Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей661Благодарности

Результаты опроса: Як Ви ставитесь до мовного питання а Україні?

Голосовавшие
94. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Какая разница на каком языке говорить?

11 11.70%
  • Глибоко по барабану

4 4.26%
  • Просто байдуже

1 1.06%
  • Такого питання не існує

4 4.26%
  • Це просто провокація, а не мовне питання

32 34.04%
  • Таке питання існує, але нехай його вирішують якось без мене

1 1.06%
  • Це дійсно дуже складне питання і я намагаюсь його зрозуміти

30 31.91%
  • Инше

11 11.70%
+ Ответить в теме
Страница 6 из 62
Показано с 51 по 60 из 619.
    Гуру

Re: Ваше ставлення до мовного питання в Україні?

Я Китайский немогу "ОСЯГНУТИ", а Украинский отличаеться от русского нескольким десятком слов и 2-мя буквами в алфавите....))))

ри?

Ответ Сообщение от **SEM** Посмотреть сообщение
    Я Китайский немогу "ОСЯГНУТИ", а Украинский отличаеться от русского нескольким десятком слов и 2-мя буквами в алфавите....))))
    Дивно, я завше вважала, що в українській мові більше відмінних слів, ніж два десятки. Але то пусте... Головне, це те, що й ті "два десятки" не вкладаються в російськомовній свідомості ))) Ну не розуміють люде, шо то воно таке пописано...
    Гуру

ну не 2 десятка а 3 )))одним больше одним меньше ))))
    прикинь я прекрасно понимаю "шо то воно таке пописано" и совершенно свободно "можу розмовляти на українській мові")))и никогда не гнал на то что Украинский язык хуже либо лучше русского--ибо мне всёравно..
    ри?

"Прикидую"!! :)
    Вчора говорила зі своїм хрещеним. Так ось - він назвав мене "малолєткой, которая спрячеться в нору, когда за Украину придеться воевать с врагом". Найдивніше те, що все почалося з простого - сонечко сказало фразу українською. А ще дивніше те, що ми вдвох так і не зрозуміли, хто ж буде боротися за Україну, як не ми...і головне - проти кого?!
    Потім хрещений зізнався, що він по національності - росіянин. Тому щось йому доводити марна справа. Як довести людині, яка все життя розмовляла російською і жила в СиРиСиРи, що ми не гонимо російську, а просто просимо не пхати її до державної?! Як пояснити, що вже не СОЮЗ, а незалежна Україна, і ми вже маємо національну мову?!
    Инвалид умственного труда

Но он то по национальности русский. И укринский язык отнють не его.
    ри?

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    Но он то по национальности русский. И укринский язык отнють не его.
    Так навіщо тоді репетувати про війну і про захисників? Він точно не піде захищати, йому ж все одно!
    Пророк

Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
    Сьогодні проходила в центрі, повз кінотеатр Котляревського. Там поставили якусь конструкцію - здоровий екран. І шо ви думаєте показували? Не кліпи українських виконавців, не новини, не рекламу, а ... мультик. Вгадайте, який. "Утіниє історії" в російському дубляжі!!! В центрі Полтави - духовної колиски України. То де нав’язування?
    Немає елементарної пропаганди, популяризації, а ви тут про якийсь примус
    Хе-хе
    То тобі ще пощастило, раз дубляж. Я вчора мала за щастя дивитися русалочку в піратському перекладі. А сьогодні Бетховена.
    Взагалі..досить дивно... навіть трохи цікаво... - НАВІЩО таке показувати(будь-якою мовою)???!!!
    Філософф

Ответ Сообщение от V00D00People Посмотреть сообщение
    Ваші порівняння як мінімум – недоречні!

Я так зрозумів, що відповіді на моє запитання у вас немає ?

Скажіть тоді чому коли людина носить НЕ національний одяг чи вживає страви із НЕ національної кунні або слухає НЕ національну музику Ви до цього ставитеся спокійно а коли спілкується не національною мовою то обурюєтеся ?

Антологічна ситуація, що правда суржиком говорять на щастя не всі.

Документацію ведемо на комп’ютерах де у тестовому редакторі Microsoft Word є вбудована служба перевірки помилок.
    Якщо виникають труднощі щодо написання якогось слова чи речення - радимося одне з одним. Бо по перше, помилки у документах не дозволяються, а по друге безграмотність аж ніяк не йде на користь іміджу організації.
    («проффесор» пам’ятаєте як було висміяно? )

А вона справді є та необхідність? Навмисно принижувати себе … навіть перед директором… поваги такі дії не викликають…

Uksus , сонечко, ну я ж казав про людей які народилися у незалежній Україні, а не про наше покоління.
    Якщо є знайомі котрі зараз вчаться класі у 3му-6му поцікався якою мовою вони спілкуються з однолітками.

Он Руда каже, що більшість дорослих суржиком розмовляють, а тим часом діти цих дорослих здобувають освіту українською мовою. То ж якою будуть розмовляти ці діти? Ну певно вжеж не російською :)
    Вони будуть говорити кривою російською, просто з більшим домішком українських слів.

А Ви тільки й можете, щоб назвати їх недоречними? А чому вони недоречні?
    Мова-це більше, ніж кухня чи одяг.Хоча й ці елементи культури важливі. Це чинник свідомості. Можна не носити одяг вітчизняного виробника, якщо він не дуже якісний( промисловість України поки що не на рівні), але як можна заперечувати мову?Чим вона неякісна? Неможна так стверджувати:я українець, але мені чуже все українське. Тоді ти не українець за визначенням. Як можна жити в країні й не поважати її? В Америці, наприклад, обуряться, як можна жити, їсти, користуватись ресурсами країни й не говорити державною мовою? Як прийти в гості, з2їсти все, що є на столі, й сказати господарю: а я дякувати не буду, в моїй родині так не заведено і взагалі-мені ж зручно не дякувати, чого я буду? Ти й так мене зрозумієш. Це як жити в родині, користуватись її благами, але при цьому не поважати членів родини, не підтримувати їх традиції. Незнання мови -це одне, а позиція "а я мову цю хахляцьку не знаю. І горджуся. А нащо мені? І так сойдьот. Я тут знаю велику російську мову, в 20 разів кращу, це велике щастя і мені цього досить по гроб жізні"-інше.

Служба перевірки у Ворді, до речі, взагалі недосконала-половину помилок не бачить. А якщо не буде Ворда під рукою? Ну порадитесь. А якщо неправильно порадять? На помилки в документах дивляться крізь пальці. Через мої руки проходить дуже багато документації(я також звертаю увагу на документацію в інших державних установах, в нотаріальних конторах) Помилки є завжди і скрізь. Тому що контроль за цим послаблено до мінімуму. Ніхто нічого не знає і не контролює. А якщо немає суворого контролю, ніхто не боїться допустити помилку. Наші Президенти теж часто роблять помилки у спічах. Я не думаю, що у них слабкі редактори, просто вони знають, що й це прохавають.А як щодо ЗМІ? Наприклад, всі чули, що чешуть диктори в новинах? І редактори такі найелементарніші ляпи легко пропускають. А проффесор попався під гарячу руку під час кампанії-це був гарний привід його висміяти.
    Філософф

Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
    Дивно, я завше вважала, що в українській мові більше відмінних слів, ніж два десятки. Але то пусте... Головне, це те, що й ті "два десятки" не вкладаються в російськомовній свідомості ))) Ну не розуміють люде, шо то воно таке пописано...
    От і мене теж добиває, коли люди не знають і заглиблюватися навіть не бажають, а навіть хизуються своїм поверховим знанням і довести їм щось при цьому нереально! А як послухати, як росіяни в фільмах грають суржикомовних українців! Вони ж навіть наш простенький суржик нормально скопіювати не можуть, навіть напрягтись і 2 українських слова правильно вимовити! А як росіяни "читають" українською? Гидкіших звуків не буває. Але марнославно впевнені, що відмінностей ніяких. Великороси теж мені.Так що, українці розумніші, що можуть і російською й українською читати нормально? Чи великороської пихи в них меньше! Знаєте, як косо дивляться на українців у Москві? Понаєхалі! Почему Вы не можете говорить на нормальном языке? Але ж їм теж усе повинно бути зрозуміло! Чому ж їх така реакція у них вважається нормальною, а якщо в рідній країні намагаєшся переконати говорити рідною мовою, це сприймається як страшний націоналістичний злочин? Іх виховують пихатими націоналістами, як і американців(матушка-Россия и родная речь перш за все), а у нас таке виховання викликає обурення.

У міссіс Буш запитали, чи знає вона дещо з української кухні. Вона, закопиливши губу, відповіла:"А що, в українців є свої страви?" А потім, бажаючи сказати щось більш дипломатичне, вимовила:"Так, у нас є багато українських емігрантів, які долучають свої рецепти до великої американської культури" Шовіністка-ще й яка, але у них нормально все переводити на свою культуру. Скажи щось таке наш Президент з приводу російської культури, піднявся б увесь Донецьк, а Путін з2їв би нас разом з Чорнобилем. Проте російські політики й не таке про нас кажуть-і нормально. Чому такі подвійні стандарти-це норма нашого життя? Чи це не принижує?
    Добрий модер ))

Ответ Сообщение от **SEM** Посмотреть сообщение
    прикинь я прекрасно понимаю "шо то воно таке пописано" и совершенно свободно "можу розмовляти на українській мові")))и никогда не гнал на то что Украинский язык хуже либо лучше русского--ибо мне всёравно..
    Якшо ти вільно володієш українською і тобі дійсно все одно, зроби таку ласку, пиши тут, на форумі, українською.
+ Ответить в теме
Страница 6 из 62