Вы просматриваете тему Полтавські вулиці в подразделе Жизнь города Полтава, который находится в форуме Полтава; Сообщение от Victorious serg1975 , отой чувак, що у вас на аві, незадовго до своєї
а ще раніше діток називали Владлєн, Даздраперма етс етс
пам’ятаю, як в молодших класах керівничка на один урок задала завдання всім підготувати інфу про назву своєї вулиці, де він живе. я тоді пам’ятаю з подивом виявила, шо живу на вулиці названій в честь героя війни в афганістані. чому вулиця сінна називається сінною, і теде.
хоча, дійсно, назви вулиць - це ж обличчя міста, своєрідне ауротворення територій, і це насправді формує людину. всі ці деталі, правильно Вікторіус підкреслив.
але в той же час близька мені і позиція Кобіти - про шось вже більше, ніж просто назва зупинки.
вулиці міста мають одночасно розповідати про нього - архітектурою, написами на стінах, побутом, своїми назвами, навіть безглуздими пам’ятниками, якшо на те пішло. такий собі стьоб не стьоб, а ілюстрація місцевого колориту - фіксація, можливо, сердюччини, чи як це пояснити....
вопшем, коли діло дійде до перейменування, нас не питатимуть, от шо)
гадаю все це справа звички: от перейменують вулиці в №1, 2, 3 і т.д. і через років 5-10 ми так само в маршрутках будемо кричати " на пееершііій!" і буде все це звично і органічно. Прісно? Так. Без колориту? Знову так. Та хтось інший з тим самим ентузіазмом та запалом буде згадувати побачення на 14-тій, розборки на 101-ій, зустрічі з друзями на 62-ій... І тоді не буде зайвих питань щодо суті вкладу тієї чи іншої особистості в нашу історію, для того щоб мати честь назвати своїм ім'ям вулицю, проспект чи бульвар
Все спорно... Но зачем нам забаранивать мозги всякими лениными( они есть везде( в каждом городе)) , луночарскими(луночкой),О карлочках (выше),фурочках, степного фронта(що це?),Г.Сталинграду(так и пишется,- шо таке Г?).БАРАНИЗМ!!!!!!
ось в кривбасі так і є, як ви говорите, місто розбите на квартали, а райони називаються по кілометражу міста: такий-то кілометр.
«Про улицы.
В Кривом Роге я еду с 173-го квартала на 9-й через 129-й, 44-й и 17-й.
А в Киеве от "Золотых Ворот" сворачиваю со Стрелецкой на Стретенскую.
Вам этого не понять, дорогие коренные киевляне.»
З жж-запису reznichenko_d
повна назва - Героїв Сталінграду. саму Г. пишуть для простоти.
я от чого не розумію. Мало Башкирцевих, Мясоєдових, Лисенок, шоб кричати про то шо завтра Г. Сталінрграду переназвуть в Вул. Ющенка? є ж люди, чиї імена пройшли випробування часом.
нам дають піщу для розмишлєній під спец.соусом. А ми "соотвєтствуя" очікуванням, ломимся поперед батька в пекло.
согласно з Ялиною. Нас не питатимуть.
Кого там застрелили на полюванні? Якогось харківського. Його ім’ям хотіли назвати у Харкові вулицю, добре, що вистачило таки розуму пошуміти та затихнути, я не можу взагалі згадати і приблизно прізвище.
Я категорично проти назв вулиць іменами політиків. А от Герої України - це інша справа. Ну і просто особливі прикмети вітаються. А ще в дитинстві для мене Жовтнева була Жовтневою через те, шо каштани восени жовті-жовті![]()
Тю, сміється з вулиці Уютної і Опитної, а сам не знає, що правильно писати треба Гетьмана Дорошенка.
Мені здається, що іменами діячів взагалі не треба називати - життя ж таке - сьогодні дядя в почьоті, а завтра вже ворог намба ван, а грошики на перейменування капають. От би, справді, були типу Світанкової, Сонячної, Зеленої, Садової тощо.
А то як на гробиках. Померла людина - назвали її ім"ям вулицю. Поки живий визнання не діждешся. Та і хто обирає, кого можна увіковічити, а кого ні. До речі, нові назви не приживаються. 1100 річчя так і залишилась поміж людьми Луначарського.
Це тому, що назви ще й повинні бути легкі і приємні у вимові