Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей87Благодарности

Результаты опроса: Какой язык вы считаете родным?

Голосовавшие
56. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Украинский

31 55.36%
  • Российский

24 42.86%
  • другой

1 1.79%
+ Ответить в теме
Страница 10 из 14
Показано с 91 по 100 из 133.
    2.0

Re: На каком языке вы предпочитаете общаться?

vladd, раз ви так тісно з цим стикалися, чи маєте міркування ЧОМУ питомо українські люди коверкають себе? це момент випєндєжа чи престижності? бо я от ламаю голову, ніц не розумію...
    як говорила раніше, моя московськ подруга за два роки опанувала нашу мову, читає книжки запросто. єдине - не говорить. артикуляція не та. але і не принижує гідності нашої мови, а репані українці готові своєї штучною "русскастью" розпластатися, аби тіки не українізуватися.

Пророк

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    ЧОМУ питомо українські люди коверкають себе? це момент випєндєжа чи престижності?
    Бо намагаються "закосити під городських"...
    Мабуть, це через комплекс меншовартості.

Але, не тільки це. Спілкуватися українською - ще треба вміти, чогось вчитися.
    А навіщо вчитися, якщо суржик - він ось, під руками/ногами. Це значно простіше, ніж вчитися.
    Потім , звичайно, додаються "вагомі аргументи", на зразок: "Не я такий - жизнь така", "Та я як усі", "Люди терплять і я стерплю" та інше.
    а репані українці готові своєї штучною "русскастью" розпластатися
    Так росіяни тільки сміються з таких намагань, бо все одно не виходить.
    Тому й закидають фрази: "Вы только деньги умеете считать", "Ваше место - на стройке", "Хохлы"...

P.S.
    Колись була можливість проїхатися по Росії аж до Байкалу і далі.
    Так от, всякі "нацмени" (татари, башкіри, буряти) розмовляють на своїй мові, а от матюки у них - на "русском языке".
    Навіть у монголів матюки - "руські". Передати це ніяк, треба чути.
    Постійний відвідувач

Мабуть, це через комплекс меншовартості.
    Саме так. Проте один нюанс. Комплекс меншовартості зазвичай виникає не в ситуації "українська-російська", а в "суржик-російська". Вочевидь, людина свідомо чи несвідомо почуває меншовартість суржику супроти російської мови, яка в устах своїх носіїв рідко буває настільки віддалена від літературної норми, як наш суржик.
    модератор

і, як було вже казано тут, репані українці в маршрутках кажуть, перевиаючи свій пультавський базар "пірідайте пажаласта за праєзд", бо так принято, і це "принято" є основним спотикачем до поширення української як мови народної.
    Мені здається, що тут просто фігурують поняття більшості та стереотипів. Це ж на форумі вийшло 47/50 % в голосувалці, а якщо б опитати усю Полтаву, то вийшло б імхо десь три чверті на користь російської (включаючи респондентів, які "вважають", що то є російська). От і маємо - більшість спілкується "російською", в т.ч. у маршрутках.
    Тут десь бачив негативний відгук про українізацію за Ющенка, але на мою думку, це одна з нечисленних корисних речей, що він зробив. Уявіть, що українська зникла з усіх магазинів, ЗМІ, шкіл тощо. Чи тоді б за маршрутки боролися?

Ответ Сообщение от vladd Посмотреть сообщение
    комплекс меншовартості.
    Ліричний відступ.
    Останнім часом помічаю на сторінках Вікіпедії та подібних ресурсів англійський неологізм "marshrootka" (який вживається без лапок). Чого тоді у деякій літературі натомість вживається щось ковєркане на зразок "minibus" і т.п.? Чи автори праві - запозичення можуть йти тільки в одному напрямку?
    bvn
    йог на танке

Я частіше всього нажаль спілкуюся російською мовою, хоча в душі розумію, чому так сталося, тому і нажаль. Якщо говорити, що рідна мова - це мова, якою ти спілкуєшся, то такою мовою повинен був стати для мене суржик. Саме такою мовою спілкувалися у моїй родині, коли батьки віддавали мене до російської школи. Вони скоріше за все хотіли мені добра і вважали, що здобувати освіту українською мовою в Радянському Союзі безперспективно, а може просто російська школа була ближче, тут я не знаю.
    Але мій рідний суржик в російській школі всіляко... (ось і не вистачає слованого запасу)... прєсєкался (вибачте за русизм), відповідати на будь-яких уроках, окрім української мови та літератури, не російською мовою означало отримати двійку або по предмету, або за поведінку. Тобто розмовляти не російською мовою прирівнювалося до поганої поведінки! Це було!
    Потім вже я звик розмовляти тією мовою, якою розмовляє більшість оточуючих мене людей - російською.
    Але скажу я вам, що хоч я й вважаю, що в Україні повинна бути одна державна мова - українська, все ж таки дуже добре знати дві мови, а ще краще три, чотири, п'ять і більше...
    Це що стосується державної мови, тобто мови законопроектів, мови чиновників, мови державних установ... Те що стосується місцевості, де проживають інші нацменшини, там повинно йти дублювання всього вище названного мовою меншини. А що стосується культурного фронту, то потрібно витримувати певний паритет... тільки як його витримувати, коли більшість медіапродукту тяготіє до російської - не зрозуміло.
    .

Ответ Сообщение от vladd Посмотреть сообщение
    Навіть у монголів матюки - "руські". Передати це ніяк, треба чути.
    Да вот как раз наоборот. Русский мат пришел из Монголии(основная версия происхождения мата)
    2.0

bvn, чистосердечне людське "ДЯКУЮ!", передусім, за щирість.

Gonosuke, не меліть про Монголію, ага? або якшо мелете, джерела пліз. Леся Ставицька, наприклад, доводить слов"янське походження того ж слова на букву "Х"
    .

Леся Ставицька,
    Офигенный авторитет ))))

nickeler, Ты девочка взрослая, "в интернет писать умеешь", сама найдешь кучу источников о "монгольской" версии происхождения мата.
    2.0

Gonosuke, а чим не авторитет? Професорка, мовник. Можем ще Ларису Масенко спитать, але профіль пані Ставицької якраз походження матюків. В її доробку три словника, і праці теоретичного плану. от потрудись мені і найди авторитетні матюкознавчі праці, раз такий розумник.
    .

от потрудись мені і найди
    щаз, все брошу.

Есть гугль и несколько десятков ресурсов о версиях происхождения мата. Хочешь ищи, анализируй, развивайся.
+ Ответить в теме
Страница 10 из 14

Теги для этой темы