(Навіяно оцим:
Коновалець:
Доречі про ініціативу перейменувати вулицю Комуни нічого не чути?
Def:
А, какой бы вариант названия вы предложили??? )
надибав в мережі на статтю Сергія Коваленка про вулиці рідного міста. Точніше, про їх назви:
"Назви вулиць Полтави як відображення полтавського життя
Однією з найулюбленіших тем полтавського чиновництва, яка доволі часто зачіпається в публічних виступах його представників, є тема “Полтава – духовна столиця України”. Автор цих рядків і не писав би їх, якби ця тема з такою нав”язливістю не здіймалася з усяких нагод та на всіляких офіціозах місцевого полтавського, так би мовити, розливу. Ну й справді – треба якимось чином додавати духу полтавцям на тлі суцільних провалів у соціально-економічній сфері. Знову ж таки не писалися б ці рядки, якби їх авторові не довелося придбати й переглянути атласу Полтави, нещодавно випущеного КП “Полтаваземкадастр” та НДІ геодезії та картографії (м.Київ). Але книгу було переглянуто і те, що перед цим траплялося у фрагментарному вигляді й дошкуляло лише при нагоді і зрідка тепер постало як цілісна картина, яка зачепила за живе і по-справжньому. Тож розпочнімо нашу захоплюючу подорож вулицями “духовної столиці” і при тому не якої там небудь, а саме України.
Вже на літері “б” нас очікує прецікава знахідка. Це вулиця Бумажний провулок. Зупинімося й запитаймо себе: чи є в українській мові слово “бумага”? Шукаємо у всіх можливих словниках і переконуємося, що нема. Літера “в” також не без знахідок. Тут ми знаходимо Вугловий провулок. Що воно за “вугол” такий, від якого пішла назва цього провулку? Або взяти, наприклад, вулицю Клубнічну. А далі йдуть вулиця Кузнечна, Лодочний провулок, вулиця Овражна, вулиця Опитна, Рельсовий провулок, Родниковий провулок, Стекольний провулок, вулиця Уютна та Уютний провулок. Ці останні для того, мабуть, щоб мало не здалося." (далі - тут: http://petlura.poltava.ua/content/vi...ang,ukrainian/)
Взагалі-то я вважаю, що в Полтаві не все так погано. деяких одіозних імен вона все ж таки здихалась, і частина назв дозволяє мандрівникові відрізнити наше місто від Зпоріжжя, Львова чи Харкова. але...
і в нашій полтавській землі не всі місцеві чиновники такі перелякані, як в обласному центрі.
наприклад, у славних Лубнах, полковому місті, торік сказали гудбай радянським штампам і дали лубенцям відчути смак рідного міста.
"Відповідне рішення було ухвалене Лубенським міськрадою 26 червня.
За даними прес-служби, "вулиця Леніна тепер носить ім'я Ярослава Мудрого, площа Жовтнева перейменована на Ярмаркову, площа Революції - на площу Слави, вул. Карла Маркса - на Монастирську, вул. Лібкхнета - на Старотроїцьку, Дзержинського - на Василя Барки, Патріса Лумумби - на Яблучну, Разіна - на Хорольський спуск, Рози Люксембург - на Григорія Сковороди, Енгельса - на Паркову, Калініна - на Калинову, Димитрова - на Калнишевського, Воровського - на Гетьмана Дорошенко, Котовського - на Ганни Керн, Червоні казарми - на Вишневецких, Куйбишева - на Людмили Руденко" (http://www.newsru.ua/ukraine/02jul2008/sovetsk.html)
може є й такі, кому Разіна, Розочки Люксембург і Калініна миліші за Хорольський спуск, Григорія Сковороди і Калинову, але не думаю, що їх багато. навіть без референдуму)