Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей23Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 9 из 10
Показано с 81 по 90 из 100.
    Odo
    -

Re: Мова як чинник формування людини і нації

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Шукаючи казки і віршики для маленьких діток українською часто натрапляю на "шедеври",наведені нижче.Хочу навести парочку прикладів:взято з
    http://abetka.ukrlife.org/hohliata.html
    Щойно натрапив на такий віршик і наче на ту ж тему:
    ВІРШ ДО РІДНОЇ МОВИ

Як ти звучиш калиново-дубово,
    Рідна моя, моя матірна мово!

Слово м’яке, оксамитове, байкове,
    Слово є дідове, слово є батькове.

І Білодідове, і Сивоконеве,
    І Чорноволове, вже узаконене.

В соннім спокої вогонь твій ледь бився.
    Але страху я тоді натерпівся!

З тої халепи не вийшли б ми зроду.
    Кляпи, здавалось, в ротах у народу.

Та щоб підняти тебе із гробовищ,
    Стали до герцю Жулинський, Грабович.

Щоб воскресити тебе з домовини,
    В діло пішли каменюки й дубини.

Вороне чорний! Даремно ти крячеш.
    Ріднеє слово жиє і є – бачиш!

Рідна моя українськая мова
    Житиме вічно – кльова, фірмова!..

© Олександр Ірванець

Не збираюся спілкуватися з тими, хто перекручує слова і вирива врази з контексту. А ну ж покажіть мені, процитуйте, де я написав: "в цих віршах нічого такого нема"?
    Не суперечте сам собі, то ви не збираєтеся спілкуватися, то закликаєте до цього
    .під словами "нічого такого немає " я мав на увазі
    ненависть до сусідів
    то перефразуючи я повторюю щоб було зрозуміло більш точно:

"мдя-я-я-я, якщо в цих віршах нема ненависті до сусідів то я просто не маю слів!!!"
    Постійний відвідувач

о.. а де мое сообщение))) то ли забанили нах (!) то ли шо то тормозит тут жестко...

[COLOR="Red"]3.2 На порталі заборонено писати розміщувати тексти, які (в дужках вказано кількість балів, які відвідувач отримує за порушення / тривалість дії):
    д. мають елемент зневаги до українців, їхньої культури, мови і традицій (3 бали / 30 днів);
    Частий гість

Ответ Сообщение от dumai Посмотреть сообщение
    Я не думаю що це вже аж так перебільшено, адже в Україні досить значна мовна проблема.
    В чем вы видите проблему???
    Или вы думаете, что если все поголовно заговорят на украинском, повыситься культурный уровень страны, или ее материальное благосостояние.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от poltava1973 Посмотреть сообщение
    Или вы думаете, что если все поголовно заговорят на украинском, повыситься культурный уровень страны, или ее материальное благосостояние.
    Щойно відповідав на те саме питання:
    Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Насправді, питання цікаве, хоча і некоректне. Цікаве тому, що про мотивацію. Некоректне тому, що вимагає від суто духовного кроку неодмінного впливу на матеріяльні речі, на ВВП зокрема.

Щодо впливу на рівень культури та інтелекту, тут у мене немає жодних сумнівів, хоча би тому, що для подібного кроку особі багато що треба для самої себе вирішити, і тут без непересічного інтелекту людина ідеї не подужає. Як казав один хлоп: "Коли я став спілкуватися українською, я побачив людей заново". Особі ж, що звикла ховатися (інтелектуально і не лише) у натовпі такі враження ні до чого.

Тепер щодо кореляції з ВВП та рештою чинників мат. добробуту: якщо люди почнуть більше читати нпр. художню літературу, філософські есеї тощо, чи від цього ВВП неодмінно виросте? Отож-бо. Те саме і з мовою. Це питання надзвичайно тонке і навіть інтимне, тому шукати прямих впливів на матеріяльні царини означає не розуміти у чому воно полягає. Нпр. реклама, PR є дуже важливі частини торгівлі, проте кожен освічений рекламіст або піарщик Вам скаже, що реклама може забезпечити певному товару попит, але 100%-ї гарантії збільшення продажу ніколи не дає, тому що реклама є духовної часткою, цариною ідей, тоді, як продаж — матеріяльною і прямої взаємозалежности між ними бути не може.
    part of me

Культурний рівень точно підвищиться, бо, по-перше, сам процес навчання - є розумовою діяльністю, по-друге, вивчення мови обов'язково включає в себе читання книг.
    Але це все фантастика, бо людям завжди легше найти причину, щось не робити і фанатично її відстоювати ніж напрягти мозок.
    Частий гість

Ответ Сообщение от Admin Посмотреть сообщение
    Культурний рівень точно підвищиться, бо, по-перше, сам процес навчання - є розумовою діяльністю, по-друге, вивчення мови обов'язково включає в себе читання книг.
    Але це все фантастика, бо людям завжди легше найти причину, щось не робити і фанатично її відстоювати ніж напрягти мозок.
    Культура зависит прежде всего от воспитания, а не от того, на каком языке говоришь.
    Вы считаете дворника дядю Петю, который материться чисто на украинском языке культурным человеком?
    Или какую-нибудь Марью Петровну, которая читает Достоевского или Пушкина на языке оригинала безкультурной?
    Кстати, о Пушкине. Я считаю просто кощунственным учить «У лукоморья дуб зеленый» на украинском, что делают сейчас в школе.

Не хочу обидеть уважаемого администратора форума, но его задача, прежде всего, на мой взгляд, следить за порядком на форуме, что бы все его посетители соблюдали должные правила, а не разжигать межнациональный конфликт, и не проводить антироссийскую деятельность.
    Філософф

А де ви бачили такого Петю, та ще й який матюкається виключно українською мовою? Я б на таке подивилась. А щодо вивчення російських авторів у перекладі, так само як і переклад власне російських фільмів, я теж вважаю це безглуздістю, втратою часу й грошей, по- моєму, це ненормально -перекладати щось, що можна сприймати мовою оригіналу, який завжди краще передає інформацію, ніж будь-який переклад. Власне російські джерела можна, на мій погляд, не перекладати, а ось джерела іншими мовами потрібно перекладати українською.
    part of me

Культура зависит прежде всего от воспитания, а не от того, на каком языке говоришь.
    Вы считаете дворника дядю Петю, который материться чисто на украинском языке культурным человеком?
    Или какую-нибудь Марью Петровну, которая читает Достоевского или Пушкина на языке оригинала безкультурной?
    Кстати, о Пушкине. Я считаю просто кощунственным учить «У лукоморья дуб зеленый» на украинском, что делают сейчас в школе.

Не хочу обидеть уважаемого администратора форума, но его задача, прежде всего, на мой взгляд, следить за порядком на форуме, что бы все его посетители соблюдали должные правила, а не разжигать межнациональный конфликт, и не проводить антироссийскую деятельность.
    Ні разу не чув за все своє життя, щоб хтось використовував при мені українську лайку, наразі не пам'ятаю такого.
    Нехай Мар'я Петрівна читає книжки на мові оригіналу, та не розумію до чого тут вона (М.П.)?
    З приводу "дуба зеленого" не переймаюся, і думаю дитина мало що втратить якщо не буде знати цього твору мовою оригіналу чи взагалі знати. Хоча своїй дитині обов'язково буду розповідати цей вірш, та й ще і мовою оригіналу. У моїй сім'ї, від покоління до покоління, проблем з інтелектом не було, тому і дитині повинно вистачити розуму вивчити всі мови, які будуть знати її батьки.

Дякую вам, за освітлення вашого погляду. Це питання вже не раз підіймалася, і вже багато хто крім вас хотів таким "гарним" чином вивести мене з дискусії та й ще звинуватити в антиросійській діяльності і розпалюванні міжнаціонального конфлікту. А щоб ваші слова не були пустими обвинуваченнями, будь ласка, вкажіть де саме я, в цій темі, займався речами у яких ви мене звинувачуєте. Чекаю на відповідь.
    Добрий модер ))

Ви знаєте двірника дядю Петю, шо матюкається виключно українською??? Чудеса ... Не повірю, доки не почую на власні вуха. Або перли Дяді Петі в студію, будь ласка!
    Про переклад говорили-балакали, сіли та й заплакали. Шановна, poltava1973, перечитайте будь-ласка тему, в якій пишете і суміжні з нею, шо вже обговорювалися на форумі. Невже не набридло товкти воду у ступі???
+ Ответить в теме
Страница 9 из 10