Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей165Благодарности

Результаты опроса: Чи треба позначати офтопом неполтавські слова?

Голосовавшие
47. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так

25 53.19%
  • Ні

22 46.81%
+ Ответить в теме
Страница 11 из 37
Показано с 101 по 110 из 363.
    Odo
    -

Re: Складаємо словник полтавського балаку

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    Майже всі інші я чула, або чула щось подібне.
    А ця фраза, як не мене...просто таки не типова для Полтавської області.
    Важко уявити, в якій ситуації полтавська людина може сказати: "то є так" ...
    Згоден, це питомо галицький вислів.

Чомусь до цієї теми вже неодноразово намагаються написати щось галицьке, тому хочу звернути увагу всіх: тут складаємо словник саме полтавського балаку.

Пророк

Щодо фраз...і як на мене, суто полтавських:
    "По цей..."
    Згадайте, думаю, більшість з форумчан так каже!!! :)
    Не просто "по цей", а й далі щось...
    Просто ця фраза заповнює проміжок в мові, коли людина не може підібрати слово.
    Наприклад:
    "Я сьогодні збираюся по цей...поприбирати, приготувати їсти...та наче і все" - типова полтавська фраза!!!
    Щодо того, що це СУТО полтавське: люди, які приїхали звідкись - дивуються, коли чують "поцей"(для них воно зливається в одне слово), і не можуть зрозуміти, що воно означає
    Частий гість

Важко уявити, в якій ситуації полтавська людина може сказати: "то є так" ...
    важко? а я чула і сама так інколи кажу :) незважаючи на те, що західноукраїнських коренів не маю та й не спілкувалась з тамошнім людом...
    Філін

Ответ Сообщение от V00D00People Посмотреть сообщение
    Хм... я вообще чуть ли не половину слов, из тех, что тут пишут никогда не слышал... где вы их берёте...
    Напевно в тебе досить вузьке і специфічне коло коло спілкування. Тому, що 99,9 відсотків слів наведених в топікові я особисто чую в Полтаві та області. Маловживаними, на мій погляд, є лище слова, які вживало найстарше покоління, а зараз ті слова поступово зникають разом з цим поколінням.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от чудне_створіння Посмотреть сообщение
    важко? а я чула і сама так інколи кажу :) незважаючи на те, що західноукраїнських коренів не маю та й не спілкувалась з тамошнім людом...
    Дійсно все можливо, і залежить від багатьох чинників. Це як з кугут[COLOR="Red"]ом лише одна особа на цьому форумі пригадала це слово, а за часів мого дитинства воно було вельми вживаним.
    Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Дійсно все можливо, і залежить від багатьох чинників. Це як з кугут[COLOR="Red"]ом лише одна особа на цьому форумі пригадала це слово, а за часів мого дитинства воно було вельми вживаним.
    Я теж знаю слово кугУт.
    Хоча...ніколи не знала, що саме воно означає - не то півня, не то яку іншу птаху, не то взагалі щось едаке...
    Також...не можу сказати, що це саме полтавське слово, бо одна панна, яка сама родом з Чернігівської області, вживає його частіше за всіх нас разом взятих.
    Odo
    -

Я теж знаю слово кугУт.
    Хоча...ніколи не знала, що саме воно означає - не то півня, не то яку іншу птаху, не то взагалі щось едаке...
    Саме таке тлумачення і є у словнику:
    К[COLOR="Red"]ОГ[COLOR="Red"]УТ, к[COLOR="Red"]ог[COLOR="Red"]ута, ч., діал. 1. Півень 2. Тетеря (див. тетеря). 3. Китиця з півнячого пір'я на капелюсі.
    Але інтрига полягає у тому, що вживали ми його колись у значенні селюк, і через "у", а не "о", як у галицькій говірці.
    Також...не можу сказати, що це саме полтавське слово, бо одна панна, яка сама родом з Чернігівської області, вживає його частіше за всіх нас разом взятих.
    Цікаво, у якому значенні вживає його вона?
    Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Цікаво, у якому значенні вживає його вона?
    Хе хе...
    Могла мене кугутом назвати
    Думаю, на Чернігівщині вживається слово кугут, але що саме вкладають в це слово - не знаю, вона ж його вживає коли завгодно, і де завгодно :), в тільки їй відомому значенні.
    Добрий модер ))

Хе хе...
    Могла мене кугутом назвати
    Думаю, на Чернігівщині вживається слово кугут, але що саме вкладають в це слово - не знаю, вона ж його вживає коли завгодно, і де завгодно :), в тільки їй відомому значенні.
    Як і багато-багато інших слів
    Odo
    -

Окса: не можу заспокоїтися
    люди приходять а я гикаю як дурко
    Дурк[COLOR="Red"]о - дурник (жартівливе).

Тільки не кажіть, що такого слова ніхто не чув
+ Ответить в теме
Страница 11 из 37

Теги для этой темы