за нас? принаймні життя не дає для цього підстав. пишу про ті країни, де був, але так скрізь. ну ви ж знаєте. запитайте зрештою в них, чи вони ностальгують за пам'ятниками Леніну. ви ж маєте таку можливість)
+ Ответить в теме
Страница 1 из 17 1 2 3 11 ... ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Сауни та бані Полтави / Сауны и бани Полтавы
  admin в разделе Заклади, місця відпочинку Полтави
  Ответов: 105
  Последнее сообщение: 21.10.2016, 20:52
 2. Ответов: 22
  Последнее сообщение: 20.07.2015, 10:09
 3. Полтавські брейкденсери
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 09.03.2009, 14:12
 4. Полтавські вечірки
  Uksus в разделе Заклади, місця відпочинку Полтави
  Ответов: 12
  Последнее сообщение: 06.11.2007, 10:43

Теги для этой темы