Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей661Благодарности

Результаты опроса: Як Ви ставитесь до мовного питання а Україні?

Голосовавшие
94. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Какая разница на каком языке говорить?

11 11.70%
  • Глибоко по барабану

4 4.26%
  • Просто байдуже

1 1.06%
  • Такого питання не існує

4 4.26%
  • Це просто провокація, а не мовне питання

32 34.04%
  • Таке питання існує, але нехай його вирішують якось без мене

1 1.06%
  • Це дійсно дуже складне питання і я намагаюсь його зрозуміти

30 31.91%
  • Инше

11 11.70%
+ Ответить в теме
Страница 52 из 62
Показано с 511 по 520 из 619.
    Філософф

Re: Ваше ставлення до мовного питання в Україні?

Ответ Сообщение от aneisha Посмотреть сообщение
    а чого Ви так боїтеся, шо людина може користуватися кількома мовами. іноді елементарно не зручно говорити рідним суржиком з російськомовним коллєгою. і, в принципі, нічого страшного у цьому немає, особливо якшо уявити це мовною практикою.
    спілкування російською чи китайською не є зрадою батьківщини.
    Ну це різні речі.Суржик він повноцінною мовою не є і його носії в будь якому випадку з часом будуть схилятись в офіційних,ділових чи професійних випадках до укр або рос.Але суржик власне і не є різновидом української тому люди для яких він є рідним ні російсько-ні україномовними в чистому вигляді вважатись не можуть.

Инвалид умственного труда

Вообщем, Хинди рулит
    Філософф

Або ханська(тобто китайська)зокрема якщо письменник то така величезна аудиторія відкривається
    Зануда

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    тоді давайте подумаєм про те, кому вигідно, аби г... посібники були доступні? Міносвіти має всі важелі, аби їх валити! але чомусь отак от виходить, що по цим посібникам вчать дітей. А потім - трипільці - найвидатніша раса, потомки атлантідян. ну не бугага?
    Я трохи знаюся на механізмах створення, затвердження та видання підручників. Як це не банально, але основна причина, чому друкують "макулатуру", зовсім не ідеологічна, а фінансова. Міносвіти має важелі, так, але вирішальне значення і тут мають "відкати", "блат" та т.і.
    Тож треба перестати красти, і тоді гарні, виважені підручники, що написані справжніми науковцями, знайдуть свого користувача.
    Це щодо видання підручників. Про стан вичення російської мови взагалі, можу навести приклад.
    Моя перша дружина за фахом - російський філолог. Приймає участь зокрема, у створенні методичних посібників для вивчення саме російської мови і літератури у школі. Нещодавно видано посібник з вивчення творчості Гоголя. Я також маю честь надавати технічну допомогу у створенні такіх підручників. Все це робиться державним коштом, отже є люди, які розуміють, що потрібно виховувати багатогранну особистість, яка крім рідної мови володіє ще кількома. Крайній націоналізм, мовби притаманий міносвіти, значно перебільшено. Тобто, станом російської мови в Україні я б не переймався - все там буде добре.

Останнє, щоб узагальнити. Доки у підручниках української мови, історії та ін. вчать любити Батьківщину, бо вона найкраща, унікальна, "найвидатніша раса, потомки атлантідян" - нічого домогтися не вдасться.
    Батьківщину, на мою думку, треба любити не за "щось", а безпідставно. Як люблять дітей, хоча вони й не найрозумніші. Як люблять батьків, нехай вони й не найбагатші. Це саме наша задача робити її краще.
    Любов до своєї Батьківщини і мови я завжди вважав ознакою культурної та освіченої людини. От тількі в чому вона полягає? На мою думку, така любов проявляється у самих дрібних речах. Більшим патріотом я вважаю того, хто не кидає недопалків на зупинках, ніж авторів підручників, де українці представлені супергероями завжди і у всьому.

Вибачте за багато літер.)
    Філософф

Доречі хочу сказати що перебільшено не лише націоналізм міносвіти.Перебільшено ще і роль тих же самих підручників з історії.Я пригадую свій колишній клас де їх реально крім як перед семемтровими відкривало людей 5.Де часто навіть деякі викладачі не знали точно різницю між нейроном і Нероном.І судячі по спілкуванню з іншими людьми така ж ситуація з більшості предметів в більшості навчальних закладів нажаль.
    Пророк

Офтоп:
    Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    ...в 1977 году мой дед (переживший ваш любимый голодомор) ...
    Вибирайте вислови, будь ласка.
    2.0

Коновалець, шо вам все угрози мерещаться? то на вас бочку котять, то когось ногами топчуть.... ви попроще, а то за шо боролися, за то і напоролися буде. лдди кажуть про своє розуміння проблеми, яка то по суті і не проблема, а ви зразу - бочку котять. я не говорю російською бо мені невдобно, але рафіновану українську в спілкуванні теж не особливо лю... то шо я, зрадник батьківщини? гггг

Коновалець, да ви спєц по суржику, я дивлюся.... Ставицьку читать срочно!

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Я трохи знаюся на механізмах створення, затвердження та видання підручників. Як це не банально, але основна причина, чому друкують "макулатуру", зовсім не ідеологічна, а фінансова. Міносвіти має важелі, так, але вирішальне значення і тут мають "відкати", "блат" та т.і.
    . Доки у підручниках української мови, історії та ін. вчать любити Батьківщину, бо вона найкраща, унікальна, "найвидатніша раса, потомки атлантідян" - нічого домогтися не вдасться.
    Батьківщину, на мою думку, треба любити не за "щось", а безпідставно. Як люблять дітей, хоча вони й не найрозумніші. Як люблять батьків, нехай вони й не найбагатші. Це саме наша задача робити її краще.
    Любов до своєї Батьківщини і мови я завжди вважав ознакою культурної та освіченої людини. От тількі в чому вона полягає? На мою думку, така любов проявляється у самих дрібних речах. Більшим патріотом я вважаю того, хто не кидає недопалків на зупинках, ніж авторів підручників, де українці представлені супергероями завжди і у всьому.

Вибачте за багато літер.)
    Нормально! Многа букафф тут дуже навіть виправдано. В нас всі хто може, крадуть! Так чи не в цьому наша проблема? А мова так - аби про шось поговорити. Зато в нас багато книжок видають тіки тому, шо в людей є бабки - от написав фоліант, нічо шо галімий, але є тищ двадцять "лишніх", а надрюкачу-ка я тіражик... якшо ви крутитеся у видавничих колах, то не мені вам розказувати, ви й так прекрасно все знаєте.
    а непатріоти ми, і пробачте, застранці, тому що нікому нічого не треба: батьки не виховують дітей, в школах вчителі косять часто густо, у вузах вчаться за сало... звідки ж тут патріотизму братися?
    Філософф

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    Коновалець, шо вам все угрози мерещаться? то на вас бочку котять, то когось ногами топчуть.... ви попроще, а то за шо боролися, за то і напоролися буде. лдди кажуть про своє розуміння проблеми, яка то по суті і не проблема, а ви зразу - бочку котять. я не говорю російською бо мені невдобно, але рафіновану українську в спілкуванні теж не особливо лю... то шо я, зрадник батьківщини? гггг

Коновалець, да ви спєц по суржику, я дивлюся.... Ставицьку читать срочно!
    Бочку котити це значить приписувати людям те чого вони не казали або ж те що вони не підтримують і про що взагалі не було мови(зокрема про переклади російських авторів на укр,про різного роду Муромців і інші моменти із історії).Зокрема і зараз приписувати тепер вже з вашого боку мені слова про те що я когось зрадником Батьківщини назвав і т п хоча цього не було.І тим більш бочкокотінням є регулярні побажання типу"котись під три чорти,іди в армію чи хай тебе посадять"(в наших умовах по рівню загрози це рівнозначно)

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Офтоп:

Вибирайте вислови, будь ласка.
    Офтоп:
    Я уявляю яким би вереском растоподібні розійшлись якби я сказав "ваш день перемоги)
    змія болотяна ОЧКОва

Ответ Сообщение от Коновалець Посмотреть сообщение
    Ну це різні речі.Суржик він повноцінною мовою не є і його носії в будь якому випадку з часом будуть схилятись в офіційних,ділових чи професійних випадках до укр або рос.Але суржик власне і не є різновидом української тому люди для яких він є рідним ні російсько-ні україномовними в чистому вигляді вважатись не можуть.
    той во, я вам вапшето не про суржик. якшо вже на то пішло, то літнормою у повсякденні мало хто послуговується. розмовна мова, знаїті лі...
    і викидати зі списків "любителів батьківщини, рідної, солов"їної і те пе" не гоже. і шось попахує воно чимось нехарошим
    Инвалид умственного труда

Офтоп:
    Я уявляю яким би вереском растоподібні розійшлись якби я сказав "ваш день перемоги)
    Я просто умиляюсь....
+ Ответить в теме
Страница 52 из 62