Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей7Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 19.
 1. #1
  Offline
  ри?
  Smile

  Книжки горять


  Довго вагалася, куди запостити. І вирішила таки в літературу.

  "Книжки у вогні. У ніч проти суботи невідомі підпалили одразу дві книгарні у Києві. Ще одну обписали гаслами на кшталт "Продають Україну". Усі три крамниці належать до однієї книжкової мережі. Її власник підраховує кількість згорілих книжок, а міліція вже порушила кримінальну справу за фактом підпалу.
  Ольга, очевидець пожежі: "Чула цей шум, їх багато було - знаєте, як хлопці кричать ото - а-ааааа -таким істєріческім. Потом як бабхнуло, я кричу: Боже, Славка, вставай, дом наш валиться - такоє впєчатлєніє, шо бомба. А вже вдень, о дев'ятій я вийшла і побачила це горе - ні окон, книжки валяються".

  Зараз тут замість вітрин фанера, а на полицях - обвуглені книжки. Продавчині пораються на згарищі - скидають до ящиків колишній товар. Палії залишили по собі автограф - слово "вурдалаки" по склу виписано на всіх трьох постраждалих книгарнях. Власник крамниць роз'яснює ці таємничі письмена.

  Костянтин Климашенко, директор мережі "Книжковий супермаркет": "До деяких книгарень нашої мережі приносили листи приблизно такого змісту: ви продаєте антиукраїнські книжки, зокрема, "Вурдалак Тарас Шевченко" Олеся Бузини. Ми рекомендуємо зняти цю антиукраїнську літературу, бо якщо ви цього не зробите, у вас будуть великі проблеми. І підпис - організація "Тризуб".

  Націоналістичній організації "Тризуб" Олесь Бузина таки дійсно допік. Вони на дух не переносять його роман "Вурдалак Тарас Шевченко", у якому український класик виставлений пияком, ловеласом і невдахою. Тому тризубівці відкрито закликали книгарні не продавати цей твір. Втім свою причетність до київських підпалів у організації заперечують. Але радять: краще патріотів не дражнити.

  Віталій Применко, член організації "Тризуб": "Українці нація терпелива, але терпіння не є безмежним. Якщо ідеш з дівчиною і хтось образив її нецензурно, нормальна реакція будь-якого нормального чоловіка - дати в пику цій людині. Причому необов'язково прогнозувати наслідки і перейматися тим, що буде зіпсований його костюмчик чи вибиті зуби".

  З Бузиною вже і билися, і судилися, а він все одно пише і збирає компромат на Шевченка. Тепер його твори свідомо чи несвідомо прорекламували вогнями в книгарнях та кодовим словом "Вурдалаки" на вітринах. Але сам автор запевняє - йому реклама не потрібна.

  Олесь Бузина, письменник: "Якщо на людину відбувається замах, це піар? Якщо у людини спалюють книжки це піар? Я не хотів цього піару взагалі. Повірте, більше нікого крім Бузини чомусь пірати не підробляють. Навіщо мені цей піар? Якщо говорити про успішність Бузини як літератора, то він успішний літератор".

  За словами директора книгарні, у пожежі найбільше згоріло саме української літератури - перекладної класики та дитячих книжок. Твори Бузини вціліли - натомість постраждав, зокрема, "Кобзар" Тарас Шевченка. "

  http://5.ua/newsline/231/0/59246/


  Ну і чого добиваються наші "любі" націоналісти? Навіщо нівечити книгарні? Навіщо вимагати вилучення всіх творів, написаних російською? Навіщо розпалювати оцей вогонь протиборства двох культур?
  Здавалося б, у тризубівців мала б бути повага до друкованої літератури, тим більше зараз певний злет української як прози, так і поезії. Ет ні, треба, треба довести, що один письменник - кака, і спалити всю книгарню!
  Російською - досадно :( Негідна це справа - нищити твори. Як пси погані!

 2. #2
  Offline
  MisanThrope

  Re: Книжки горять


  Шкода книг(
 3. #3
  Def
  Offline
  .

  Re: Книжки горять


  Осталось пожалеть население страны.
 4. #4
  Offline
  Пророк

  Re: Книжки горять


  Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
  ...
  Ну і чого добиваються наші "любі" націоналісти? Навіщо нівечити книгарні?
  ...
  Хм, а почему националисты? С таким успехом можно обвинить и Папу Римского. Или того же Бузину. Или соседа дядю Васю. Тоже достойные кандидаты.
 5. #5
  Offline
  ри?

  Re: Книжки горять


  RAMM, а хіба організація "Тризуб" не націоналістична? Адже наче нема заперечень з їхнього боку стосовно цієї акції...
 6. #6
  Offline
  Пророк

  Re: Книжки горять


  Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
  RAMM, а хіба організація "Тризуб" не націоналістична? Адже наче нема заперечень з їхнього боку стосовно цієї акції...
  А, ну если признались в поджеге, то конечно нехорошо.
  Хотя в сообщении я этого не заметил.
  А то получиться как с поджегом Рейхстага.
 7. #7
  Offline
  Инвалид умственного труда

  Re: Книжки горять


  А ну да случайно так подожгли, И письма тож случайно слали... Случано два магазина, на втором УНСо случайно написали на стекле...

  ПОДЖОГИ, ЧАЙКА, «ГАЛИЧИНА». ЧТО ДАЛЬШЕ?

  Тема радикального национализма и фашизма в Украине за последние недели неожиданно вышла на первый план. То во Львове «Свобода» Олега Тягнибока поразвешивала плакаты прославляющие дивизию СС «Галичина», то депутаты-националисты от БЮТ начали вносить откровенно провокационные проекты законов о языках, по которым на русском запрещается говорить даже на работе.

  Большой резонанс получил и случай в Одессе — в драке между представителями двух группировок — «антифа» (антифашистов) и националистов погиб один из лидеров националистической организации «Сич» Максим Чайка. Безусловно, это жуткая история. И ситуация среди радикальних молодежных организаций уже давно ненормальная (столкновения «антифа», «скинов» и «наци», увы, не редкость). Сам покойный на своей странице в «Контакте» называл себя адептом «церкви Адольфа Гитлера», а его соратники маршировали по Одессе взмахивая руки в нацистском приветствии.

  Однако, убийство человека — всегда трагедия. Но подозрительно мощная кампания по героизации Чайки в некоторых СМИ («Чайка — патриот, мученически погибший от рук пророссийских боевиков») навевает мысль, что на трагедии решили поспекулировать весьма влиятельные силы. Для чего? Чтобы пробудить жажду мести у единомышленников Чайки по всей стране?

  Конечно, может быть, что тема с убийством парня раскручивается с локальной целью — чтобы привязать к нему одесского пророссийского политика Маркова, на которого давно уже имеет зуб СБУ. Также, может быть, что и «Свобода» развешивала «эсэсовские» плакаты просто, чтоб лишний раз засветиться на всю страну. А БЮТ поставил на конвейер языковые законопроекты, просто чтобы поднять свой упавший рейтинг на Западе страны. Но в любом случае, все эти события ведут к радикализации политической атмосферы в Украине. Причем в обе стороны.

  В Украине есть радикальные украинские националисты, но до сих пор не было мощных группировок пророссийских радикалов (говорить об антифа как о влиятельном движении не приходится). Крупнейшая политическая сила русскоязычного юго-востока — Партия Регионов с большой натяжкой может считаться «пророссийской» и уж никоим образом она не радикальна. Но если все будет идти как идет, то и на юго-востоке появится спрос на жесткие формы противостояния националистам. А есть спрос — будет и предложение. И тогда ситуация может выйти из под контроля. Поэтому политикам нужно перестать заигрывать с радикалами и радикальными идеями. Это опасно для страны.

  К слову, Ющенко проявил очень пристальный интерес к делу Чайки. Лично поручил правоохранителям найти убийц. Будет ли от президента аналогичное поручение по поводу поджога книжных магазинов в Киеве?
  взято тут
 8. #8
  Offline
  ри?

  Re: Книжки горять


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  А то получиться как с поджегом Рейхстага.
  Але ж і заперечень з їх боку, що це вони, теж нема...
  Взагалі, річ не за те. Річ у тому, що наші люди у більшості своїй так і не навчилися створювати - лише руйнують і ламають. Саме це пригнічує.


  А про вилучення російськомовної літератури - маразм взагалі.
  "Це зашкодить українській культурі..." - і як вона зашкодить? Тим, що хтось прочитає лишню книжку, нехай навіть у російському перекладі? Шось все прямо у крайнощі залазить, у всіх сферах життя якийсь хаос...
 9. #9
  Offline
  Пророк

  Re: Книжки горять


  Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
  ... УНСо случайно написали на стекле...
  Да, фантазия у поджигателей убогая
 10. #10
  Offline
  Инвалид умственного труда

  Re: Книжки горять


  Вот Оригинал
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя

Теги для этой темы