Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей13Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 2 из 6
Показано с 11 по 20 из 51.
    Ivan
    Гість

Re: Улюблені казки, притчі і всьо такоє :-)

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    Прочитала. Ну да...моралі не сильно багато...
    Те, що короля з королевою позбулися - то ще пів біди, все таки вони хотіли його повісити... а от з відьмою якось не гарно вийшло.
    Який вибірковий у тебе гуманізм... :))

Odo
    -

до загалу:
    Якщо хтось знайшов мораль у тій казці (Кресало), дуже прошу розповісти про це.

А сьогодні тримайте ще дві казочки пов’язані однією темою "Зайчик і фея":
    Зайчик і Фей
    Юрій Карапетян, 14.08.2007 року

Ще зовсім недавно в одному перелюдненому місті жив-був Зайчик. З обгризеними вухами, поїдена лишаями й блощицями, знедолена тварючка. З самого дитинства він ненавидів моркву, а від одного погляду на капусту його ковбасило. Більшу частину часу він проводив у гущавинах приміських парків і на смітниках, де здобував собі поживу.

Там у нього було дві проблеми, перша – це напівздичавілі собаки, які відбирали найсмачніші недоїдки. Людей він не боявся, бо вони були геть байдужі до нього. За що він був їм дуже вдячний.

Другою його проблемою були усілякі зайчики, білочки та лисички, які так само як він полишили рідний ліс і перебралися до міста, а тепер поділили між собою всі клаптики парків і прилісків. У кожного з них була власна доля і обставини, що привели їх сюди, геть не схожі на долю і обставини інших.
    Читати далі >

зайчик та фея
    twistman, 23.07.2007 року

Колись давно в дрімучому – предрімучому лісі, жив зайчик. Любив він і морквочку похрумати і капусточкою поласувати. Мав він біля своєї нірки невеличкий клаптик землі, де і проростали засоби живлення заячого організму.

Одного разу вийшов зайчик з нірки, посміхнувся сонечкові, що лагідно щипало його за довгі вуса, послухав спів пташок, які звели гнізда на старому дубі, що ріс біля нірки і своїм корінням діставав до найглибших ходів зайчикової домівки. Обдивився зайчик свою полянку, подивився на бджілок-трудівниць, що збирали пилок з запашних квіточок і пострибав до ставочка вмитись. Дострибав зайчик до ставка, вже хотів занурити в кришталеву прохолоду свої лапки, як побачив своє відображення, не те щоб він не бачив його раніше, проте зараз все було інакше. Зрозумів зайчик що він дуже самотній, раптом відображення захвилювалось, побачив зайчик що баламутила воду молода пара качок, які в безтурботній радості гралися один з одним, поглянув вверх і побачив сонце, що пристрасно цілувалося з іншим сонцем, побіжав до своєї нірки і застав пташок що якраз робили пташенят, і зрозумів зайчик, що тільки він один без пари. Поглянув на дуба зайчик, обдивився навкруги, полянку оточували багато дерев, але серед них не було жодного дубочка
    Читати далі >
    Пророк

Ответ Сообщение от Ivan Посмотреть сообщение
    Який вибірковий у тебе гуманізм... :))
    :) може
    А може я просто стараюся бути справедливою. Може не завжди виходить, але я стараюся.
    А справедливо було б віддати відьмі кресало. Бо в них була домовленість. Інша справа, що може вона зла і погана, так не потрібно було взагалі з нею водитися. Сказати: живи бабко, як вмієш, а я не буду лазити за твоїм кресалом.
    :) отак
    Odo
    -

Як на мене, з бабцею у солдата вийшло схоже на прибирання зайвого і небезпечного свідка. А як щодо короля з королевою?
    Пророк

Щодо короля з королевою:
    попахує поділом на касти: ти - солдат, і ніколи не зможеш піднятися до нашого рівня!
    Ні в чому не розібралися, одразу вішати!!! Повинен бути суд, якщо вони його в чомусь звинувачують(може в згвалтуванні, чи ще в чомусь такому...)
    Инвалид умственного труда

Феншуй сплошной...
    Пророк

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    Феншуй сплошной...
    Де хоч шматочок?
    Добрий модер ))

Мені сподобалася казка про зайчика та фею.
    Може, не існує ніякої другої половинки? Може, людина самодостатня істота і шукати порятунок від самотності треба в самому собі?

Ответ Сообщение от Odo
    А як щодо короля з королевою?
    Король з королевою були дивними якимось. Чого вони ховали принцесу?
    І повісити солдата була не надто хороша думка.
    Думаю, казка вчить хлопчаків, добиватися коханої вбивством її батьків :)
    А ще мені чудні люди. Чого вони відразу полюбили солдата і погодилися, шоб він став королем? Це вчить чому? Боягузтву і покірності?
    Odo
    -

Re: Улюблені казки, притчі і всьо такоє

Ланка до теми.
    Філософф

Re: Улюблені казки, притчі і всьо такоє

Мені здається, що в "Кресалі" мораль може бути одна-якщо людина не боїться труднощів і щось робить, то як би вона низько не стояла на соціальній драбині, в неї все вийде. Більше нічого придумати не можу. Взагалі, кровожерлива казочка, але таких багато і в нашій літературі теж. Герой багато чого краде, а коли його переслідують, краденим же й відбивається, а красуня-принцеса ще й допомагає героєві позбутися переслідування своїх же батьків. А якщо герой не відіб"ється - то він всеодно всіх обдурить і потім переможе.Не треба забувати, що всі казки дійшли до нас з сивої давнини, коли реалії й уявлення про допустиме були грубіші. Їх же простий народ складав, а автори вже запозичили сюжети і творчо їх переробили. А відьму мені ще в дитинстві жалько було.
+ Ответить в теме
Страница 2 из 6