Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей165Благодарности

Результаты опроса: Чи треба позначати офтопом неполтавські слова?

Голосовавшие
47. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так

25 53.19%
  • Ні

22 46.81%
+ Ответить в теме
Страница 15 из 37
Показано с 141 по 150 из 363.
    змія болотяна ОЧКОва

Re: Складаємо словник полтавського балаку

Ми ж тут додаємо, я так розумію, слова, які самі вважаємо місцевими діалектами. Багато з них я чула з вуст не тільки полтавців. Деякими користуються на Вінничині, деякими на Харківщині, Миколаївщині, або Рівненщині.
    І кандьор той самий, і безліч вже викладених тут. та і взагалі, не такі вже ми тут спеціалісти, щоб визначати яке слово насправді притаманне тій чи іншій місцевості. якщо всі, крім мене дійсно специ в цій галузі, прошу вибачення!

Пророк

Ответ Сообщение от aneisha Посмотреть сообщение
    Ми ж тут додаємо, я так розумію, слова, які самі вважаємо місцевими діалектами. Багато з них я чула з вуст не тільки полтавців. Деякими користуються на Вінничині, деякими на Харківщині, Миколаївщині, або Рівненщині.
    І кандьор той самий, і безліч вже викладених тут. та і взагалі, не такі вже ми тут спеціалісти, щоб визначати яке слово насправді притаманне тій чи іншій місцевості. якщо всі, крім мене дійсно специ в цій галузі, прошу вибачення!
    От, от!!! Я вже не вперше пишу, що якесь слово - не є суто полтавським.
    Не кожен раз пишу, бо просто інколи не маю часу.
    Щодо того, що ми самі визначаємо - да, визначаємо, але ж ...якщо розбираємося і виясняємо, що по всій Україні кажуть це слово, пропоную його знімати, щоб була якась більш-менш реальна картина полтавського балаку.
    Часто полтавській мові тут приписуються слова, які притаманні всій Україні, просто стали рідко вживатися, і тому ми їх мало знаємо. А чиясь бабуся сказала, от і вирішили, що це щось наше, місцеве.
    Пророк

Згадала ще таке: вошкол[COLOR="Red"]упитися - мньохатись, копошитись.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    От, от!!! Я вже не вперше пишу, що якесь слово - не є суто полтавським.
    Не кожен раз пишу, бо просто інколи не маю часу.
    Щодо того, що ми самі визначаємо - да, визначаємо, але ж ...якщо розбираємося і виясняємо, що по всій Україні кажуть це слово, пропоную його знімати, щоб була якась більш-менш реальна картина полтавського балаку.
    Часто полтавській мові тут приписуються слова, які притаманні всій Україні, просто стали рідко вживатися, і тому ми їх мало знаємо. А чиясь бабуся сказала, от і вирішили, що це щось наше, місцеве.
    Цілком згоден і підтримую.

до загалу:
    Коли Ви бачите у цій темі якесь слово, що на Вашу думку не є суто полтавським, обов’язково напишіть свою думку. Видаляти ніц не будемо, пропоную просто позначати їх офтопом.
    змія болотяна ОЧКОва

ок. некст питання. Ви пишете слово, я не вважаю його місцевим діалектом. хтось вважає. яким чином будемо вирішувати суперечку?
    Філософф

до загалу:
    Коли Ви бачите у цій темі якесь слово, що на Вашу думку не є суто полтавським, обов’язково напишіть свою думку. Видаляти ніц не будемо, пропоную просто позначати їх офтопом.

Ну й навіщо? Ми ж не пишемо якийсь грунтовний мовознавчий твір, де потрібна ідеальна точність. А так люди стараються, подають цікаві слова, а ми їх оффтопимо-хто після цього захоче поділитися? Та й крім того, ми позбавляємо себе змоги пізнати нові, цікаві, чудернацькі, хоч і не зовсім полтавські слова, які можуть розширити кругозір. Це якось не раціонально-оффтопити.
    Odo
    -

Одразу хочу зазначити, що всі наші рішення відносні і далекі від справжньої науковости.
    ок. некст питання. Ви пишете слово, я не вважаю його місцевим діалектом. хтось вважає. яким чином будемо вирішувати суперечку?
    Чином полеміки та наведення своїх свідчень, нпр. на Полтавщині таке слово чула, а нпр. у родичів на Галичині жодного разу ні від кого не траплялось чути. Можна звісно також, перевірити його наявність в усіх словниках до яких руки дотягнуться, його мусить або не бути там, або з позначкою розм. або діал., проте це все відносно бо там рідко позначається якої саме місцевости цей діялектизм. Тому, пропоную занадто не перейматись доказами. Цілком досить, коли кілька носіїв полтавського балаку, тобто простих форумців погодяться з Вами, що це слово вони чули лише у Полтаві або десь на Полтавщині і більше ніде.
    Пророк

Просто обговоримо. Можливо залишимося кожен зі своїм, а може дійдемо згоди.
    Думаю, у випадку з кандьором важко не погодитися, бо я навела кілька джерел, де воно згадане. При тому, що ці джерела не мають ніякого відношення до полтавського регіону. В тому числі словник, де навіть не зазначено, що це діалектизм.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Руда Посмотреть сообщение
    до загалу:

Ну й навіщо? Ми ж не пишемо якийсь грунтовний мовознавчий твір, де потрібна ідеальна точність. А так люди стараються, подають цікаві слова, а ми їх оффтопимо-хто після цього захоче поділитися? Та й крім того, ми позбавляємо себе змоги пізнати нові, цікаві, чудернацькі, хоч і не зовсім полтавські слова, які можуть розширити кругозір. Це якось не раціонально-оффтопити.
    Я бачу думки розділились. Проголосуємо? Як народ проголосує так і чинитимемо.

Додав голосування до теми.
    Пророк

Згадала парочку слів,гляньте ,полтавські вони,чи авторські :)
    1. "гавкнувся"(синонім "накрився"),тобто прийшов кінець чомусь.Наприклад :"В мене гавкнувся Windows"
    2.
    Офтоп:
    "вищелочити"-щось знищити(від рос. Щёлочь). Почула від знайомого полтавського хіміка і тепер вживаю.
+ Ответить в теме
Страница 15 из 37

Теги для этой темы