Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей36Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 9 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 81.
 1. #1
  Offline
  Новачок

  Памятник Мазепе


  Уважаемые форумчане!
  Подскажите пожалуйста, слышал можно как то отправить деньги на строительство памятника. В интернете такой информации ненашел.
  Может кто видел, дайте ссылочку со счетами и инструкциями

 2. #2
  Offline
  Пророк

  Re: Памятник Мазепе!


  знайшов в мережі:
  "Розпочато збір коштів на виготовлення та встановлення пам’ятника. Прізвища жертводавців будуть викарбувані на спеціальній таблиці, встановленій біля пам’ятника. При перерахуванні коштів на рахунок слід зазначити: «Благодійний внесок на спорудження пам’ятника Івану Мазепі у Полтаві».
  Рахунок:
  Одержувач ПОО ВУТ "Просвіта"
  Код 22527966
  рах. N 26005710234330
  Банк одержувача Укрсоцбанк в м.Полтава
  Код банку 331014
  Призначення платежу: Благодійні пожертви на спорудження памятника І.Мазепі. Сума без ПДВ.
  Загальна вартість пам’ятника 1,5 млн. грн. З них 1млн. 164 тис. – вартість скульптури та гонорари скульптору і архітектору, постамент – 336 тис., упоряджувальні роботи та виготовлення проектної документації – за рахунок коштів місцевої влади. Укладено договір ... з Київським творчо-виробничим комбінатом «Художник» НСХУ, директор – Шевелюк В.С. та угоду ... з заслуженим скульптором України Миколою Біликом. Все, що пов’язане з виготовленням гранітного (Капустянське родовище) постаменту покладено на головного архітектора області Юрія Петрука. Можливе збільшення витрат на постамент
  ."
  (http://maidan.org.ua/static/news/2009/1234506188.html)
  Станом на 16 лютого було зібрано більше 260 тисю гривень.
 3. #3
  Пророк

  Re: Памятник Мазепе!


  а Вы уверены что Ваши деньги пойдут именно на строительство памятника???
 4. #4
  Offline
  Гуру

  Re: Памятник Мазепе!


  а Вы уверены что Ваши деньги пойдут именно на строительство памятника???
  Частина, може, так.
 5. #5
  Offline
  Новачок

  Re: Памятник Мазепе


  "каменем спотикання" у відзначеннях 300-річчя битви під Полтавою став гетьман України Іван Мазепа, а точніше намір поставити йому пам’ятник. Із відповідною заявою виступило МЗС Росії, яке різко засудило "політику Києва, спрямовану на реабілітацію гетьмана Івана Мазепи". Але якщо російську заяву можна проігнорувати, оскільки Москва, чи будь-яка інша столиця не можуть нам вказувати, які пам’ятники мають стояти на українській землі, а які треба зносити, то поведінка окремих вітчизняних політиків і чиновників заслуговує на увагу.
  Так нещодавно, під час засідання обласного оргкомітету з питань святкування 300-річчя Полтавської битви, мер Полтави Андрій Матковський заявив, що пам`ятник у запланований ініціаторами час спорудити вже неможливо. Водночас один із лідерів місцевого БЮТ констатував, що встановлення пам’ятника І.Мазепі на Соборній площі Полтави не сприятиме проведенню міських заходів, присвячених 300-річчю Полтавської битви. Більше того, міський голова як рафінований малорос прорік: "Спорудження пам`ятника в цей час стане поштовхом для того, щоб у Полтаві провести другу Полтавську битву. Сюди можуть приїхати радикально налаштовані росіяни, українці або хтось іще".
  Іншими словами, гетьман Іван Мазепи опинився в облозі, яку йому, як і триста років тому, влаштувала імперська Москва та її доморощені холуї в Україні.
  Про Батурин як історичний феномен сьогодні здебільшого згадують у контексті реставраційних робіт, які відбуваються у Батуринському історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця". Тим часом, події, які відбулися там у 1708 році мають передусім далекосяжні політичні наслідки, не кажучи вже про те, що саме вони передували битві під Полтавою.
  ...саме це місто стало ключовою ланкою у Північній війні, яку Швеція у союзі з Україною вела проти Російської імперії. Батурин, який на той час фактично був столицею гетьманської України й вважався символом її національної нескореності, був обраний імператором Петром І для відплатної акції за перехід Івана Мазепи на бік шведського короля.
  На початку листопада 1708 року російські окупаційні війська після довготривалої облоги, зустрічаючи відчайдушний опір козаків – захисників Батурина, вдерлися у місто й почали розправлятися із мирним населенням. При цьому дії росіян носили особливо жорстокий характер, а репресії стосувалися значної частини місцевого населення.
  Масштаби і жорстокість погромів вражали як сучасників Івана Мазепи так і дослідників цієї трагедії у минулому.
  Зокрема у відомому Лизогубівському літописі в деталях описано як батуринці, в основному жінки та діти, налякані звірствами російських солдат кидалися з високого валу в річку, де їх добивали. А про саму різню автор так пише: "...Військо заюшене, а найбільше рядові солдати, понапивавшись (бо скрізь було вдосталь всякого напою), кололи людей і рубали, а для того інші, боячися, в прихованих місцях сиділи, аж коли вогонь обійшов усе місто, і ті постраждали".
  Щоб у нікого не виникло сумнівів щодо чисельних і жорстоких фактів розправи на мирним населенням наведемо свідчення російських джерел. У московському "Журналі або Поденної записки... Петра Великого", який у хронологічному порядку висвітлював діяльність Петра І написано: "И первых воров полковника Чечеля и генерального есаула Кенигсека с некоторыми их единомышленники взяли, прочих всех побили, и тот город со всем сожгли и разорили до основания, где зело много изменника Мазепы богатства взяли".
  Батуринська різня мала значний міжнародний резонанс. Англійська "Лондон Газетт" від 29 грудня 1708 року писала, що князь Меншиков, який очолював каральну експедицію у Батурині "залогу... в числі 6 тисяч наказав вирубати". Інше видання "Дейлі Курант" від 3 січня 1709 року про нього ж зазначала: "по здобутті наказав вирубати 5-6 тисяч козаків".
  Вже у наші дні на території Батурина знайдено 70 поховань. При цьому дорослих чоловіків там немає, лише жінки та діти. Володимир Коваленко, керівник Міжнародної археологічної експедиції в селищі Батурин одному із українських телеканалів заявив: "Ми бачимо поховання жертв цієї трагедії: мати з немовлям, підлітки з порубаними кінцівками, діти рядочками. Всі ці поховання не можна списати на інші події, оскільки вони опущені у шар пожежі 1708 року".
  У монографії сучасного історика Сергія Павленка "Загибель Батурина" наводиться вражаюча статистика: лише за один день від рук агресора загинуло від 6 до 7,5 тисяч мирних громадян, 5 – 6,5 тисяч військовиків, а разом 11 – 14 тисяч батуринців, сердюків та козаків.
  Наводимо цей кривавий фактаж, оскільки, можливо, він отверезить деякі гарячі голови, які у своєму русофільстві зайшли так далеко, що з нагоди 300-річчя битви під Полтавою мають намір "святкувати" перемогу "руского оружія". Між Батурином, Полтавою та гетьманом І.Мазепою існує тісний взаємозв’язок. Він промовисто вказує, що українцям слід нарешті навчитися поважати себе і власне минуле. Лише тоді матимемо право претендувати на гідне майбутнє.
  Богдан Червак
  Член Політради ВО "Свобода"
 6. #6
  --------

  Re: Памятник Мазепе


  Я думаю не ток памятник поставят,а еще кто-то себе дачку сварганит гдето
 7. #7
  Offline
  Пророк

  Re: Памятник Мазепе


  Ответ Сообщение от Фото Охотник Посмотреть сообщение
  Я думаю не ток памятник поставят,а еще кто-то себе дачку сварганит гдето
  Думаешь кто-то против памятника, потому-что ему денежек на дачку не обломиться? Но зачем человеку две дачи?
 8. #8
  --------

  Re: Памятник Мазепе


  Две дачки это ж круто
  Та и денюжкиж не со свого кармана
 9. #9
  Offline
  Пророк

  Re: Памятник Мазепе


  Главное, нет бы денежку детям или обездоленным перечислить - так нет, а на кусок железа - всегда пожалуйста. Тьфу...
 10. #10
  Offline
  Пророк

  Re: Памятник Мазепе


  Ответ Сообщение от Lera Посмотреть сообщение
  Главное, нет бы денежку детям или обездоленным перечислить - так нет, а на кусок железа - всегда пожалуйста. Тьфу...
  Это вы про памятник ГАЛУШКЕ?
+ Ответить в теме
Страница 1 из 9 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Ответов: 37
  Последнее сообщение: 05.11.2007, 00:33

Теги для этой темы