Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей13Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 6 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 51.
    Odo
    -

Улюблені казки, притчі і всьо такоє

Власне сабж. Постимо сюди все, що стосується згаданого жанру.

ри?

Re: Улюблені казки, притчі і всьо такоє :-)

Років з 4 люблю казку про Попелюшку (для російськомовних дописувачів - Золушка). Власне саме через цю книжку десь рочків у 5 я і навчилася читати.
    А ще пам’ятаю, що в дитинстві зачитувалася казками Бесарабії (я вірно надригувала?!). Шкода, шо мій улюблений пес розідрав ту книжку - гарна була.
    Добрий модер ))

Недавно довелося мені послухати запис казки feuerzeug. Коли стало більш менш все зрозуміло, я пораділа, що не знала цієї казки в дитинстві. Солдат якийсь дивний. Відьма йому купу золота-грошей, а він її вбив. Не чесно так. Розтринькав всі гроші. І потім ... повбивав батьків принцеси і вони разом з принцесою стали королем та королевою і всі з цього раділи, навіть сама принцеса.
    Дивно все.
    Чи я шось не так все-таки зрозуміла? Треба, мабуть, укр мовою прочитати
    Пророк

Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
    Недавно довелося мені послухати запис казки feuerzeug. Коли стало більш менш все зрозуміло, я пораділа, що не знала цієї казки в дитинстві. Солдат якийсь дивний. Відьма йому купу золота-грошей, а він її вбив. Не чесно так. Розтринькав всі гроші. І потім ... повбивав батьків принцеси і вони разом з принцесою стали королем та королевою і всі з цього раділи, навіть сама принцеса.
    Дивно все.
    Дійсно дуже дивно...
    Щось ти не те, дитино, почуло :). Як же ж це так - казка без моралі!!!!!??
    Я тільки що дочитала "Казку про калинову сопілку" Забужко.
    Дуже повчально. Цікаво.
    Добрий модер ))

Про калинову сопілку дійсно цікава казка. І читається легко сторінки після десятої. І прохання в мене: Кобі, прочитай огниво і скажи - яка мораль?
    Odo
    -

Дивно все.
    Перечитав казку, дійсно, ніби якесь "Кримінальне чтиво" :sarcastic:
    Думаю найвеселіше було собакам, це ж бо не на скринях із золотом-сріблом сидіти охоронцем.

прочитай огниво і скажи - яка мораль?
    Моралі, не зауважив, крім тої, що добрі й веселі люди повинні вбивати тих, хто заважає їм бути добрими й веселими :pleasantry:
    Пророк

Про калинову сопілку дійсно цікава казка. І читається легко сторінки після десятої. І прохання в мене: Кобі, прочитай огниво і скажи - яка мораль?
    Та я вже ж наче й читала, але давно...
    Скачаю - перечитаю. Поділюся враженнями
    Odo
    -

Для тих, хто полюбляє читати казки українською:
    Ганс Християн Андерсен

Кресало

Йшов солдат по дорозі: раз, два! раз, два! Ранець за спиною, шабля при боці. Йшов він додому з війни. По дорозі пострічалась йому стара відьма. Вона була така противна: нижня губа в неї звисала аж до грудей.

- Добрий вечір, солдате! Ач яка в тебе славна шабля і великий ранець, ти справжній солдат! Ну, одержиш ти зараз грошей, скільки захочеш!

- Дякую тобі, стара відьмо! - сказав солдат.

- Бачиш ти ондечки старе дерево? - спитала відьма і вказала на дерево, що стояло неподалечку.- Воно зовсім порожнє всередині! Ти злізь нагору: побачиш там дупло, спустись в нього на самісінький низ у дерево! Я перев'яжу тебе мотузкою круг пояса і витягну назад, коли ти мені гукнеш.

- А навіщо мені лізти туди в дерево? - спитав солдат.

- За грошима! - відповіла відьма.- Знай, що коли дістанешся самісінького низу в дереві, ти опинишся у великому підземному ході, там зовсім світло, тому що горить більше сотні ламп. Ти побачиш троє дверей, можеш їх відчинити, ключі стирчать зовні. Заходь у першу кімнату, там, посередині на підлозі, побачиш велику скриню, а на ній собаку: очі у нього завбільшки як чайні чашки! Але ти не бійся. Я дам тобі мій синій картатий фартух, розстели його на підлозі, швиденько схопи собаку і посади його на фартух, а тоді відчини скриню і бери гроші, скільки захочеш. У тій скрині тільки мідні гроші, та якщо ти хочеш срібла - йди до другої кімнати. Там сидить собака з очима, як млинарські колеса. Та ти не лякайся, посади його на мій фартух і бери гроші. А якщо тобі захочеться золота, дістанеш і його стільки, скільки зможеш віднести, зайди тільки до третьої кімнати.
    Читати далі >
    Пророк

Прочитала. Ну да...моралі не сильно багато...
    Те, що короля з королевою позбулися - то ще пів біди, все таки вони хотіли його повісити... а от з відьмою якось не гарно вийшло.
    Инвалид умственного труда

Михаил Булгаков. Воспаление мозгов

М.: Современник, 1990

Посвящается всем редакторам еженедельных журналов

В правом кармане брюк лежали 9 копеек - два трехкопеечника, две копейки
    и копейка, и при каждом шаге они бренчали, как шпоры. Прохожие косились на
    карман.
    Кажется, у меня начинают плавиться мозги. Действительно, асфальт же
    плавится при жаркой температуре! Почему не могут желтые мозги? Впрочем, они
    в костяном ящике и прикрыты волосами и фуражкой с белым верхом. Лежат внутри
    красивые полушария с извилинами и молчат.
    А копейки - брень-брень.
    У самого кафе бывшего Филиппова я прочитал надпись на белой полоске
    бумаги: "Щи суточные, севрюжка паровая, обед из 2-х блюд - 1 рубль".
    Вынул девять копеек и выбросил их в канаву. К девяти копейкам подошел
    человек в истасканной морской фуражке, в разных штанинах и только в одном
    сапоге, отдал деньгам честь и прокричал:
    - Спасибо от адмирала морских сил. Ура!
    Затем он подобрал медяки и запел громким и тонким голосом:

Ата-цвели уж давно-о!
    Хэ-ри-зан-темы в саду-у!..
    Читать дальше
+ Ответить в теме
Страница 1 из 6 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя