Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей128Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 6 из 25
Показано с 51 по 60 из 244.
    Пивовар

Re: Українці мають готуватись до подорожчання природнього газу для населення

V00D00People, это "каминофен", что-то типа современной буржуйки, с современным КПД.
    Lindorie, те камины, которые мы знаем-помним (открытая кирпичная будка) по эффективности "чуть выше обычного костра". А сейчас камины идут "закрытые" - т.е. чугунная каминная топка со стеклом, с очень неплохим кпд. Но там куча ньюансов. Самая дешевая топка сейчас 4,5тыщи но отпаливать ею не получится, это больше "для души". Ну и для топки нужен дымоход, ее нужно "интегрировать в комнату" итдитп. А камины, рассчитанные для отопления, начинаются от штуки зелени - и это за голую топку. Намного выгоднее, проще и удобнее взять буржуина, как у Вуду.

upd
    Ответ Сообщение от andy Посмотреть сообщение
    мы от этого хоть как, а никуда не делись бы. разве что, при яныке отсрочка могла бы быть чуть дольше, всё равно за наш с вами счёт и не на много
    имхо - это произошло очень поздно
    примерно как детская болезнь во взрослом возрасте, переносится тяжело и с кучей осложнений...
    когда газ-нефть-уголь были дешевыми, никтоиз "кэрманычэй" не думал дальше собственного носа, что нужно утеплять весь жилищный фонд, внедрять энергосберегающие технологии
    даже сейчас - включили отопление, а на улице +13, "відчинив вікно бо жарко"

то, что происходит сейчас - это очень больно, но заставило людей хоть как-то переосмыслить ситуацию
    за многоэтажки ничего не скажу, и не слежу за ними - а вот за частные дома...
    раньше утеплялись обычно осенью (понимая что "винтер из каминг"), и в основном те, у кого был бешеный перерасход по газу, у кого было просто холодно зимой, или у кого были лишние/свободные деньги и желание экономии на отоплении
    я еще с прошлого года (когда начал реконструкцию дома) запланировал "як сніг зійде" утепление, и сам процесс начался в мае
    так очень много по городу кинулось утепляться с самой весны, на складах пенопласт/пенополистрирол/минвату разметали, как горячие пирожки в обед
    и очень много по городу вижу "свежих фасадов"

ЗЫ: вспоминаю дедушку. Даже после того, как их дом газифицировали, он в основном отапливал дом печкой, занимался заготовкой дров... "Я шо, дурний, грошима топити?" А газовый котел включал только на ночь, в самые лютые морозы, или когда мы в гостях были...

Гуру

Ответ Сообщение от Паук Посмотреть сообщение
    Я шо, дурний, грошима топити?
    а дрова грошей не коштують? Я оце боюсь, що коли народ масово поставить собі такі твердопаливні котли, то в Україні лісів не залишиться. Нашо купувати, якщо можна поїхати в найближчий ліс і нарубати собі дрів. Халява.

Ответ Сообщение от V00D00People Посмотреть сообщение
    Lindorie, так вроде и не много, как для дома...
    та шо там за будинок. Це ж не маєток. Це півбудинку дореволюційної побудови в районі Центр. ринку. Три кімнати, коридори та кухня. Прибудову з ванною утеплили ще у минулому році, найхолоднішу північну стіну ось місяць назад закінчили утеплювати. Залишилася південна сонячна стіна. Будемо над нею працювати навесні.

Ответ Сообщение от alexx76 Посмотреть сообщение
    может стоит подумать об отоплении правильном
    А що значить правильне опалення?
    Пивовар

Ответ Сообщение от Lindorie Посмотреть сообщение
    Я оце боюсь, що коли народ масово поставить собі такі твердопаливні котли, то в Україні лісів не залишиться
    Бережіть ліси, бо вам у них ще ховатися ой не те) За дрова у найближчому лісі лісник згвалтує у збоченій формі
    Зараз так, дрова грошей коштують. Проте люди викручуються, по типу "спил дерев недорого" і деревину забирають собі, або коли автодорівці всякі лісопосадки проріждують, чи після валки лісу - там залишків усіляких огого...
    Пророк

Ну і на лісопилках всяких таритися можна обрізками.
    Нервова, курррва

Паук,
    - Ви знов про москалів?
    - Ні! Я про екологію!)))
    Нє, народ, спиляти деревину - це не дрова на зиму заготувати. Навіть на затурканих хуторах закуповують дрова офіційно в лісництві. Це не дорого коштує, відносно канєш!) точну суму, якщо є необхідність, завтра можу взнати.
    Пивовар

Scald, лісопилки-пилорами свої відходи пускають на опалення для сушарок. В кого вони є)
    sharasha, сусід дубові дрова брав по 300/куб (якщо не помиляюсь) для каміна.
    Гуру

А я вот смотрю, что после уборки, например, кукурузы остаётся до фига соломы, которая могла бы использоваться для производства топливных пелет для котлов...
    Нервова, курррва

Паук, Та дуб - круто!))) Сосна! В селі, де бабуся влітку живе, купують сосну в лісництві. Все таки газ не всі ж провели.
    Та й, до речі, мої тамошні тітка з дядьком цього літа добудували собі топочну на тверде паливо. Та й не вони одні. І запаслися дровами.
    Пророк

Ответ Сообщение от sharasha Посмотреть сообщение
    Навіть на затурканих хуторах закуповують дрова офіційно в лісництві. Це не дорого коштує, відносно канєш!) точну суму, якщо є необхідність, завтра можу взнати.
    Років зо три тому поцікавився в Копилах у лісгоспі, щодо вартості дров...

Картинка така:
    За ту суму (вартість "куба") яку мені оголосили (гривень 200-250), я мав поїхати своїм транспортом до лісу під Полтаву і набрати 1-метрові "чурбаки" з сосни (!), які потім ще треба було пиляти, бо у котел такі не впхнеш (туди треба 30-35см довжина).

У той же час я міг за ті ж самі гроші купити порізаний на 35-40 сантиметрів дуб чи ясен, які треба було лише поколоти.
    До того ж, у вартість входила доставка (мінімальна партія - 2 куба).

То навіщо мені "сосна у лісі", якщо додому привезуть "дуб чи ясен"?
    Нервова, курррва

vladd, А я казала, шо в лісі? Нє! Їм привезли готові дрова. І колоти не треба було. Ну, зараз вже пізно. Завтра подзвоню і точно все взнаю. Напишу тоді. Навіть приблизних цифр не хочу писати, щоб не ввести в оману.
    Може в кожному господарстві по-своєму. Я ж не знаю.
+ Ответить в теме
Страница 6 из 25