Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей93Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 8 из 10
Показано с 71 по 80 из 91.
    2.0

Re: Харківський правопис (скрипниківка)

Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
    а вот со вкусом не сложилось
    а жопадєлать (с)

Пророк

Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
    Возможно это было сделано грамотно и на уровне классиков, в отличие от нашего времени
    так а хіба коли всі ті чуваки писали свої твори, вони знали шо увійдуть в курс шкільної літератури? вот не думаю ))) а раніше трава була зеленіше, небо синіше і класики класичніше
    але ж класикою літературу (та і решту всяких штук) зробить лише час
    а саме про це ж і мова, шо зараз нові слова чи слова які вживають інакше, відмінно від норми, нам ріжуть слух і бентежать душу, а з часом можна звикнути і всьо. я не кажу безграмонтість (хоча! в росії ж он "кофе" стало і середнього роду також, хоч відповідно до попередніх норм "кофе" це чол. рід), але слово "летовище" для мене нормальне, та і "автівка" мене не дратує.
    2.0

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    класики класичніше
    кстаті, з подивування для себе взнала, що Андрухович не представник украсучліт, а класик. але я думаю, що це вони перегнули. бо як на мене, раз він пише і живе в сьогоденні, значить творить укрсучліт. інше питання, що він вже ніби над всіма цими процесами пошуку і самопізнання.
    до речі, у нього є словотвір, яким він пишається - "міжніжжя". помойму непогано )
    Пророк

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    та і "автівка" мене не дратує.
    А я, якщо чесно, конкретно автівку не розумію.
    Ну, ясно, що слово автомобіль дуже схоже на російське автомобиль, а наша дорога така, що ми маємо максимально відрізнятися від Росії.
    Але ж автомобіль це взагалі слово іншомовного походження, навіщо його коверкати?
    2.0

Ответ Сообщение от Ch!p Посмотреть сообщение
    Але ж автомобіль це взагалі слово іншомовного походження, навіщо його коверкати?
    але ж ми колись "ісковєркалі" слово "калідор" на "коридор". а в білорусів так і зосталося. от ми які бессовісні...

і якщо вже на те пішло, то при чому тут Росія, якшо Automobile
    з іншого боку, як нам не соромно називати копіювальні апарати "ксероксами"... от візьмуть і образяться на національно свідомих українців інші виробники копірів ))) якшо шо, то це напівжартома..
    Пророк

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    і якщо вже на те пішло, то при чому тут Росія, якшо Automobile
    Взагалі то, я це і мав на увазі. Що при чому тут Росія?

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    як нам не соромно називати копіювальні апарати "ксероксами"
    а позашляховики "джипами".

А ще мене дратують сучасні іншомовні слова: так, раніше був щоденник, а тепер на етикетці щоденника я бачу надпис "планнінг". Який, нафіг, планінг, якщо це щоденник все життя був?
    Ну, і інші теж, так зразу в голову не приходить...
    2.0

"планнінг"
    ну це з той самоі опери шо Манхеттен-ТВ і Метрополітан-Молл... патамушо модньо...)
    Зануда

Нові слова утворюються тисячами способів - придумують, запозичують, комбінують, помиляються, невірно читають, нав"язуть тощо.
    Але підсумок існуванню слів підбиває все одно сама мова і люди, що мовою розмовляють. Сподобається, виявиться зручним, "зазвучить" - то приживеться, а як не сподобається - мине і забудеться. Чого дратуватися?
    Деякі слова, що запропоновані філологами та мовознавцями часто забуваються, а ті, що "неправильні" - приживаються часто. Парадокс.)
    Пророк

Вспомнилось почему-то как в одном хорошем фильме отец главного героя говорил, что мол "Достоевский за всю свою жизнь одно новое слово придумал и очень гордился этим. А теперь, что не день - то новое слово". Все это говорилось в Одессе во времена Гражданской войны, но теперь мы даже большевиков переплюнем с их новоязами )))

з.ы. Не знаю правда ли на самом деле о Достоевском, но сравнение прикольное.
    Пророк

слово автомобіль дуже схоже на російське автомобиль
    гггггг
    внизу нікелер пише, шо чого це воно схоже на російське, якшо в нього грецько-латинські коріння, ну при чом оце тут, м? це шось ви за вуха цю свою росію тут притягли, чесне слово
    в плані "своїх", непозичених, слів дивують поляки. у них не автомобіль, а самохуд, не футбол, а пілка ножна (ну і по аналогії пілка ренчна, волейбол - сяткувка, баскетбол - кошикувка, і так далі). шо, планнінг не подобається, а якби писали на етикетці "планат" чи там "планник", слово ж "план" вас не коробить, а тільки утворений від нього англійський іменник? :))) а пограти в корзиновий м'яч, нє?
+ Ответить в теме
Страница 8 из 10