Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей96Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 3 из 13
Показано с 21 по 30 из 124.
    Пророк

Re: Суржик

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Нє, ну тема свободна, а ви мужчіна з разнообразнимі інтєресами, так шо роказуйте, шо хочете
    гы, вот вы так и подбиваете на противозаконные действия, не оффтоп т.е.

Odo
    -

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=CbLJl3IjRHo
    Прошу прощения, знаю, что видео из соседней ветке, но Карен будет интересно показать градацию языка.
    Есть в акценте что-то польское, не? А разговаривает наче мовою!
    Польський хіба наголос подекуди на передостанньому складі, що саме вам здалось незвичним у його мові?

Ответ Сообщение от andy Посмотреть сообщение
    гы, вот вы так и подбиваете на противозаконные действия, не оффтоп т.е.
    Тю, а шо протизаконого? Дивіться:

Тема про суржик, для тих, хто ним вже володіє або мріє оволодіти. Обговорюємо суржиком, і не тільки (хто як уміє), різноманітні життєві ситуації, тема максимально вільна і відкрита для ваших думок та міркувань!
    Banned

Польський хіба наголос подекуди на передостанньому складі, що саме вам здалось незвичним у його мові?
    Не, не так вопрос надо ставить, а так: что саме вам показалось звычным?
    Я думаю, что чувак из сами знаете каких краев, нет?
    Видите, можно общаться, даже не называя вещи вещами, всем всё понятно = )
    Офтоп:
    Из контекста "всем всё понятно" не трудно понимать оправдание российского народа перед собой за существующий в данный момент "общественный договор". Вопрос в том, когда включат заднюю
    Філософф

Про моє володіння суржиком: навчилася говорити суржиком на 1 курсі педуніверситету під час спілкування з колегами у гуртожитку. Після закінчення російської школи (що на філфак вступити не завадило) як порядний майбутній філолог говорила чистою російською, бо чистою українською у моєму колі спілкування не говорили, а суржик я розуміла, але на ньому не говорила. Перший курс університету називалась кацапкою (бо колеги не говорили ні українською, ні російською, а суржиком). Оскільки легко вливаюсь в мовне середовище, вивчила на раз - два, асимілювалась, спілкуюсь суржиком досі, при чому, якщо раніше на ньому говорили від незнання мови, то тепер говорять всі за звичкою. Не знаю, наскільки добре володію, бо певний час жила на Житомирщині і там додала місцевого колориту))), який майже забувся, але іноді проривається. Шкодую за часами, коли суржику не знала, бо зараз він мені заважає говорити правильно, коли хвилююся. Дуже смішило, коли на Житомирщині просили "Тьотя Юля, поговоріть по- полтавські", не розуміла, що тут особливого. Потім випадково побачила свій запис з робочими моментами: як спілкуюсь, як дітям щось розказую в житті і жахнулася, як воно кошмарно звучить))). Я - за писемний суржик у художньому тексті, за дуркування на суржику, бо розумна людина, яка спеціально говорить на суржику, може творити літературні шедеври. Але не за ділове спілкування. Так, я суржик також підхопила свого часу, і мені легко ним спілкуватись, а з деякими людьми з поваги я переходжу на суржик, або щоб мене краще зрозуміли, але суржик у побуті - то певна поступка совісті - всі говорять, і я говорю. А може, і не треба так паритись: життя одне, байдуже, як ти говориш, головне, щоб ти себе в тому комфортно почував.
    les
    Філософф

Суржик - мова майбутньої України.
    Він вартий існування та розвитку хоча б тому, шо це мова Леся і Фаїни.
    Колись же ж треба буде миритися з Донгурасом. Знову стане питання однієї чи двох мов.
    Компроміс : єдина українська модернізована мова - суржик. На Сході нею так само розмовляють.
    І знову у Полтави буде шанс на творення новітньої української мови : полтавський балак буде основою всеукраїнського суржика, як найбільш живий, дотепний та шляхетний.
    Odo
    -

Суржик

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Не, не так вопрос надо ставить, а так: что саме вам показалось звычным?
    Я думаю, что чувак из сами знаете каких краев, нет?
    Видите, можно общаться, даже не называя вещи вещами, всем всё понятно = )
    Офтоп:
    Из контекста "всем всё понятно" не трудно понимать оправдание российского народа перед собой за существующий в данный момент "общественный договор". Вопрос в том, когда включат заднюю
    Мені все звичне, а вас шо так сильно покоробило в його рєчі? Можу припустити, шо хлоп з Галичини, на діаспорське його проізношеніє мені не схоже.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    Про моє володіння суржиком: навчилася говорити суржиком на 1 курсі педуніверситету під час спілкування з колегами у гуртожитку. Після закінчення російської школи (що на філфак вступити не завадило) як порядний майбутній філолог говорила чистою російською, бо чистою українською у моєму колі спілкування не говорили, а суржик я розуміла, але на ньому не говорила. Перший курс університету називалась кацапкою (бо колеги не говорили ні українською, ні російською, а суржиком). Оскільки легко вливаюсь в мовне середовище, вивчила на раз - два, асимілювалась, спілкуюсь суржиком досі, при чому, якщо раніше на ньому говорили від незнання мови, то тепер говорять всі за звичкою. Не знаю, наскільки добре володію, бо певний час жила на Житомирщині і там додала місцевого колориту))), який майже забувся, але іноді проривається. Шкодую за часами, коли суржику не знала, бо зараз він мені заважає говорити правильно, коли хвилююся. Дуже смішило, коли на Житомирщині просили "Тьотя Юля, поговоріть по- полтавські", не розуміла, що тут особливого. Потім випадково побачила свій запис з робочими моментами: як спілкуюсь, як дітям щось розказую в житті і жахнулася, як воно кошмарно звучить))). Я - за писемний суржик у художньому тексті, за дуркування на суржику, бо розумна людина, яка спеціально говорить на суржику, може творити літературні шедеври. Але не за ділове спілкування. Так, я суржик також підхопила свого часу, і мені легко ним спілкуватись, а з деякими людьми з поваги я переходжу на суржик, або щоб мене краще зрозуміли, але суржик у побуті - то певна поступка совісті - всі говорять, і я говорю. А може, і не треба так паритись: життя одне, байдуже, як ти говориш, головне, щоб ти себе в тому комфортно почував.
    Як ви глибоко отрефлексірували цю тему, зразу видно серйозний подход до проблеми. Ну, і шо ви в результаті надумали будете дома далі вживати бойовий суржик?

Ответ Сообщение от les Посмотреть сообщение
    Суржик - мова майбутньої України.
    Він вартий існування та розвитку хоча б тому, шо це мова Леся і Фаїни.
    Колись же ж треба буде миритися з Донгурасом. Знову стане питання однієї чи двох мов.
    Компроміс : єдина українська модернізована мова - суржик. На Сході нею так само розмовляють.
    І знову у Полтави буде шанс на творення новітньої української мови : полтавський балак буде основою всеукраїнського суржика, як найбільш живий, дотепний та шляхетний.
    Возможно й так, у деяких народов існують кілька стандартов одної мови. Но трудность в том, шо наш суржик покашо ісключітєльно домашняя мова, а шоб бути серйозним і прєдставітельним претендентом на конкуренцію треба мати развітую лексіку, а це вам не шось.
    les
    Філософф

Возможно й так, у деяких народов існують кілька стандартов одної мови. Но трудность в том, шо наш суржик покашо ісключітєльно домашняя мова, а шоб бути серйозним і прєдставітельним претендентом на конкуренцію треба мати развітую лексіку, а це вам не шось.
    Для когось може вона і домашня, а для більшості українців восточніше Збруча - повсякденна/повсякчасна та повсюдна.
    І якшо людина не бере дурного в голову, то і дєлова. Такі бувають шедеври у заявах, поясненнях ендцетера!
    Прийнято від цього вернути пику.... А ніхто не звертає, шо коли людина неграмотна/недограмотна, тобто чогось не знає, а має викрутитися, вона придумує.
    Якшо в ракетобудуванні це небажано, то в мовотворенні це і є справжня народна творчість.
    Стосовно конкуренції : Ви просто не помітили, але суржик давно виграв конкуренцію і в російської, і в літературної української. Насправді саме він і є живою українською мовою.
    А лєксіка в нього настільки развітая, шо літератуним мовам з іхніми канонами та обмеженнями до суржика далеко.
    Філософф

А рефлексувати взагалі моя дуже погана і дуже жіноча звичка, з якою я намагаюсь боротись)))) Раніше максималізму в мені яксбь було більше))) зараз ще не знаю, коли як подумати, проте, схиляюся до варіанту, що життя все -таки одне)))
    Пророк

не варто такими складними матеріями пояснювати безграмотність)
    може хтось ще Гімн України на суржику заспіває?
    (тіки не пробуйте тут)
+ Ответить в теме
Страница 3 из 13