Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей661Благодарности

Результаты опроса: Як Ви ставитесь до мовного питання а Україні?

Голосовавшие
94. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Какая разница на каком языке говорить?

11 11.70%
  • Глибоко по барабану

4 4.26%
  • Просто байдуже

1 1.06%
  • Такого питання не існує

4 4.26%
  • Це просто провокація, а не мовне питання

32 34.04%
  • Таке питання існує, але нехай його вирішують якось без мене

1 1.06%
  • Це дійсно дуже складне питання і я намагаюсь його зрозуміти

30 31.91%
  • Инше

11 11.70%
+ Ответить в теме
Страница 17 из 62
Показано с 161 по 170 из 619.
    Філософф

Re: Ваше ставлення до мовного питання в Україні?

Ответ Сообщение от **SEM** Посмотреть сообщение
    Ещё одна!!! где ж вы таке умные берётесь, А?! "Чому поляки, вірмени, євреї, які складають значну частину громадян України, не піднімають таке питання, а росіяни переживають? " какие росияне ?!причём они тут ,мы говорим за людей которые в Украине по русски говорят!
    Кто переживает !!!! Это вы переживаете за себя! Умники нашлись, русскоязычное население их неустраивает, КОГО ВОЩЕ ВОЛНУЕТ ЧТО ТЕБЯ НЕУСТРАИВАЕТ А.!?
    А чого Україну повинно хвилювати те, що когось не влаштовує українська державна мова?Чому в Росії голова не болить, що у них значний процент українців? Чому б і їм не ввести другу державну українську? Тупий наїзд не робить Вам честі. Коли закінчуються аргументи й терпець, починаються емоції.Ви нічого не знаєте про мене, але досить емоційно, хоча й не аргументовано, судите. До речі, те, чим Ви говорите, російською назвати можна з великим перебільшенням.Це український варіант російської. Для тих, хто на бронепотязі:
    У мене тато росіянин, а мама українка. В дитинстві в сім2ї говорили російською, при чому правильною мовою етнічного мовця, а не тим, що за російську видають,але читали обома мовами, тому однаково знала й розуміла обидві й ніхто не пирхав, що українська не потрібна. Тато, правда, намагався, тому що був радянським військовим і його просто виховали так. Але це не дуже вплинуло, потім ми любили сперечатись на мовні теми. Тато був дуже освіченою людиною, тому мене інколи переконували його аргументи і я стала лібералом(тобто, державна-одна, українська,але російську треба вчити в школі як іноземну, тому що в побуті вона ще використовується) В школу пішла російську-просто, вона була поряд. Клас був сформований з дітей військових, які не знали української. Коли у другому класі почали вчити українську, доводилось виправляти вчительку, яка мову вчила разом з нами, вважала, що різниці-2 букви, жахливо читала й часом плутала букви. Часи були такі, перехідні, ніхто не думав, що мова комусь стане насправді потрібна. А мені що-я обидві знала на відмінно. Після школи пішла в інститут на українську філологію, де у гуртожитку вивчила суржик(до цього вважала за потрібне говорити будь якою мовою, але чисто) Отримала прізвисько "кацапка", тому що часто говорила не суржиком, а російською. Тобто, я і є та людина, якій довелося в житті стикатися більше з російською. Та й я все таки за етнічною приналежністю маю право говорити російською як рідною, не те, що українці в 10 коліні, які просто не люблять рідну мову.Не поважаю. Проте, я вважаю, що державною мовою України повинна бути українська, своїх дітей я буду вчити 2 мов, у моєму світогляді є місце для обох мов-так мене виховали. Одне діло-мова держави, а друге-мова російської діаспори, до якої і я належу. Якби в мене не було краплини російської крові, я б намагалась говорити тільки українською.
    Хтось раніше наводив аргумент, що його 8 річна дитина не хоче вчити українську. Типу, вустами дитини...Нічого подібного. Це лише закономірний результат виховання. Дитина з повністю російськомовного оточення(садочок і дім) потрапляє в повністю україномовне, до якого вона не готова.Ага, а як би Ви почувались, коли Вас би оточували самі поляки? Неначе, й не зовсім незнайоме, але польською Ви не знаєте. Комфортно? Звичайно, воно для неї чуже.Ій важко. А батьки навіть не подумали раніше адаптувати сина, змалечку привчаючи до 2 мов. Його ж ніхто не намагався навчити, чи не так?Ось і результат. Дитина українську зненавидить, тому що її поставили в такі умови, коли по-іншому неможна. Так у нас на державному рівні населення до мови навертають.

Я тоже нормально "ставлюся до украiномовних", какого мы воще ссоримся я непойму???????Я знаю несколько людей из Полтавы очень и очень добрые и хорошие люди, да и девушки у вас там тоже очень даже ничего))
    никто ж не "отнимает" у вас Украину при вводе русский вторым гос., я ж писал уже,! что это лишь формальность при правильности и удобности составления документов! ибо Кодекс требует составлять все документы на укр языке!!!

Кстати отвлекусь от темы расскажу историю как я ехал в Полтаве в маршрутке лет 5 назад!
    -в общем ехали мы стоя в маршрутке и тут, выехала откуда ни возьмись "капуха 2101",(это было в районе, точно не скажу, по моему, то ли азотный называется, то ли алмазный, ну это неважно в принципе! ) и водиле пришлось резко затормозить, весь стоячий люд, естественно, на близь сидящих пассажиров и попадал!....НО-о! вообщем суть истории в том, что ни один человек не покрыл водилу матом, как у нас обычно бывает очень часто, и водитель сказал коронную фразу, которую я неожидал услышать от водителя маршрутки, он сказал "Вибачте будь-ласка", я честно говоря офигел,..У нас обычно водилы говорят "ДЕРАЖАТЬСЯ НАДО", а пассажиры в свою очередь "ТЫ Ж НЕ ДРОВА ВЕЗЁШЬ" ну и так далее в таком же стиле!)))_)))))
    Так, уявімо, що документація буде 2 мовами...І що це буде?-плутанина.

Гуру

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    А чого Україну повинно хвилювати те, що когось не влаштовує українська державна мова?Чому в Росії голова не болить, що у них значний процент українців? Чому б і їм не ввести другу державну українську?
    половина России украинцы ?!)))ну хоть буду знать))
    Тупий наїзд не робить Вам честі. Коли закінчуються аргументи й терпець, починаються емоції.Ви нічого не знаєте про мене, але досить емоційно, хоча й не аргументовано, судите. До речі, те, чим Ви говорите, російською назвати можна з великим перебільшенням.Це український варіант російської. Для тих, хто на бронепотязі:
    Ну так мне всёравно как то кто ты , обсудил твою мысль а не тебя.
    что за бронепоезд(это что я непонял какая то абривиатура?!типа означает вы ещё малы и глупы)
    У мене тато росіянин, а мама українка. В дитинстві в сім2ї говорили російською, при чому правильною мовою етнічного мовця, а не тим, що за російську видають,але читали обома мовами, тому однаково знала й розуміла обидві й ніхто не пирхав, що українська не потрібна. Тато, правда, намагався, тому що був радянським військовим і його просто виховали так. Але це не дуже вплинуло, потім ми любили сперечатись на мовні теми. Тато був дуже освіченою людиною, тому мене інколи переконували його аргументи і я стала лібералом(тобто, державна-одна, українська,але російську треба вчити в школі як іноземну, тому що в побуті вона ще використовується) В школу пішла російську-просто, вона була поряд.
    Ну у меня та же ситуация в семье,тоже в 3 классе переехали в город где все говорили на укр. и на меня смотрели как на пришельца,просто надо всех на место ставить!
    Клас був сформований з дітей військових, які не знали української. Коли у другому класі почали вчити українську, доводилось виправляти вчительку, яка мову вчила разом з нами, вважала, що різниці-2 букви, жахливо читала й часом плутала букви. Часи були такі, перехідні, ніхто не думав, що мова комусь стане насправді потрібна. А мені що-я обидві знала на відмінно. Після школи пішла в інститут на українську філологію, де у гуртожитку вивчила суржик(до цього вважала за потрібне говорити будь якою мовою, але чисто) Отримала прізвисько "кацапка", тому що часто говорила не суржиком, а російською.
    Ну так учила б польский нафиг суржиком говорить было,я укр вы учил за 1 год и всё было тип топ стал типа своим
    Тобто, я і є та людина, якій довелося в житті стикатися більше з російською. Та й я все таки за етнічною приналежністю маю право говорити російською як рідною, не те, що українці в 10 коліні, які просто не люблять рідну мову.Не поважаю. Проте, я вважаю, що державною мовою України повинна бути українська, своїх дітей я буду вчити 2 мов, у моєму світогляді є місце для обох мов-так мене виховали. Одне діло-мова держави, а друге-мова російської діаспори, до якої і я належу. Якби в мене не було краплини російської крові, я б намагалась говорити тільки українською.
    Хтось раніше наводив аргумент, що його 8 річна дитина не хоче вчити українську. Типу, вустами дитини...Нічого подібного. Це лише закономірний результат виховання. Дитина з повністю російськомовного оточення(садочок і дім) потрапляє в повністю україномовне, до якого вона не готова.Ага, а як би Ви почувались, коли Вас би оточували самі поляки?
    Ну как как не место красит человека,да и воще я чувствовал себя немного странно ибо все изкоса смотрели, честно говоря мне было пофиг и разговаривал на русском ибо мне было на всех......

Так, уявімо, що документація буде 2 мовами...І що це буде?-плутанина.
    А чё? Нет ты заблуждаешся будет всё тип-топ,это Путаница- сейчас !!!
    Def
    .

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Ось ще дещо про можливість компромісів:
    Нате Вам первоисточник.

1 (22:52:32 6/12/2007)
    Привіт
    2(22:52:45 6/12/2007)
    Привет
    1(22:52:51 6/12/2007)
    як справи?
    2(22:53:07 6/12/2007)
    Разбанили вот недавно
    1(22:53:19 6/12/2007)
    та я помітила
    1(22:53:25 6/12/2007)
    і з цього приводу хо запитати
    1(22:53:49 6/12/2007)
    ти як думаєш, оцей Сем адекватно реагує в темі про мову?
    1(22:53:55 6/12/2007)
    ти наче його підтримуєш ...
    2(22:54:36 6/12/2007)
    Погодь минут пять . Я его перечитаю. А то голова совсем другим забита.
    1(22:54:42 6/12/2007)
    ой
    1(22:54:46 6/12/2007)
    вибач шо відволікаю
    2(22:55:19 6/12/2007)
    Ничего. Я просто устал. Машину после покраски собираю.
    1(22:55:29 6/12/2007)
    будеш на колесах?
    2(22:56:02 6/12/2007)
    Надеюсь , что дня через два-три. Командировок накопилась куча.
    1(22:56:18 6/12/2007)
    2(22:58:16 6/12/2007)
    Перечитал. Криминала не вижу.
    1(22:58:29 6/12/2007)
    я не про кримінал
    1(22:58:33 6/12/2007)
    я про адекватність
    1(22:58:39 6/12/2007)
    ти вважаєш його розумним?
    2(22:59:40 6/12/2007)
    Нестыковки есть. Какие не скажу. А вот laithemmer в этой теме гонит откровенно, и на пустом месте.
    1(23:00:02 6/12/2007)
    оооой
    2(23:11:49 6/12/2007)
    А чем он тебе не понравился?
    1(23:12:31 6/12/2007)
    він неадекватний
    1(23:12:49 6/12/2007)
    кричить шо не розуміє нашу сторону, коли навіть не читає пости
    1(23:12:53 6/12/2007)
    зовсім не вдумується
    1(23:13:01 6/12/2007)
    але .. то таке
    1(23:13:03 6/12/2007)
    не зважай
    1(23:13:21 6/12/2007)
    просто здивувало те, шо ви з растом його підтримуєте
    1(23:13:30 6/12/2007)
    наче, розумні хлопці
    2(23:13:46 6/12/2007)
    Я только его посты прочёл. Сейчас пересмотрю на смысл сообщений.
    1(23:14:06 6/12/2007)

2(23:26:58 6/12/2007)
    Может ты невнимательно прочла?
    1(23:27:19 6/12/2007)
    дійсно, може
    1(23:28:15 6/12/2007)
    черешня пропонує всім обмінятися мовою постів і написати російськомовним українською (а сама тим часом пише російською) а він кричить: СУПЕР!!!! ти права 1000 разів, нормальна людина!!!! РОСІЙСЬКОЮ!!!!!
    1(23:28:59 6/12/2007)
    Лайт пояснила ЧОМУ не можна вводити другу державну з самого початку на думку знайомого професора, а він говорить "можна, ніхто у вас українську не забере"
    1(23:29:06 6/12/2007)
    це нормальні відповіді?
    1 (23:29:50 6/12/2007)
    це не відповіді а крик "ти шо нє понял???"
    1 (23:30:02 6/12/2007)
    ДУМАЮ, ТИ ЗРОЗУМІВ ПРО ШО Я
    1 (23:30:53 6/12/2007)
    а тепер хо почути: ЧОМУ ти його підтримуєш?
    1 (23:31:09 6/12/2007)
    чи ти читаєш пости тільки вашої сторони?
    2 (23:35:12 6/12/2007)
    А как бы я спорил с противоположной стороной, не читая посты? По поводу языков. Ответь себе, (мне не надо) какой язык сейчас навязывается насильственным образом половине населения Украины? В судах, на телевидении, в прессе, в поликлиниках и больницах?
    1 (23:35:38 6/12/2007)
    це не нав*язування
    1 (23:35:47 6/12/2007)
    це вживання державної мови в установах
    1 (23:36:10 6/12/2007)
    мене в поліклініці обслуговують російською
    2 (23:36:12 6/12/2007)
    Гы. Я родился раньше, чем держава.
    1 (23:36:18 6/12/2007)
    каналів у нас 50 % російськомовних
    2 (23:36:33 6/12/2007)
    > каналів у нас 50 % російськомовних
    Не ври.
    1 (23:36:37 6/12/2007)
    але ж ти живеш зараз в цій державі
    1 (23:36:50 6/12/2007)
    ану ану
    1 (23:36:54 6/12/2007)
    перерахуй україномовні
    2 (23:36:57 6/12/2007)
    Это держава вторглась на мою родину.
    1 (23:37:00 6/12/2007)
    ВИКЛЮЧНО україномовні
    2 (23:37:21 6/12/2007)
    Ага новости по пятому по русски.
    1 (23:37:31 6/12/2007)
    це твоя батьківщина вторглася а держава повернула собі право бути вільною
    1(23:37:37 6/12/2007)
    та ні
    1 (23:37:41 6/12/2007)
    от серйозно
    1 (23:37:53 6/12/2007)
    по всіх каналах показують фільми російською
    1 (23:38:28 6/12/2007)
    он, танці з зірками: один ведучий - українською, другий - російською і ВСІ-ВСІ інші теж російською
    2 (23:38:37 6/12/2007)
    Сейчас смотрю энтер фильм( Эвон, цэ Марiя)
    1(23:38:43 6/12/2007)
    по інтеру - майже все російською
    1(23:38:43 6/12/2007)
    навіть новини
    1 (23:39:08 6/12/2007)
    по айсітіві купа передач і фільмів російською
    1 (23:39:08 6/12/2007)
    де ти бачиш нав*язування?
    2 (23:39:50 6/12/2007)
    Суд, бухгалтерия,регистратура,налоговая,школа.
    1 (23:43:02 6/12/2007)
    Деф, як часто ти ходиш в суд?
    1 (23:43:31 6/12/2007)
    подивися на прилавок з пресою і порахуй скільки там укр і росмовних видань
    1 (23:43:48 6/12/2007)
    і дай не мені, а собі відповідь на всі ті поставлені питання1 (23:44:01 6/12/2007)
    от тільки чесно ...
    2 (23:47:11 6/12/2007)
    Устройство на работу. Только Украинский язык. Пышить тильки на державний мови. Настоятельный совет в отделе кадров. ( Правда я написал по Русски, и сказал, что хрен дождутся от меня языка. Если им нужен специалист, пусть принимают как есть. ) Приняли

Пы сы. Смайлы частично порезал. Фильтр не пропускал пост.
    Філософф

Плутанина в документації буде. Ділова мова передбачає однозначність. А уявляєте, ви один договір складаєте українською(а на початку договору всі терміни затверджуєте також українською), примітку до договору російською(Ваш постачальник може не виконувати умови договору, оскільки зможе оскаржити переклад термінів договору, однозначність зникає,рахунок -фактуру Ви виписуєте українською, а банк, з яким Ви співпрацюєте, працює на російській. Тобто, для банка треба все перекласти й перезатвердити.
    А в суді! Суддя говорить російською, адвокат українською, а підозрюваний суржиком. Документація вперемішку йде двома мовами. Судова справа також. Уявляєте? Слово російською, слово українською.Підозрюваний подає апеляцію на основі того, що його неправильно зрозуміли, потрібні послуги перекладача, унормувати ніхто нічого не може, оскільки дозволено вести документацію обома мовами і т.д. Або виписувати все в 2 екземплярах-російською та українською. Це дуже "полегшить" ділове спілкування. А скільки томів(дивись, коштів на написання, корекцію, друк, продаж)треба списати новими правилами, щоб унормувати ділову мову двомовної держави!

Плутанини зараз немає-є елементарне незнання й небажання знати.
    Мені нічого не плутається, а ось неграмотність існує велика. Якщо Ви так само неграмотно будете писати документи російською(а Ваша російська, нажаль, теж не на рівні, судячи з дописів), то нічого не зміниться. Я розумію, що на поверхні все просто. Але коли займаєшся питаннями мови більш глибоко, знаходиш стільки підводного каміння, що й не снилося.

Будь ласка, читайте уважніше. Де йшлось про половину українців в Росії? Росіян в Україні теж не половина.

Якщо Вам всеодно, хто я-не переходьте на особистості й не судіть того, кого зовсім не знаєте, та ще й в такому тоні. Іноді фразу можна правильно зрозуміти тільки в контексті, а не виривати з нього.
    Для цього треба трохи знати особистість автора, щоб не кричати" Русскоязычное население их не устраивает" людині, яка певною мірою є його частиною.

Ну звичайно, треба поставити всіх на місце-хай усі горять, а мені начхати, аби мені було добре. Егоїстична, як на мене, позиція.
    До речі, дискомфорта в україно-або російсько- мовному оточенні не відчувала з пуп1янка-оскільки паралельно вчила обидві мови. Не треба обкрадати дітей, обмежуючи їх однією мовою, коли виростуть-самі оберуть, і в них не буде жодних проблем зі спілкуванням в якому завгодно оточенні. І не доведеться когось "строить".

А звідки взялась польська?

Оця позиція "мені нах..." дуже показова. Ти ж у гостях поводиш себе так, щоб не зашкодити господарю. Чи прийшов-ноги на стіл. Він тобі -ти чого? А ти йому:"а мені на всіх....що хочу, те й роблю-КОГО ВОЩЕ ВОЛНУЕТ ЧТО ТЕБЯ НЕ УСТРАИВАЕТ? Просто надо всех на место ставить".
    А це те саме. Виходить, ти (в значенні-опонент, а не конкретно Сем) приїхав в Україну зі своїм самоваром?
    Частий гість

SEM я тоже не знала, что в России 50% украинцев))) Руда видно что-то знает, а мы нет)) за это тебе спасибо и поставила)))
    В дитинстві в сім2ї говорили російською, при чому правильною мовою етнічного мовця
    значит ваш папа или москвич или питерец, если нет, то вы не лучше украинского варианта говорили)))) потому что поехав уже в Рязань очень отчетливо слышится Шо и Гы
    Постійний відвідувач

[QUOTE=**SEM**;29454]половина России украинцы ?!)))ну хоть буду знать))

я тоже)

Гоголь був далекий від мовного питання, в ньому ніколи нічого не прокидалось бунтарського. Малоросія-то й малоросія, він був талановитим митцем, але не виступав за самостійність країни, вважаючи її частиною імперії.Просто змальовував рідний край. Тобто, чистий талановитий естетизм. Його спосіб життя не давав йому приводу замислюватись про це.Тому мені вважається недоречною згадка про Гоголя при обговоренні мовного питання.
    фига се... язык и культура неразрывно связаны... и литература туда же до кучи... а если я вас правильно понял... Гоголь, безусловно украинец, считал русский язык красивее украинского? как эстет) я конечно с ним согласен, как и существенная часть населения Украины, но не думал что согласитесь и вы... к слову, Николай Василич наверное в гробу переворачивается когда его называют Мыколой... я бы обиделся.. переделывать имена собственные на украинский лад вообще последнее дело...
    Пророк

Взагалі то, старослов2янська, якщо не помиляюсь, виокремилась з праіндаєвропейської, тобто, є спорідненість з індійськими братами, а дуже ми на них схожі? А на німців ми дуже схожі? А арійці ж! Чому в Україні говорити українською- спірне питання, бо, бачте, великий відсоток росіян, а у Франції, де величезний відсоток емігрантів, таке питання не стоїть?
    Чому поляки, вірмени, євреї, які складають значну частину громадян України, не піднімають таке питання, а росіяни переживають? Не здається Вам у бажанні ввести другу російську просто прикрите небажання говорити і вчити іншу мову, відверта зневага до українських традицій, як до вигаданих. Навіщо жити в тій країні, яку не поважаєш? Подивилася б я на тих, хто з такими приколами прибув би до США-депортували б на раз-два.

Вас не лякає приклад Білорусі та Ірландії? У двомовній Білорусі білоруською мовою не говорить ніхто, а в Ірландії свою мову розуміє тільки невеликий відсоток, а говорять зовсім мало людей. Там почали щось розуміти-серед молоді модно вчити гаельську. Ми добровільно лишаєм себе без мови. У всіх народів є, а в нас немає, ми добровільно її забули.
    ну так как вы лишите себя своего родного языка если вы на нем говорите?!!!!!: ) вы что начнете говорить по русски если русский будет признан вторым государственным?! русско говорящие будут говорить на русском а украина говорящие на украинском
    Постійний відвідувач

У мене тато росіянин, а мама українка. В дитинстві в сім2ї говорили російською, при чому правильною мовою етнічного мовця, а не тим, що за російську видають
    ммм... это, простите, верх глупости, которую я тут читал) поясню... на самом деле этнический русский это вообще галиматья какая то) язык жителей Курска и Белгорода очень несущественно отличается от суржика, жители Казани говорят скороговоркой, как татары, и нельзя их отделять от москвичей и питерцев... они не менее русские... НО самое смешное то, что филологи этническим русским называют МАТ) по сути это и есть единственная этническая общность в языке всех русских диалектов, украинского (малороссийского) в том числе...кстати заметил тенденцию к тому, что украиноязычная брань все более проникает на улицы... из телевизора главным образом.. нада думать кто то умный придумывает...впрочем, думаю что эту часть великого и могучего русского никакие украинофилы из обращения не вытравят... тысячелетняя история как никак...

я никоим образом не хотел обидеть вашего папу... но представить не могу на каком русском вы разговаривали)))))))))))))))))))))))))))))))))))
    ри?

А чого Україну повинно хвилювати те, що когось не влаштовує українська державна мова?Чому в Росії голова не болить, що у них значний процент українців?
    половина России украинцы ?!)))ну хоть буду знать))
    ЩЕ РАЗ УВАЖНЕНЬКО ПЕРЕЧИТАЙТЕ ДОПИС РУДОЇ!!

MerzaFka, Etel тицьніть будь- ласка пальцем, для мене, такої тупої, де йшлося у дописі Рудої про 50 %.

ЛЮДИ, ви якшо вже пишете відповідь, то перед цим УВАЖНІШЕ читайте, що вам пишуть!! А то дійсно у мене закрадається така підозра, шо ви вихоплюєте якісь фрази, а у сам зміст навіть не вдумуєтесь!! До того ж, я не перший раз помічаю це за **SEM** ом...

Якшо не читати допис, то навіщо тоді й сперечатися - [COLOR="Red"]видалено Odo. Це до того, шоби зняти зайву напругу )))
    Kleo
    Гість

привет всем... как-то странно события развиваются.... разговор об отношении к языковому вопросу уж очень часто переходит к прямым разборкам: "какая нация круче"...

чем-то напоминает Шекспира...
    "Две равно уважаемых семьи... ведут междоусобные бои... и не хотят унять кровопролитья..."

Россия... Украина... культура... язык... сколько на этой почве скандалов...

Прочитала недавно стишок... в одной из тем полтавского форума:

"Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!

Пощезнуть всі перевертні, й приблуди,

І орди завойовників-заброд!

Ви, байстрюки катів осатанілих,

Не забувайте, виродки, ніде:

Народ мій є! В його волячих жилах

Козацька кров пульсує і гуде!"...

Жестко.. грубо... но цепляет... хотя становится не очень приятно на душе, что буквально "головой об стенку" надо биться, чтобы доказать кому-то свое право жить в Украине... со своим языком и своей культурой.. украинскими...

наверное кого-то уж сильно достало отношение ко всему украинскому со стороны некоторых наций...

Но зачем что-то доказывать:? Зачем начинать дебаты о том, украинский или русский язык для нас важнее? Мы же украинцы... и этим все сказано!!! Надо просто знать и чувствовать, что украинский - наш родной язык.. и официальный... надо гордиться тем, что у нас есть... беречь культуру, самобытность нации...
    А другие языки - особенно русский - никто не запрещал... хочешь говорить на нем - пожалуйста.... не хочешь - ну и фиг с ним...

Это мое мнение... на мой взгляд - проблема не в языке, а в отношении людей, живущих в нашей стране, к этому вопросу...

Всем удачных выходных
+ Ответить в теме
Страница 17 из 62