Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей165Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 17 из 17
Показано с 161 по 169 из 169.
 1. #161
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  Порошенко лічно підпалював!
  Нет. Национальная идея подкачала! Красти, красти, красти.... і жрать, жрать, жрать... поки не вдавлюся або не лусну!!! :)))

 2. #162
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Ответ Сообщение от Barыga Посмотреть сообщение
  Нет. Национальная идея подкачала! Красти, красти, красти.... і жрать, жрать, жрать... :)))
  Судячи з того, що із 7 чудес світу до нас дійшли тільки піраміди - єгипетська національна ідея - це те, що нам треба!
 3. #163
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  Судячи з того, що із 7 чудес світу до нас дійшли тільки піраміди - єгипетська національна ідея - це те, що нам треба!
  Фараона обиратимемо ?

  Чур, я буду Нефертити.

  А Верховну Зраду пустим на мумії.
 4. #164
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Ответ Сообщение от Karen Посмотреть сообщение
  Фараона обиратимемо ?
  Фараон - то должность от богів, ми хіба шо Фаріон вибрати можемо.
 5. #165
  Fes
  Offline
  Новачок

  Re: Полтавські будинки


  Вот такая монументальная живопись была обнаружена на новостройках на ул. Перспективной:

  Нажмите на изображение для увеличения
Название: P7251991_resize.jpg
Просмотров: 2
Размер:	291.4 Кб
ID:	41503 Нажмите на изображение для увеличения
Название: P7251995_resize.jpg
Просмотров: 1
Размер:	301.8 Кб
ID:	41504
 6. #166
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Да, уже несколько месяцев наблюдаем.
 7. #167
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  Судячи з того, що із 7 чудес світу до нас дійшли тільки піраміди - єгипетська національна ідея - це те, що нам треба!
  просто їх так заї...лися будувати, що сил їх розвалювати вже ні у кого не було
 8. #168
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки  СТОЛІТНЯ ГІМНАЗІЯ НА ПАВЛЕНКАХ: НЕЗАЛЕЖНІСТЮ ПОБУДОВАНА — НЕЗАЛЕЖНІСТЮ Й ЗНИЩЕНА

  У Полтаві нищиться будівля колишньої вечірньої школи на Павленках, яка була символом народження української державності

  З початку літа ледь не кожного дня у зведеннях ДСНС про пожежі за добу випливає одна й та ж адреса: Павленківська площа, 6. Кожного разу історія однакова — без жертв, а причини пожежі невідомі. Поки люди дискутують про причини таких займань, Полтава втрачає черговий будинок історичного значення. Будинок, який є символом народження Української державності.

  Створення гімназії

  У 1917 році з ініціативи секретаря освіти Української народної республіки, уродженця Полтави, Івана Стешенка у Полтаві почали відкривати українські гімназії. Першу — імені Котляревського — розташували у будівлі на нинішній вулиці Небесної сотні, 45.

  Другу відкрили на Павленках у грудні 1917 року. Очолив її викладач Кадетського корпусу Павло Голобородько. Полтавський історик Борис Тристанов віднайшов листа тещі Голобородька — Олімпіади Петренко. З нього відомо, що будівля гімназії була взята в оренду у представника Полтавського дворянства Михайла Герценвіца.

  Гроші на утримання гімназії збирала організація «Просвіта». Зокрема 1582 карбованці надали залізничники зі станції Полтава-Київська.

  З 1918 року гімназія носила ім’я Івана Стешенка, якого було вбито в серпні того року. За іронією долі, секретаря УНР вбили саме поблизу гімназії. У 1919 році до влади остаточно прийшли «більшовики» й вже через рік гімназія припинила своє існування.

  Радянський період й занепад у часи незалежності

  Де саме розташувалась вищеописана гімназія, достеменно невідомо. Як й невідомо місце, де точно вбили Стешенка, адже не всі архівні документи збереглись до нашого часу. Проте відомо, що з приходом радянської влади на місці гімназії було створено 6-ту трудову школу. Вона функціонувала саме у приміщені на Павленківський площі, 6.

  Після другої світової війни у будівлі розташовувалась жіноча школа № 9. З матеріалів Анатолія Чернова відомо, що у 1955 році, у зв’язку з побудовою 25-ої школи, дівчаток переселили туди. Сама школа стала загальноосвітньою й у 1961 році переїхала у своє нинішнє приміщення у Павленківському парку.

  У старому приміщенні утворили 3-вечірню школу, яка й перебувала там до 2009 року. Тоді місцева влада вирішила «виселити» школу з історичної будівлі у центрі міста й перевезти на околицю міста, об’єднавши її з «вечіркою» на вулиці Сакко, 14.

  У подальші роки Управління освіти Полтавського міськвиконкому, на чийому балансі перебуває будівля, не змогло чи не схотіло знайти приміщенню пристосування й воно починає занепадати. Це при тому що, наприклад, у 2015 році до Полтави переїхала частина Луганського національного університету ім. Шевченка. У такій будівлі могла б запросто поміститися одна з його кафедр.

  Знищення будівлі

  Завдяки бездіяльності влади будівля фактично стала «нічийною». З початку 2017 року у будівлі одна за одною виникають пожежі. Загалом їх трапилось 15, з яких 11 — влітку. Горить не лише будівля гімназії, але й сусіднє занедбане приміщення колишнього пункту міліції.

  В ДСНС нам повідомили, що жодного разу на місці пожежі не було виявлено слідів запальної суміші. Основна версія — необережне поводження з вогнем невідомої особи. Тобто, хтось випадково чи з наміру постійно підпалює сміття у будівлі, яке так ретельно туди зносять місцеві мешканці. Проте пожежники пояснюють, що не можуть чатувати там, адже охорона об’єктів не у їхній компетенції.

  «Полтавщина» поцікавилась думкою нинішнього очільника управління освіти Наталії Дорохової щодо будівлі. Чиновниця повідомила, що вони звертались до поліції у зв’язку з цими пожежами, а також заявила, що це приміщення освітянам не потрібно. Тому в подальшому вони планують звернутись до управління комунальним майном, щоб те вирішило його подальшу долю.

  Проте у відділі комунікації ГУНП нам повідомили, що ніхто з органів місцевої влади до поліції не звертався. Лише представники ДСНС з актами, вже за фактом пожежі.

  Висновок

  Старовинна будівля, у якій 100 років тому заснували гімназію, де вперше почали викладати українську мову й традиції, вже фактично знищена. За трагічним збігом обставин, будівля пережила «більшовиків» й німецьку окупацію, але не змогла пережити нову українську державу. Велику роль в її руйнації зіграли місцеві можновладці, які не змогли зберегти ні гімназію, ні будівлю. Таким чином, приміщення, яке могло бути пам’ятником створення Української державності, перетворилось у меморіал безвідповідальності місцевої влади.

  Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»
 9. #169
  Offline
  Пророк

  Re: Полтавські будинки


  Не самое плохое здание и красивая история его.

  Но думается мне в любом случае городским властям просто не под силу будет восстанавливать и содержать все ненужные им здания.

  А рецепт спасения таких вот оригинальных и полубесхозных строений один: инициативная группа энтузиастов - передача данного здания в аренду желающим на 49-99 лет за символические 1 грн с обязательством арендаторов на первое время обеспечить прекращение разрушения здания и его сохранность пока в хотя бы неизменном виде. Каждые 3-5 лет договор символической аренды дополняется выставлением повышенных требований : косметический ремонт и т.п. Итог - здание должно быть сохранено.
+ Ответить в теме
Страница 17 из 17

Похожие темы

 1. Сауни та бані Полтави / Сауны и бани Полтавы
  admin в разделе Заклади, місця відпочинку Полтави
  Ответов: 105
  Последнее сообщение: 21.10.2016, 20:52
 2. Полтавські вулиці
  Victorious в разделе Життя міста Полтава
  Ответов: 167
  Последнее сообщение: 28.07.2015, 22:21
 3. Хто врятує полтавські крила?
  admin в разделе Життя міста Полтава
  Ответов: 4
  Последнее сообщение: 28.09.2009, 15:47
 4. Полтавські брейкденсери
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 09.03.2009, 14:12
 5. Полтавські вечірки
  Uksus в разделе Заклади, місця відпочинку Полтави
  Ответов: 12
  Последнее сообщение: 06.11.2007, 10:43