Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей661Благодарности

Результаты опроса: Як Ви ставитесь до мовного питання а Україні?

Голосовавшие
94. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Какая разница на каком языке говорить?

11 11.70%
  • Глибоко по барабану

4 4.26%
  • Просто байдуже

1 1.06%
  • Такого питання не існує

4 4.26%
  • Це просто провокація, а не мовне питання

32 34.04%
  • Таке питання існує, але нехай його вирішують якось без мене

1 1.06%
  • Це дійсно дуже складне питання і я намагаюсь його зрозуміти

30 31.91%
  • Инше

11 11.70%
+ Ответить в теме
Страница 4 из 62
Показано с 31 по 40 из 619.
    Філософф

Re: Ваше ставлення до мовного питання в Україні?

Говорити у нас бажано суржиком, писати-прилизаним суржиком, типу "парламентська українська", російською можна між собою, коли ніхто не бачить,а українською літературною не треба-неможна зайвий раз показувати, що ти чимось розумніший за начальство.

Odo
    -

Ответ Сообщение от MerzaFka Посмотреть сообщение
    с 1917 по 1991 год с ней ничего не случилось...у меня папа с Полтавской области....бабушка всю жизнь на украинском разговаривала.
    А батько розмовляв українською?

Ответ Сообщение от estrangeiro Посмотреть сообщение
    не нужно этой истерии.
    А де Ви тут істерію побачили?
    Добрий модер ))

Я відвідувала українську школу і всі підручники в нас були українською і вчителі з нами українською говорили і прививали любов. Але тільки одна дівчинка в класі говорила українською. Половина - російською і всі інші - суржиком. Зараз із всіх однокласників - однокласниць ота одна і говорить українською і одна, шо подалася в лінгвістику. Результат із 32 чол 2 (мене не берем я суржикомовна) україномовні. Ну, нехай я не зустрічала чоловік 7 за цей час. Але повірте мені, вони говорять в кращому випадку - суржиком. То як можна покладатися на школи? В сім’ї то все одно пануватиме мова батьків, потім діти продовжать цю традицію.
    Те саме можна сказати про одногрупників-одногрупниць. Нарахую максимум 5 чоловік, якшо закрити очі на колоритні полтавські слівця і вважати ту мову українською.
    Вуду, можна покладатися на школи?
    Де відродження? Воно в дитсадках гуляє?
    Модно говорити українською відсотків так у 10 (приблизно, мені так здається), а російськомовних 40%!

Іще в мене одне питання.
    Лавруша, що Ви маєте на увазі під нав’язуванням? В чому те нав’язування проявляється?
    Добрий модер ))

6 с лишним лет ,вПортугалии подтвеждают выше сказанное. Даже жители Западной Украины здесь говоря(или пытаются говорить ) на русском. Для выходцев из СССР это единственный и универсальный язык здесь. И заметьте на территории БЫВШЕГО Советского Союза тоже.(хотелось бы видеть и слышать как бы общались латыш и грузин на своих языках),примеры каждый добавит сам!
    В Португалії вихідці кол.СРСР говорять між собою російською? А з іншими якою? Якшо вихідців там дуже багато, чи не зробити в Португалії російську державною, он скільки народу її (російську, всесоюзну) розуміють.

Проблема языка на Украине решится сама собой, не нужно этой истерии.
    Вирішиться, якшо українська залишиться єдиною державною, а російськомовні зрозуміють, шо таки треба вчити мову держави, в якій живеш.

с 1917 по 1991 год с ней ничего не случилось...у меня папа с Полтавской области....бабушка всю жизнь на украинском разговаривала. А сейчас и подавно ничего не случится...государство давно отдельное.
    Ви впевнені, шо з мовою нічого не трапилося?

Я переехала в Россию, хотя почти 30 лет прожила в Украине. Вы наверное младше меня, раз не понимаете. До 23 лет пользоваться только русским языком...думать на нем...это входит в привычку)) и ничего здесь удивительного нет. Обратите сами внимание на каком языке вы думаете)) писать и читать я умею не хуже вас, но вот обдумывать литературу не получается...невозможно на русском осмысливать написанное на мове. Лично у меня не получается.
    Ви і зараз живете в Росії?
    Так, менша за Вас і дійсно дечого не розумію. Припустимо, шо російська для Вас рідна. Нехай українську Ви розумієте, бо вмієте читати і писати нею, але вона є для Вас іноземною. Хто змушує Вас думати іноземною мовою? Ви знаєте ще якусь? Англійську, німецьку? Ви читаєте книги англійських і німецьких письменників в оригіналі? А обдумуєте їх мовою оригіналу?
    ри?

Всьо!! Uksus всіх порвала!
    Якщо слідуючий раз при зустрічі я хоч слово скажу російською, можеш шваркнути мене кросівком! Бо моє закохання в українській почалося не так давно - коли я відчула себе як людину:)) і коли купила мобільника :))

До речі, ніхто ж ні на кого не тисне. Не вимагає вчити мову, розмовляти нею, думати нею тощо. Просто рвати на собі сорочку з криком "Мой родной язык - русский, его вторым державным!" теж не треба. І ніхто тут не істерить - якщо для вас відстоювання своєї точки зору є істерикою, то я теж вважаю, що дехто істерить...:)
    Добрий модер ))

Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
    Якщо слідуючий раз при зустрічі я хоч слово скажу російською, можеш шваркнути мене кросівком! Бо моє закохання в українській почалося не так давно - коли я відчула себе як людину:)) і коли купила мобільника :))
    Я ж суржикомовна, тому кросівки залишу в спокої
    До речі, про мобіли. Для мене було великим здивуванням і радістю, шо на моїй мобілі є український Т9 (словник) для набору смс

Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
    До речі, ніхто ж ні на кого не тисне. Не вимагає вчити мову, розмовляти нею, думати нею тощо. Просто рвати на собі сорочку з криком "Мой родной язык - русский, его вторым державным!" теж не треба. І ніхто тут не істерить - якщо для вас відстоювання своєї точки зору є істерикою, то я теж вважаю, що дехто істерить...:)
    але нехай все-таки розкажуть всі російськомовні дописувачі форуму в яких місцях хто на них тисне
    Частий гість

Uksus
    Ви і зараз живете в Росії?
    Так, менша за Вас і дійсно дечого не розумію. Припустимо, шо російська для Вас рідна. Нехай українську Ви розумієте, бо вмієте читати і писати нею, але вона є для Вас іноземною. Хто змушує Вас думати іноземною мовою? Ви знаєте ще якусь? Англійську, німецьку? Ви читаєте книги англійських і німецьких письменників в оригіналі? А обдумуєте їх мовою оригіналу?
    Живу и сейчас, но университет оканчивала в Сумах и там преподавателей принуждали вести лекции на украинском, грозя увольнением. На 5 курсе меня взяли в магистратуру и нас заставляли дипломы делать на мове. Я отказалась...была на хорошем счету и варежку на меня долго не открывали...все остальные в группе делали на мове, русский вариант даже на проверку не брался. А вы мне тут расказываете что никого никто не заставляет...
    Английский учу с 3-го класса...смотрю фильмы почти только на английском...читаю книги в оригинале, а украиский я учила с 7 класса до 9, не пользуясь в быту в отличии от тогоже английского...почувствуйте разницу.....

Odo папа всю жизнь пользовался двумя языками, но дома мама настаивала на русском)))
    ри?

Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
    Я ж суржикомовна, тому кросівки залишу в спокої
    До речі, про мобіли. Для мене було великим здивуванням і радістю, шо на моїй мобілі є український Т9 (словник) для набору смс
    Нє, я завше друкачу свої семесе вручну. Але ..ти б бачила, які вирази облич були у моїх подруг, коли вони брали до рук мого щойно придбаного телефона і натикалися на незнайомі слова типу: повідомлення, архів дзвінків, відмінити, зберегти, надіслати! Потім так дивилися на мене і питали - А чо тут рускій не стоїть?! Я найперше, що зробила, так це змінила мову на телефоні. З того воно всьо і почалося!
    модератор

Руда
    Правильно, а навіщо писати без помилок-і так все зрозуміло! Уявляєте, щось на зразок албані в наказі Президента?! А навіщо руки мити? І так видно, що це руки. А навіщо штани одягати? І так видно, що я чоловік. Можна й без них...
    Ваші порівняння як мінімум – недоречні!

Я так зрозумів, що відповіді на моє запитання у вас немає ?

Скажіть тоді чому коли людина носить НЕ національний одяг чи вживає страви із НЕ національної кунні або слухає НЕ національну музику Ви до цього ставитеся спокійно а коли спілкується не національною мовою то обурюєтеся ?

У мене державна совкова організація. Там багато чого і кого з радянських часів залишилось. Офіційно вважається, що ми розмовляємо українською, але насправді всі глаголять страшенним суржиком
    Антологічна ситуація, що правда суржиком говорять на щастя не всі.
    Безграмотність в документації – норма
    Документацію ведемо на комп’ютерах де у тестовому редакторі Microsoft Word є вбудована служба перевірки помилок.
    Якщо виникають труднощі щодо написання якогось слова чи речення - радимося одне з одним. Бо по перше, помилки у документах не дозволяються, а по друге безграмотність аж ніяк не йде на користь іміджу організації.
    («проффесор» пам’ятаєте як було висміяно? )

необхідність спілкуватися совдеп суржиком діє на нерви
    А вона справді є та необхідність? Навмисно принижувати себе … навіть перед директором… поваги такі дії не викликають…

Uksus , сонечко, ну я ж казав про людей які народилися у незалежній Україні, а не про наше покоління.
    Якщо є знайомі котрі зараз вчаться класі у 3му-6му поцікався якою мовою вони спілкуються з однолітками.

Он Руда каже, що більшість дорослих суржиком розмовляють, а тим часом діти цих дорослих здобувають освіту українською мовою. То ж якою будуть розмовляти ці діти? Ну певно вжеж не російською :)
    Инвалид умственного труда

То ж якою будуть розмовляти ці діти? Ну певно вжеж не російською :)
    Поживем увидим
+ Ответить в теме
Страница 4 из 62