Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей96Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 6 из 13
Показано с 51 по 60 из 124.
    Пророк

Re: Суржик

Ответ Сообщение от les Посмотреть сообщение
    Фаїну - в Президенти! Леся - в міністри культури!
    Суржику - офіційний статус!
    о, Лесь! давно не було вас видно тут на форумі

Філософф

Не все так погано у нашому спільному домі. Була недавно на двотижневому тренінгу, куди приїхали всього 30 представників з кожної області України, крім Луганської, Донецької й Криму, та й ті не з доброї волі не приїхали, а через маразм, який там коїться. Так от: розмовляли між собою по українському, по російськи і на суржику, який в кожній області свій. Я іноді й не помічаю, на яку мову переходжу. Так ось: спіймала себе на тому, що частіше говорю українською, при тому вже навіть з тернопільським таким акцентом (кажу ж, асимілююсь я швидко). Висновок: 30 представників з України - це як міні модель держави, отже, Україна в більшості таки україномовна.

http://repka.club/blogs/murziknyus/item/508-murziknius Раптом хто не знає Мурзика Васильовича - геніальний приклад суржикодуркування.
    Sky
    Небо в твоїх очах ©

Руда, у мене двоюрідна сестра - носій українського суржику у якому поєднуються Чернігівщина, Франківщина і Полтавщина, де в свою чергу намішані українська, російська, білоруська, польська )) До речі, мені дуже легко адаптуватися до франківського діалекту :)

П.С. Не тільки Мурзік, вся Рєпка - це приклад суржикодуркування. Кстаті - Клєр Захаровна (ви можете її знать по єдким каментам на "Полтавщині") і Татуся Бо - це 100% полтавський суржик (діалект).
    Філософф

Ну, Мурзик - мій улюбленець))Як іноді буває: одного мову слухать неможливо, а інший віртуозно лається на суржику - і рєспєкт, заслухаєшся.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    http://repka.club/blogs/murziknyus/item/508-murziknius Раптом хто не знає Мурзика Васильовича - геніальний приклад суржикодуркування.
    Я все ж, проти обсценної лексики у суржикові, як на мене, це різні семантичні царини.
    Філософф

ну як, формат блогу таку лексику дозволяє. У Мурзика і Подерев"янського - це витвір мистецтва, де з пісні слів не викинеш, у інших - банальні матюки. Суржик - не літературна норма, отже заборон не має. якщо її почать унормовувать, можна вбити самобутність . Це те, що зараз з інтернетом відбувається: все менше ця територія вільна від цензури.
    2.0

Клер, Татуся, Чепинога, зрештою бог суржика, Лесь - у всіх є привязка до Полтавщини. то так кров говорить )
    Пророк

Уже сколько говорено-переговорено о нашем суржике, что я аж задумался... Почему?
    Ведь неспроста.
    Ведь неспроста жужжат эти осы на "наш мед".
    Я смотрю на этих поборников чистого языка, типа Одо и Карен, ещё может других, которые на форуме есть, и не понимаю их фанатизма. Может кто-то мне растолкует?
    А то, если честно, учитывая войну и один из способов её разжигания - языковой вопрос, закрадывается мысль, а не на вражескую ли мельницу они воду льют такой своей позицией, а? Не это ли ещё один клин раздора вбиваемый в умы людей? Что мол кто-то правильный, а кто-то правильнее.

По поводу русского/украинского - вообще уши поотрываю, если кто-то ещё заикнется. На фронте треть говорит на русском, треть на украинском и ещё одна треть на суржике, причем суржике, как украино-русском, так и украино/русско-грузинском/армянском/татарском/чеченском/белорусском и многих других языках. Честно, в преддверии Дня Независимости - кто поднимет языковой вопрос - аргументы в ответ должны быть только физические, других не осталось. Та сука, которая скажет, что Украину нужно Любить только на Украинском Языке - тварь фашистская и мне насрать из какой она партии, или из "Свободы" или из партии розвитку Украины. Это средневековье и мракобесие.

А по поводу суржика, честно... может быть эти поборники просто не понимают, что мы тут говорим порой речью обиходной, бытовой, а не литературно-канонической. Мы здесь - у себя дома, и говорим так как мы привыкли и хотим.
    Причем реальный уровень форумчан, на мой взгляд очень высок, как раз в свободном владении литературным украинским, русским, и уверен, другими языками народов мира, которыми тут не пользуются по причине "трудностей перевода" для большинства.
    Это же не литературно-художественный вечер, приуроченный к чему-либо, на котором использование кроме как литературно-канонического языка бесспорный моветон.

Почему мы говорим об полтавском суржике, а не говорим о сумском суржике? Почему поборники чистоты языка (Тьху, плять, сразу перед глазами Освенцим и поборники тоже чистоты, только расы. В черных мундирах. Хотя чем одни от других лучше? Потому, что вторые ещё не построили своих печей? Так если не дать им сейчас в нос и сильно дать, чтобы "юшкою вмилися" так до этого не долго осталось) так вот, почему поборники чистоты языка не говорят о черниговском суржике... Люди, если кто владеет лингвистической информацией, то должны знать... на черниговщине есть область, часть Киевской/Черниговской области Украины и там потом в Белорусь эта группа уходит - то там вообще говор такой, что в сёлах не понимаешь половины слов.
    Западная Украина, там свой суржик...

Просто это или какая-то мания или какой-то психологический выворот, чтобы так фанатически до исступления биться лбом в языковую стену.
    Может просто збоченці? Или все таки враги, а?
    Філософф

Я думаю, насправді, все не так "запущено". Одо він завжди був Одо, за багато років до того, як Україна впала в маразм (бо те, що зараз відбувається, тільки маразмом можна пояснити) виступав за вийняткову чистоту української мови. А Карен просто вважає, що будь-яке публічне спілкування має бути літературною мовою, це точка зору і все, не думаю, що ці персонажі мали якусь велику й підступну мету типу розхитати світовий устрій))) Суперечки щодо мови тут точаться з діда - прадіда, і це нормально. Я вважаю, не може бути вирішення мовного питання, крім як шляхом здорового глузду: треба діяти не так, як підказує принцип або ідеалізм, а так, як складається ситуація. Усім повинно бути добре, а не тільки російськомовним чи україномовним, чи суржикомовним.
    les
    Філософф

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    о, Лесь! давно не було вас видно тут на форумі
    Офтоп:
    І я Вам радий! Кілька років тому місцева адміністрація з якогось дива потерла моє чублення з місцевими примоскаленими стосовно Чорноморського флоту. Тому шось не було настрою сюди заходити. А тепер питається з огляду на ситуацію : хто був правий?

Ответ Сообщение от Sky Посмотреть сообщение
    Руда, у мене двоюрідна сестра - носій українського суржику у якому поєднуються Чернігівщина, Франківщина і Полтавщина, де в свою чергу намішані українська, російська, білоруська, польська )) До речі, мені дуже легко адаптуватися до франківського діалекту :)
    О! А в мене враження стосовно Франківська дещо інші. Цього року був у Франківську вперше. І ще спєцом для себе зауважив, шо франківці, на відміну від інших галичан, не мають своєї говірки, не вживають загальногаличанського діалекту, притаманного Львову та околицям, а розмовляють переважно літературною українською, або ж російською. Тому в мене зараз питання : а шо є франківський діалект?
    Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Я все ж, проти обсценної лексики у суржикові, як на мене, це різні семантичні царини.
    А я "за". Всюди, де воно доречне.
    Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    Клер, Татуся, Чепинога, зрештою бог суржика, Лесь - у всіх є привязка до Полтавщини. то так кров говорить )
    А богиня суржику - Фаїна - з Дніпропетрівщини.
+ Ответить в теме
Страница 6 из 13