Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей96Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 11 из 13
Показано с 101 по 110 из 124.
    Пророк

Re: Суржик

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    А у неї суржик російсько-український, чи україно-російський, яка складова переважає?
    Російською розмовляє, але чути, що вдома спілкується українською.

Я от споймав себе на тому, що коли мені вказують на якусь мою мовну ошибку, перша реакція обуритися і виправдовуватися, але коли все вщухає, за деякий час, я відчуваю, що я дуже добре це запам'ятав і щоразу, коли пишу це слово або вираз стараюсь його писати правильно.
    А я дякую за пораду і запамятовую. Можу пригадати один такий випадок, коли диктор телебачення мене поправила з приводу наголосу в слові "каталог". А ще сказала, що я дуже голосні заокруглюю. Тепер зрозуміло, чому мене всі по телефону відразу пізнають.

Odo
    -

Ответ Сообщение от Tiramisu Посмотреть сообщение
    А я дякую за пораду і запамятовую. Можу пригадати один такий випадок, коли диктор телебачення мене поправила з приводу наголосу в слові "каталог". А ще сказала, що я дуже голосні заокруглюю. Тепер зрозуміло, чому мене всі по телефону відразу пізнають.
    Ну, звичайно, коли це ваше "професйон де фуа", то ви мусите шліфувати свою літературну вимову.
    А що значить заокруглювати голосні, як це?
    Пророк

Хм... Признаком невоспитанности считается слушать разговоры окружающих, которые предназначены не вам. Если говорят с вами, естественно, слушать нужно.
    Тогда согласен.

А можно и "понЯла" .

А ще сказала, що я дуже голосні заокруглюю. Тепер зрозуміло, чому мене всі по телефону відразу пізнають.
    Ага, це як?
    Звуковий файл... в студию )))))) будем слушать...
    Філософф

Окает она, там, где акать надо, шо не ясно?))))) Я тепер знаю, чого Одо перейшов на суржик. Вкотре заходився шось вивчати, а ми піддослідні)))) Ну, тут на здоров"я)))
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    Окает она, там, где акать надо, шо не ясно?))))) Я тепер знаю, чого Одо перейшов на суржик. Вкотре заходився шось вивчати, а ми піддослідні)))) Ну, тут на здоров"я)))
    А-а, дяка, не знав, що це так називається. Але це певно у російській, бо в українській наче такого явища, як акання немає?
    Пророк

А що значить заокруглювати голосні, як це?
    Словами описать не получится, но ближе к понятию "нараспев говорить".
    Пророк

Словами описать не получится, но ближе к понятию "нараспев говорить".
    Вообщем звуковой файл в студию )))
    Пророк

Ответ Сообщение от AlexDS Посмотреть сообщение
    Звуковий файл... в студию
    Я уже поменяла произношение. Уже три года, слушая свой голос в записи, мне не приходит мысль "ну у меня и голос противный".

А-а, дяка, не знав, що це так називається
    Нет, не то. Ближе к одесскому произношению, откуда я родом. Кстати, мой сын ни дня не жил в Одессе, но мелодика речи - моя .
    Sky
    Небо в твоїх очах ©

Пророк

Нужно знать правильную (классическую) украинскую и две-три иностранных мов. И уметь их использовать хорошо и качественно.
    А бытовое употребление это совсем другое. Тут уже, как говорил Скрыпин, можно и И-умляут вводить :)))))
+ Ответить в теме
Страница 11 из 13