Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей85Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 20 1 2 3 11 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 193.
    Пророк

Новий правопис, чи просто ляп?

Десь місяць тому, помітила зміни на вулиці Леніна: нова вивіска в ательє "Силует". Вразив напис АТЕЛ'Є.
    Спочатку просто поржала.... а потім, коли помітила точно таку саму вивіску на вул Фрунзе(точно не пам"ятаю, де..здається, десь в районі Чапаєва-Карла, але може й не там), задумалася:
    а може це новий правопис????!!!!!!!!!!!!!!!! всяке ж може бути...
    Якщо тепер авто, пальто і т.д. змінюються, то чом би й не апостроф в ательє...
    Але, подивившись в нові словники української мови, нічого такого не виявила.
    Тож..припускаю, що все таки від надмірного бажання написати українською, люди перестаралися :))

Odo
    -

Re: Новий правопис, чи просто ляп? :)

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    Тож..припускаю, що все таки від надмірного бажання написати українською, люди перестаралися :))
    Думаю, що саме так. Принаймні мені у проєкті нового правопису ніде нічого такого не зустрілося. Можливо зареєстрували таку назву, заплатили купу грошей, тепер ніде діватись. Як варіянт, можу припустити навмисну помилку, як піар-хід, що психологічно приваблює увагу.

Мене, ще дуже смішить, коли на вивісках пишуть українською иншомовні слова, на кшталт "Поіск", або "Дженерал-Едьюкейшн", просто якийсь варіянт падонкіфської говірки
    Добрий модер ))

Може, це одне з неписаних правил Полтавського правопису?
    Я от знаю ще одне місцеве правило: після літери "р" м'який знак втулити.
    Так, наприклад, чудова вулиця ХарЬківське Шосе
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
    Може, це одне з неписаних правил Полтавського правопису?
    Я от знаю ще одне місцеве правило: після літери "р" м'який знак втулити.
    Так, наприклад, чудова вулиця ХарЬківське Шосе
    Так, дійсно пом’якшування деяких приголосних, це особливість полтавської говірки, нпр.: "Це ж ходила на базарь та купила сахарю". Але у даному випадку у слові "ател’є" маємо справу навпаки з позначенням на письмі твердої "л" замість м’якої.
    Філософф

Десь місяць тому, помітила зміни на вулиці Леніна: нова вивіска в ательє "Силует". Вразив напис АТЕЛ'Є.
    Спочатку просто поржала.... а потім, коли помітила точно таку саму вивіску на вул Фрунзе(точно не пам"ятаю, де..здається, десь в районі Чапаєва-Карла, але може й не там), задумалася:
    а може це новий правопис????!!!!!!!!!!!!!!!! всяке ж може бути...
    Якщо тепер авто, пальто і т.д. змінюються, то чом би й не апостроф в ательє...
    Але, подивившись в нові словники української мови, нічого такого не виявила.
    Знайоме місце-кожен день повз проходжу. Не звертай уваги-"Силует"-це куточок совдепії з усіма можливими наслідками.Там тобі й не таке напишуть.
    Щодо нового правопису: почуття неоднозначні.
    З одного боку підтримую, оскільки історично і мовно-стилістично він виправданий, але не можу перевчитися-це по-перше, а по-друге, вважаю, що зараз дещо недоречно його запроваджувати: народ і так мову не дуже любить, а тут ще й купа малозрозумілих загалу нововведень, та й економічно невиправдано-так можна було б користуватись старими підручниками, а тепер нові доведеться друкувати.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    вважаю, що зараз дещо недоречно його запроваджувати: народ і так мову не дуже любить, а тут ще й купа малозрозумілих загалу нововведень, та й економічно невиправдано-так можна було б користуватись старими підручниками, а тепер нові доведеться друкувати.
    Шкода, що фахівці і не в курсі того, що цей правопис пропонувалося вводити паралельно з існуючим, без жодного різкого переходу на нові правила. Правила старого пропонували залишити чинними паралельно з правилами нового, тобто обирати яким правописом послуговуватися можна було б за бажанням.
    Пророк

Я сьогодні тільки повернулася в Полтаву, і ще не була біля цього славнозвісного ательє, але мені вже повідомили, що апостроф замінили на м"який знак .
    Ця вивіска висіла кілька місяців, чого це вони раптом надумали....
    Чи хто присоромило...
    Мабуть потрібно сфоткати і ательє на Фрунзе - може і вони змінять.
    Инвалид умственного труда

А реально чем вам надпись мешала?
    Odo
    -

Я сьогодні тільки повернулася в Полтаву, і ще не була біля цього славнозвісного ательє, але мені вже повідомили, що апостроф замінили на м"який знак .
    Ця вивіска висіла кілька місяців, чого це вони раптом надумали....
    Чи хто присоромило...
    Мабуть потрібно сфоткати і ательє на Фрунзе - може і вони змінять.
    Приємно! Можливо саме ця стаття і спричинилась цьому.
    Пророк

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    А реально чем вам надпись мешала?
    Хм... наче і не заважала... а з чого Ви взяли?
+ Ответить в теме
Страница 1 из 20 1 2 3 11 ... ПоследняяПоследняя