Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей661Благодарности

Результаты опроса: Як Ви ставитесь до мовного питання а Україні?

Голосовавшие
94. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Какая разница на каком языке говорить?

11 11.70%
  • Глибоко по барабану

4 4.26%
  • Просто байдуже

1 1.06%
  • Такого питання не існує

4 4.26%
  • Це просто провокація, а не мовне питання

32 34.04%
  • Таке питання існує, але нехай його вирішують якось без мене

1 1.06%
  • Це дійсно дуже складне питання і я намагаюсь його зрозуміти

30 31.91%
  • Инше

11 11.70%
+ Ответить в теме
Страница 45 из 62
Показано с 441 по 450 из 619.
    Гуру

Re: Ваше ставлення до мовного питання в Україні?

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    Тепер я розумію, чому багато хто проти вивчення російської мови.
    Кого-то заставляют?! жги исчё )))

Опять и снова товарищи надо ж подлить масла в огонь...когда ж вы уже успокоитесь? Язык как помело! ля-ляля-ля...а как дойдёт до дела так усё, прр..." а Я ничё не говорил, моя хата с краю!.." )))) разве Я не прав?! ))))) много раз убеждались в этом, да Вы и сами понимаете!, --
    "базарят" бабки на рынке, а дело никто не может толковое предложить, только абы облить грязью кого-то да и ещё насмехаться всей толпой )))) бу-га-га...мможем кстати позиции поменять!

П.С. ВАШИ СЛОВА -ЭТО НИКОМУ НЕ НУЖНЫЙ МУСОР!!! Админ только ты ж не обижайся, но так и есть и ты это прекрастно знаеш!!!А знаете почему!: потому что я, вам могу сказать всё что думаю, ( и это верная точка зрения) в одно, ну 3 предложения, а Вам и не хватило 45 страниц форума )))))) опять доказываеться что "язык мой-врай мой"! Когда нить всё станет на своё место !

ПС2 Админ давай только расставим точки над Ё-пусть народ скажет что то толковое, ато Я смотрю у Вас тут целый клан сформировался "Мы Против русского", только, те кто, много разговариваю покрываеш ТЫ!!! и это ГадкА

Инвалид умственного труда

Языкового вопроса нет... есть только спекуляции на нем....
    Def
    .

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    Языкового вопроса нет...
    Несмотря на переход под власть британской короны и всяческие препятствия, франкоканадские охотники и колонисты интенсивно проникали в Манитобу и соседние территории в частном порядке. Там, к ужасу британцев, стремящихся "обеспечить чистоту расы", они охотно вступали в браки с индейскими женщинами, приведя к образованию целого класса канадских метисов. Их язык - мичиф - стал сложным продуктом синтеза французской лексики и грамматики автохонных языков. К середине 19 века довольно многочисленные канадские метисы образовали своё государство Красной реки, которое возглавил франкоязычный метис Луи Риель. Белые британские колонисты и англоканадцы из соседнего Онтарио развернули хищническую лихорадку в попытке застолбить землю в довольно редкозаселённой провинции, где большинство населения тем не менее составляли франкоязычные метисы. В Манитобе вспыхивает Восстание у Красной реки, жестоко подавленное британцами. Луи Риель бежал в США, а затем был казнён в 1885 году. Белые переселенцы хлынули в провинцию, где натолкнулись на мощную оппозицию со стороны метисов. В 1870 году парламент Канады своим Указом о Манитобе включили провинцию в состав Канады, и провозгласил в стране двуязычную систему образования (англо-протестантскую и франко-католическую), уже существовашую в Квебеке. Несмотря на ранее принятые договорённости, британцы и англоканадцы в одностороннем порядке запретили образование на французском языке в 1890 году. В 1892 французский язык был запрещён и в Северо-западных территориях. Вмешательство Папы Римского Льва III в переговоры между сторонами положило начало попыткам найти компромисс в провинции, раздираемой расизмом, сегрегацией и ужасами Ку-Клукс-Клана. Франкоязычное население бежало либо было уничтожено. Англоканадцы, предварительно лишив франко-католические школы государтвенного финансирования, разрешали обучение на французском лишь выборочно по своему желанию и при условии что в классе набиралось не менее 10 человек. В 1916 белые, сфальсифицировав статистические данные, объявили что в провинции почти не осталось католиков и уж тем более франкофонов и полностью покончили с использованием французского языка, который тем не менее, сохраняли в домашнем обиходе метисы. Облегчение пришло лишь в 1969, когда французский язык вновь был признан в провинции официальным, правда только на федеральном уровне.
    .....

Ничего не напоминает?
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Def Посмотреть сообщение
    .....

Ничего не напоминает?
    Невже, все-таки існує? НЄ ВЄРЮ ©

Навіяло:
    - Ти бачиш ховрашка? - Ні, - І я ні, а він таки є ©
    Філософф

Ответ Сообщение от **SEM** Посмотреть сообщение
    Кого-то заставляют?! жги исчё )))

Опять и снова товарищи надо ж подлить масла в огонь...когда ж вы уже успокоитесь? Язык как помело! ля-ляля-ля...а как дойдёт до дела так усё, прр..." а Я ничё не говорил, моя хата с краю!.." )))) разве Я не прав?! ))))) много раз убеждались в этом, да Вы и сами понимаете!, --
    "базарят" бабки на рынке, а дело никто не может толковое предложить, только абы облить грязью кого-то да и ещё насмехаться всей толпой )))) бу-га-га...мможем кстати позиции поменять!

П.С. ВАШИ СЛОВА -ЭТО НИКОМУ НЕ НУЖНЫЙ МУСОР!!! Админ только ты ж не обижайся, но так и есть и ты это прекрастно знаеш!!!А знаете почему!: потому что я, вам могу сказать всё что думаю, ( и это верная точка зрения) в одно, ну 3 предложения, а Вам и не хватило 45 страниц форума )))))) опять доказываеться что "язык мой-врай мой"! Когда нить всё станет на своё место !

ПС2 Админ давай только расставим точки над Ё-пусть народ скажет что то толковое, ато Я смотрю у Вас тут целый клан сформировался "Мы Против русского", только, те кто, много разговариваю покрываеш ТЫ!!! и это ГадкА
    Люди, а шо це було? І чого воно скандалило? Поганий день?
    Odo
    -
    Люди, а шо це було? І чого воно скандалило? Поганий день?
    Це було пан **SEM**, знайомтесь будь ласка

Пані Vika заторкнула цікаву тему про історію формування новотурецької мови, пообіцяла нам розповісти, та обіцянки-цяцянки. Аж я згадав, що колись написав розлогого дописа на цю тему на иншому форумі, а оскільки мережа все зберігає, то ось тримайте, кому цікаво:
    Отже Туреччина часів Мустафи Кемаля-паши (Ататюрка). Проведено реформу абетки і створено Турецький лінґвістичний центр, що об’єднав у своєму складі майже всі активні сили країни. Тривалий час мовознавці вели роботу по спрощенню турецької мови, звільненню її від арабських та перських слів, тобто практично «лінґвоцид», народ позбавляли його рідного турецько-арабсько-перського суржика, що звався тоді османською мовою і примушували до штучної (!), що раніше ніколи не існувала, новотурецької мови (У цьому місці загноблені російськомовні українці з криком: «Ну за что они так ненавидели турков!?» падають і непритомніють
    Після кількох років пропаганди законом було встановлено строк, після якого заборонялось користуватися арабським письмом (для прибічників ідеї функціональности російської мови в Україні зазначу, арабська мова мала дуже високу ступінь функціональности у Туреччині того часу, всі або майже всі наукові та релігійнї праці того часу видавались саме нею, освіту населення отримувало нею ж. Чому ж, Ататюрк не зробив її ну хоч другою, хоч третьою держмовою? Невже мозку не стачило, чи саме через його присутність і не зробив? Як до цього ставились етнічні араби, що мешкали у Туреччині та за її межами? А арабомовні турки? Чи не тому турків досі так недолюблює весь арабський схід?). Натомість упроваджується латинська абетка. Чиновники, що не володіють новотурецькою звільнювались. В'язнів, що відбули ув'язнення, не випускали з в'язниць, якщо вони не вміли читати та писати по-новому.
    Реформи впроваджувались у життя рішуче і жорстоко. Кемалісти спирались на репресивні методи. Були створені особливі «трибунали незалежности», що мали владу судочинства та повноваження негайно приводити судові вироки у дію. Було також видано «закон про відновлення миру», що контролював будь-яку можливу реакцію народу. Турецький дослідник М. Шахинлер пише, що в усьому була присутня ініціатива Мустафи Кемаля. Він сам обирав момент та місце застосування реформувань. «Умови та подробиці їх проведення завше повідомлялись народу в останню мить, не лишаючи ані вибору, ані можливости відреагувати, позаяк кемалистскі революціонери були готові застосувати примусові заходи для того, щоб переконати народ, що… нові перетворення впроваджуються у життя в ім'я його ж майбутнього".

Ось така мовна та культурна демократія по-турецькі. А ви говорите референдум. І що, може, хтось вважає Ататюрка у Туреччині нацистом після цього? А може Ви, вважаєте? Слоганом його доби став наступний вислів: «Я щасливий, тим, що можу називатися турком!», цікаво, як себе при цьому почували численні курди, греки, євреї, вірмени, гагаузи, татари, араби та решта численних націй, що населяли сучасну реформам Туреччину?
    Чому ж Ататюрк не віддав всі ці численні та важливі питання власних реформ на відкуп своєму народові? Провів би купу референдумів та й по всьому, адже, подумайте, як гарно: вони там все вирішать, він зробить, як вони скажуть і з нього, як з керманича що взяти (?), чуть, щось не так, так це ж діди Ваші так на референдумі у такому-то році саме так проголосували, от у них і запитайте, а я – що (?), я - як народ вирішив, так і вчинив. Все згідно демократичних цінностей. Дійсно безпрограшна система керування, чому ж він на неї не погодився, не вчинив саме так? Може вважав, що не всі стратегічні питання держави під силу вирішить народові? Недовіряв, отже (спічки дєтям – не ігрушка)? І звалив цю велетенську-велетенську відповідальність на себе одного. Навіщо?
    Референдум може бути і таким ось засобом зняти з себе відповідальність на всі часи і перекласти її на плечі байдужого йому народу, до якого правитель не відчуває жодних симпатій, як і до його історичної долі, вкупі з його мовою та рештою атрибутів. Нехай обирає чого забажає, і розхльобує потім те, що сам обрав.

Отже, ким же був для Туреччини та її народів Мустафа Кемаль-паша (Ататюрк) – нацистом, дискримінуючим за мовною та національною ознакою численні нації своєї країни, чи патріотом, збирачем турецьких земель, видатним культурним реформатором та стратегом своєї нації, що зміг передбачити сутність наслідків своїх реформ для республіки, і скерував її по власноруч обраному їм шляху.

Бажаючим ознайомитися докладніше з добою Ататюрка рекомендую книгу: "Кемализм: зарождение, влияние, актуальность". Шахинлер М. - М., 1998.
    Пророк

Вчора спостерігала на роботі мовну цікавість.
    Працюю в УМСА, іноземців-аж кишить. Одна колега зловила в коридорі араба і каже йому: "Вы араб? Умеете по-арабски? Нам надо перевести пару предложений с арабского на русский. Помогите, пожалуйста.". А той їй так ввічливо відповідає: "Вибачте, я дійсно араб, але російської не знаю, говорю лише українською". Колега в шоці. Де вивчив? Та ходив в Києві на курси спеціальні, перед вступом до академії. От такий несподіваний мовний бар"єр виник!
    Пророк

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Вчора спостерігала на роботі мовну цікавість.
    Працюю в УМСА, іноземців-аж кишить. Одна колега зловила в коридорі араба і каже йому: "Вы араб? Умеете по-арабски? Нам надо перевести пару предложений с арабского на русский. Помогите, пожалуйста.". А той їй так ввічливо відповідає: "Вибачте, я дійсно араб, але російської не знаю, говорю лише українською". Колега в шоці. Де вивчив? Та ходив в Києві на курси спеціальні, перед вступом до академії. От такий несподіваний мовний бар"єр виник!
    Кстати это естественно когда иностранец в Украине изучает украинский
    язык, это конечно не поголовно, но таких случаев все больше.
    И вот когда смотришь , например, на китайца который говорит по украински, думаешь - вот китаец выучил украинский, а некоторые наши соотечественники не могут.
    Філософф

Я вирішила написати тут, тому що ця тема, мабуть, мені найбільш близька й допис прочитають саме ті, кому хотілося б написати. А адміністрація вже за бажанням перекине, куди вважатиме за потрібне.
    З 8.05.08 я звільняюсь з роботи і від!їжджаю десь протягом місяця до чоловіка в Радомишль. Чоловік військовий, тому там доступа до нету в мене не буде взагалі і я, нажаль, не зможу відвідувати форум. Аська теж анулюється з 08 числа.
    Знайти мене можна буде лише за адресою rhscf2009@ya.ru
    Я хочу попрощатися і сказати, що цей форум для мене багато важить. Я буду сумувати за розумними бесідами з розумними людьми, мені цього дуже не вистачатиме. Це як попрощатись з компанією, в якій проводиш багато часу. Просто сумно. Просто бракуватиме.Просто дякую за те, що Ви всі є.
    З повагою, Руда
    Odo
    -

Я вирішила написати тут, тому що ця тема, мабуть, мені найбільш близька й допис прочитають саме ті, кому хотілося б написати. А адміністрація вже за бажанням перекине, куди вважатиме за потрібне.
    З 8.05.08 я звільняюсь з роботи і від!їжджаю десь протягом місяця до чоловіка в Радомишль. Чоловік військовий, тому там доступа до нету в мене не буде взагалі і я, нажаль, не зможу відвідувати форум. Аська теж анулюється з 08 числа.
    Знайти мене можна буде лише за адресою rhscf2009@ya.ru
    Я хочу попрощатися і сказати, що цей форум для мене багато важить. Я буду сумувати за розумними бесідами з розумними людьми, мені цього дуже не вистачатиме. Це як попрощатись з компанією, в якій проводиш багато часу. Просто сумно. Просто бракуватиме.Просто дякую за те, що Ви всі є.
    З повагою, Руда
    http://www.poltavaforum.com/members/...01#vmessage101
+ Ответить в теме
Страница 45 из 62