Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей26Благодарности

Результаты опроса: Як часто Ви спілкуєтесь наживо українською літнормою і отримуєте нею ж відповідь?

Голосовавшие
11. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Щодня

3 27.27%
  • Щотижня

1 9.09%
  • Щомісяця

3 27.27%
  • Щороку

1 9.09%
  • Не пригадую такого

3 27.27%
+ Ответить в теме
Страница 3 из 3
Показано с 21 по 28 из 28.
    Гуру

Re: Де у Полтаві практикувати усну літнорму?

Офтоп:
    Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Чи правильно я Вас зрозумів, що саме там Ви шліфуєте свою усну літнорму?
    ППЦ ты ГОНИШ или прикидываешся!!! ты каждый раз переспрашиваеш "ЧИ правильно я вас зрозумив!!" И напостой неправильно понимаеш..либо не хочеш понимать!!!

шліфуєте свою усну літнорму?
    ДА и воще шлифуют это аж никак не связано с литературой -скорее с интимом)))))))))))))))))

Ответ Сообщение от Mr.Kronko Посмотреть сообщение
    знаю де!
    на мотеле под "Спайдыром"
    у вас шо проблемы какието? вам жизнь не мила?
    думаете укр балакаете укр....ну и балакайте, тренируйтесь в повсякденному жытти, автобусе, тролейбусе, хто вам миша?

Могу посоветовать способ!
    Верочный способ освоицца с языком посорицца в транспорте с какой нить агресивнрй тетенькой!! уверяю вас пару таких тренировок и вы Т.Г.Шевченка за пояс засунете лёхко!!
    Та не прикалывайся--это лишь для понту пишут "что мол хочу общаться на чистом укр--на самом деле оно никому не надо !!!

Odo
    -
    Офтоп:
    Ответ Сообщение от **SEM** Посмотреть сообщение
    ДА и воще шлифуют это аж никак не связано с литературой -скорее с интимом)))))))))))))))))
    Вчимо матчасть:
    шліфувати -ую, -уєш, , 1) Обробляти поверхню металу, дерева, скла і т. ін. абразивними матеріалами. || Начищати що-небудь, наводити глянець на якусь поверхню, робити її чистою, блискучою. 2) Удосконалювати, поліпшувати що-небудь. || Поліпшувати риси, характер когось, виховуючи його, впливаючи на нього.
    ППЦ ты ГОНИШ или прикидываешся!!! ты каждый раз переспрашиваеш "ЧИ правильно я вас зрозумив!!" И напостой неправильно понимаеш..либо не хочеш понимать!!!
    Чи бачите, яка справа, якщо я Вас неправильно зрозумію, це буде вельми негарно, тому я волію ліпше перепитати і уточнити Вашу опінію.

Та не прикалывайся--это лишь для понту пишут "что мол хочу общаться на чистом укр--на самом деле оно никому не надо !!!
    От бачите, инколи і Вам не завадило би поставити під сумнів, чи правильно Ви когось зрозуміли, бо з Вашого допису випливає, що саме неправильно.

Офтоп:
    У Звалищі я не пишу з принципових міркувань, тому відповім Вам тут:
    Ответ Сообщение от Полтавський кіт Посмотреть сообщение
    Одо повертайтеся, у нас в Україні звісно не так добре як закордоном. зате попрактикуєтесь у українському літературному.
    На жаль, ситуація з усною літнормою в Україні майже не відрізняється, від тутешньої.

До речі, пане Полтавський кіт, як щодо проголосувати?
    Инвалид умственного труда

На жаль, ситуація з усною літнормою в Україні майже не відрізняється, від тутешньої.
    Случайно не русскоязычные Украинцы виноваты?

До речі, пане Полтавський кіт, як щодо проголосувати?
    а нащо? свою думку я можу і так вам висказати, але ви знову почнете мені
    вказувати на відхилення від теми коли почнете відчувати ,що неправі.
    Офтоп:
    а на звалищі ,ви мабуть, не відповідаєте із принципу "бо облажаюся"?
    Гуру

Офтоп:
    Вчимо матчасть:

Чи бачите, яка справа, якщо я Вас неправильно зрозумію, це буде вельми негарно, тому я волію ліпше перепитати і уточнити Вашу опінію.

От бачите, инколи і Вам не завадило би поставити під сумнів, чи правильно Ви когось зрозуміли, бо з Вашого допису випливає, що саме неправильно.
    НУ а как тут можно неправлиьно понять--Я те сказал что кроме городской библиотеки НЕГДЕ найти собеседников на чисто укр языке!!!
    А ты переспрашиваешь "что мол там ли я нахожу себе друзей и собеседников"!!! Понимаеш МНЕ НЕ НАДО НИЧЕМУ ПРАКТИКОВАТЬСЯ!!!
    Odo
    -

а нащо? свою думку я можу і так вам висказати, але ви знову почнете мені вказувати на відхилення від теми коли почнете відчувати ,що неправі.
    Офтоп:
    Жодним чином, я вказую Вам лише на порушення правил, котрі для того і існують, щоб їх виконувати, щоб теми не перетворювалися на нескінченні сварки і перескакування з одного предмета обговорення на инший. Стосовно ж Вас, можу сказати, що Ви, на жаль, надто часто переходите на особистості і починаєте обговорювати особу опонента, а не тему, що і спричиняє попередження Вас, щодо відхилення від теми. Спробуйте не чинити цього, а зосередитися саме на темі і оцініть результат, чи буду я Вас попереджувати тоді?
    Думки ж свої стосовно існування усної літнорми в Україні Ви і досі не виклали, що мене надзвичайно засмучує, але я продовжую чекати на них.
    Офтоп:
    а на звалищі ,ви мабуть, не відповідаєте із принципу "бо облажаюся"?
    Облажатися можна будь-де, у будь-якому розділі форуму. Спілкування ж на Звалищі мені не цікаве через те, що там не є можливе обговорення будь-яких серйозних і цікавих для мене тем. Обговорення ж серйозних тем потребує відсторонености і неупереджености, чим там і не пахне, там суцільне царство дикого первісного з’ясування стосунків. Я не засуджую цих людей, просто мені це нецікаво.
    Пророк

Хотілобися також і говорити українською, уточнюю літнормою, а не суржиком, але де? Скрізь лише суржик, що невимушено балансує між російською та українською. Чи є у когось подібні проблеми, і коли - так, то розкажіть блск., як Ви їх вирішуєте?
    Чув, що у Києві є таке місце, зветься "Чернівці", де регулярно збираються ті, хто хоче поговорити українською. Чи можливе таке у Полтаві?
    Я не бачу проблеми, їй-бо. Особисто я в Полтаві спілкуюся українською скрізь, від будь-якої контори до базару. І в мене чомусь інші враження, чим у багатьох на форумі - тобто навколо я теж чую українську мову. Не сказати що вона аж надто літературна, але природня. З домішками русизмів та діалектизмів, які роблять її ще привабливішою. Я вважаю, що існування різновидів мови - це тільки нам плюс; сам говорю трохи по-різному в Полтаві і Львові.
    До речі, я ніколи не чув про якесь особливе місце в Києві, де розмовляли би українською. В Києві я так само нею послугоюсь скрізь, і це не створює для мене проблем. До того ж я можу сам собі обирати коло спілкування; не не значить, що я обираю людей за мовною ознакою, але спільність інтересів так чи інакш визначає прихильне ставлення до української. Тож маю коло спілкування; а коли у нас проходить, наприклад, фестиваль "Країна мрій", на Співочому полі збираються десятки тисяч людей, переважно молоді, які спілкуються українською вільно і невимушено - хоч у Києві її загалом поменше, чим в Полтаві.
    А згадка про Чернівці нагадала мені одне спостереження: колись з інтервалом в кілька днів побував в Козельці Чернігівської області і Хотині Чернівецької. Між ними десь 700 км; століттями були в складі ворожих імперій. А говорять одною мовою, і ніщо її не бере.
    Odo
    -
    Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Я не бачу проблеми, їй-бо. Особисто я в Полтаві спілкуюся українською скрізь, від будь-якої контори до базару. І в мене чомусь інші враження, чим у багатьох на форумі - тобто навколо я теж чую українську мову. Не сказати що вона аж надто літературна, але природня. З домішками русизмів та діалектизмів, які роблять її ще привабливішою. Я вважаю, що існування різновидів мови - це тільки нам плюс; сам говорю трохи по-різному в Полтаві і Львові.
    Щодо полтавського суржика з його колоритом цілковито згоден, сам обожнюю і збираю його перлини у відповідній темі. Але мені йдеться дещо про инше, про так би мовити, високий стандарт усного мовлення. Він є у будь-якій мові. Зазвичай, будь-яка мова має нижній розмовно-побутовий щабель та високий стандарт мовлення для ділових переговорів, публіцистики та філософської полеміки, для політичного спілкування на міжнародному рівні тощо. Погодьтесь, що суржик на міжнародному рівні звучатиме дещо екстравагантно? Тобто, я не проти суржика, але проти того, щоб мова складалася лише з одного тільки суржика. Мусять бути й инакші рівні усного мовлення, саме про них мені і йдеться, саме їх мені бракує і саме для з’ясування де у полтаві вони існують, я і створив цю тему. Досі позитивних серйозних відповідей не зауважив, на жаль.
    До речі, я ніколи не чув про якесь особливе місце в Києві, де розмовляли би українською.
    Воно зветься "Чернівці", сам там не бував, дізнався про нього на Домівці, можете там спитати.
    А згадка про Чернівці нагадала мені одне спостереження: колись з інтервалом в кілька днів побував в Козельці Чернігівської області і Хотині Чернівецької. Між ними десь 700 км; століттями були в складі ворожих імперій. А говорять одною мовою, і ніщо її не бере.
    Цікаво, хоча думаю, що вимова таки серйозно різнилася. Особисто я, з труднощами продираюся до глузду сказаного галицькою говіркою, збивають з пантелику инакші наголоси у словах, инакша інтонація фрази та "екання": поседіти, потремай тощо.

П.С. До речі, цікаво було би побачити Ваш голос у голосуванні

До речі, я ніколи не чув про якесь особливе місце в Києві, де розмовляли би українською.
    Розпитав про це місце докладніше у одного свого київського знайомого:
    я: скажи, чи не знаєш, що таке Чернівці у Києві?
    v: місце зустрічі )) де вичитав? )
    я: Я колись читав на Домівці, що там збираються побалакати ті, хто спілкується українською
    v: так
    я: а може Ти казав вже не згадаю кав’ярня може якась?
    v: нєє
    я: ?
    v: то місце на Майдані біля пам’ятника там є ліхтарі з містами України, і вказані відстані до них від Києва
    я: біля стовпа?
    v: кожен ліхтар — обласний центр
    я: а тепер ясно
    v: а Чернівці мають вигідне положення ))
    я: а-то люди питають де це?
    v: між пам’ятником і Поштамтом
    я: ясно дяки
+ Ответить в теме
Страница 3 из 3