Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей96Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 8 из 13
Показано с 71 по 80 из 124.
    Odo
    -

Re: Суржик

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    так я і показую, коли пишу тут на форумі
    усно і на письмі суржик по-різному виглядає: ніхто не пише "рознії", хоча можуть так сказати дето на селі
    Це слово "розні" я чув від своєї нерідної бабусі, вона наче й походила з якогось села, так що це слово цілком автохтонне.

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    а вопше чуствую якийсь подвох і шото неладноє. юзер який нагромаждав тонни повідомлень про чистоту укр.мови начинає тему про суржик і прикидається шлангом: "я свій, смарітє як я можу! ось вам слово "шо", а ось вам слово "хворум", правда ж я суржикомовець, да?"
    пожалуй, нема тут шо ловить. відписуюсь.
    Взагалі-то, я про мову тут на форумі пишу з року так 2002 чи третього вже й не згадаю точніше, сам я з Полтави, народився і ріс у центрі на Пушкіна, потім переїхали на Половки, зараз мешкаю за межами України, в Україні жив до 23 років. Я не намагаюся переконати когось у тому, що я свій, я просто люблю і українську мову і Полтавський балак (навіть тему таку створив), вони обоє мені рідні і я не належу до пуристів, які виступають за виняткову чистоту мови, я вважаю, що місцеві діалекти та говірки збагачують літературну мову, вони не є її ворогами, вони те, чим мова живиться і живе.

Філософф

Не звучить у Одо суржик, факт. Суржик - то така цікава річ, як у сороконіжки ноги. Я, наприклад, говорить - говорю, а записати - не запишу, щоб воно саме так звучало. І ніхто нікого не вчить, як правильно говорити, а словоформи самі формуються, раніше люди коверкали слова, бо не знали, як правильно, тепер ми свідомо не коверкаєм, а берем готові слова і поєднуєм їх, а як - бо йо зна.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    Не звучить у Одо суржик, факт. Суржик - то така цікава річ, як у сороконіжки ноги. Я, наприклад, говорить - говорю, а записати - не запишу, щоб воно саме так звучало. І ніхто нікого не вчить, як правильно говорити, а словоформи самі формуються, раніше люди коверкали слова, бо не знали, як правильно, тепер ми свідомо не коверкаєм, а берем готові слова і поєднуєм їх, а як - бо йо зна.
    Та нехай субі не звучить, менше з тим, я ж не поп-звізда яка
    А ви ніколи не замислювались, як говорили у Полтаві за часів Київської Руси? І чи зрозуміли б ми ту говірку нині?
    Пророк

Як чую в громадському транспорті розмови сучасних жінок, то плакати хочеться. А вони себе "вполнє конкрєтно" почувають, навіть не розуміючи, що паплюжать рідну мову.

Уже б краще російською розмовляли, якщо не вистачає словникового запасу...
    Banned

Ответ Сообщение от Tiramisu Посмотреть сообщение
    Як чую в громадському транспорті розмови сучасних жінок, то плакати хочеться. А вони себе "вполнє конкрєтно" почувають, навіть не розуміючи, що паплюжать рідну мову.
    О, еще один поборник нарисовался = ) Да пусть люди как хотят разговаривают, вы же их понимаете? Понимаете! В чем сложность?
    Пророк

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    О, еще один поборник нарисовался = ) Да пусть люди как хотят разговаривают, вы же их понимаете?
    Може давайте орієнтуватися на кращих, ніж опускатися до рівня "базарного балаку". Я і табуїзми, і лайку розумію, але це не значить, що треба їх вживати у своєму мовленні. Впиравдовувати безкультур'я не збираюся.
    Odo
    -

Може давайте орієнтуватися на кращих, ніж опускатися до рівня "базарного балаку". Я і табуїзми лайку розумію, але це не значить, що треба їх вживати у своєму мовленні. Впиравдовувати безкультур'я не збираюся.
    Все ж таки лайка (обсценна лексика) це одне, а суржик щось инакше, давайте не будемо плутати і змішувати між собою ці два різні явища.
    Пророк

Це була відповідь на предмет "розумію-не розумію". Чому ми повинні підстроюватися під тих, хто плює на рідну мову? Взагалі - це нонсенс: не володіти мовою країни, в якій живеш.
    Odo
    -

Це була відповідь на предмет "розумію-не розумію". Чому ми повинні підстроюватися під тих, хто плює на рідну мову? Взагалі - це нонсенс: не володіти мовою країни, в якій живеш.
    Люди майже скрізь говорять не літературною мовою, а рідним діалектом, в Італії, напр., якщо земляк до свого краянина звернеться літературною, то можуть і образитися, літературною послуговуються переважно иноземці.
    Гуру

Пару дней назад я себя словила на мысли о том, что я стала больше разговаривать суржиком. Если честно, стало не по-себе, так как я считаю, что для меня это шаг назад.
+ Ответить в теме
Страница 8 из 13