Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей93Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 7 из 10
Показано с 61 по 70 из 91.
    2.0

Re: Харківський правопис (скрипниківка)

Sky, до речі! якщо взяти книжку Ющука 60-70 років і його ж "Українську мову" 2000-х, то там будуть окремі відмінності. Зокрема, що стосується написання власних назв. До речі, до незалежності було прийнято і "офіційно" записано що "п"ять годин", а не "п"ята година", як то ми кажемо зараз. І оскільки була офіційна норма, то все те залазило і в книжки. А щодо сучасних книжок, єсть така манічка, економити на літературному редакторові. )))

Sky
    Небо в твоїх очах ©

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    щодо сучасних книжок, єсть така манічка,
    от їх я і мав на увазі )

в мене десь завалявся орфографічний словник старенький (60-х років, якщо навіть не старіше) - то відмінностей дуже багато.
    2.0

Ответ Сообщение от Sky Посмотреть сообщение
    відмінностей дуже багато.
    а я про шо!
    Пророк

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Для мене дивно, що використовується архаїчний певною мірою правопис. Так приблизно, як якби певний канал почав писати з "Ѣ" або використовувати старослов’янську. Але чомусь не дратує - хто заважає перемкнути на інший канал?
    Дело не в канале. Как видим мода коверкать слова , именно так я бы назвал этот метод, уже пошла широко в просвещенные массы, а от них и ниже к простым людям, которые им внимают.
    Почему читая Шевченко, Котляревского, Франко и прочих классиков, мы их прекрасно понимаем, несмотря на ихнюю "архаичность", может потому что у них не было зуда что-то изменить в языке, придумать эдакое слово, изменить окончание...А теперь - "язык то надо изменять!", а он уж все стерпит при всеобщей то безграмотности.
    Зануда

Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
    Как видим мода коверкать слова , именно так я бы назвал этот метод
    А теперь - "язык то надо изменять!"
    Я бачу за цим не "моду коверкать слова", не спробу змінювати мову, не "комуяквздумаєтьсятакінапишемо", не заколот проти української мови тощо.
    Я думаю, люди з власних міркувань намагаються повернутися до правопису, який був офіційно впроваджений колись в Україні. Єдиний, здається, в історії України правопис, у обговоренні норм якого брали участь вчені багатьох регіонів. Це на відміну від сучасного, що був насаджений у русі до наближення українського правопису до російського.
    Я розумію мотиви цих людей, хоча саму спробу вважаю марною, бо у одну річку двічі не увійдеш, це ясно. Але не бачу підстав відмовляти власникам каналу у праві використовувати такий правопис.
    Почему читая Шевченко, Котляревского, Франко и прочих классиков
    от у Франка бачу "богацтво", "трошка", "альфабет" тощо.
    Пророк

Ответ Сообщение от aneisha Посмотреть сообщение
    "на протязі"
    Лично меня аж передергивает. Особенно когда в официальной речи. Ну разве тяжело запомнить?
    вивчивши бритіш інгліш вам буде нелегко на якій-небудь Канадщині чи Американщині
    Наоборот
    Пророк

Франко
    потому что у них не было зуда что-то изменить в языке, придумать эдакое слово, изменить окончание...
    зразу зачепило, бо франко (і інші класники укр. літератури) мали не тільки той зуд, але й часто вигадували нові слова, і якшо копнути цю тему глибше, то виявиться, шо багато слів які стали фольклорними мають автора (опнять же, треба бути філологом для цього)
    ось буквально за 2 хв нагуглилось про "зуд" франка і його ставлення до "мовних тенденцій"
    http://www.info-library.com.ua/books-text-10669.html

всі інші архаїсти/класики, чиї твори проходили в школі, викликали у мене постійно купу питань про значення слів, які вони вживають. мені було не зрозуміло, про що вони пишуть, саме тому шо ті слова могли втратити свій зміст, або змінити його з того часу як жив автор, або взагалі зникнути, стати маловживаним і старомодним. вчителі могли теж не знати значень тих слів - так і досі живу з непривитою любов'ю до укр. класичної літератури
    Пророк

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Я думаю, люди з власних міркувань намагаються повернутися до правопису, який був офіційно впроваджений колись в Україні. Єдиний, здається, в історії України правопис, у обговоренні норм якого брали участь вчені багатьох регіонів. Це на відміну від сучасного, що був насаджений у русі до наближення українського правопису до російського.
    Я розумію мотиви цих людей, хоча саму спробу вважаю марною, бо у одну річку двічі не увійдеш, це ясно. Але не бачу підстав відмовляти власникам каналу у праві використовувати такий правопис.
    Возможно мотивы у этих людей благородные(?), но они бы хотя перед этим мозгами подумали, что в стране подвергавшейся тотальной русификации, хотя бы литературный украинский язык (хоть и "неправильный") восстановить-сохранить чем пропагандировать "правильный" (по ихнему мнению) украинский. А уже потом, когда люди будут более менее грамотны и стойки в своей грамотности, вещать "новомодными анахронизмами". Тогда бы уже те кому нра использовали этот сленг в своей речи. А так и один украинский забыли, а от "правильного" украинского пролезли всякие автивки, директорки и тп и тд. Ведь эта мода уже вышла за пределы канала.
    З.Ы. Про какие-то заперты держателям канала я не говорил. Вопрос в другом. См, плс, выше.

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    зразу зачепило, бо франко (і інші класники укр. літератури) мали не тільки той зуд, але й часто вигадували нові слова,
    Возможно и так, но читая их такого не заметил (анахронизмы конечно есть, но речь не о них). Возможно это было сделано грамотно и на уровне классиков, в отличие от нашего времени
    2.0

Ответ Сообщение от Sir_2006 Посмотреть сообщение
    Ну разве тяжело запомнить?
    а "дякуючи вас", що до речі, закріпилося насильно в совковий час, коли мови притирали. от мене оте "дякуючи вас" дрочить ще більше, ніж "на протязі"

А теперь - "язык то надо изменять!",
    та нічьо не треба. мова вона сама змінюється. а словники все це фіксують. колись Інтернет писали з великої, а нині ні. ну маєте знати, чому так...
    а як щодо Сковороди? який дууже актуальний завжди, а без адаптації його фіг вкуриш. З іншого боку, Шекспіра для англомовного населення теж напевно адаптують...
    Ответ Сообщение от Sir_2006 Посмотреть сообщение
    Наоборот
    але не зразу )

Ялина, ось тобі ще один діяч, перед яким я схиляюсь, і який теж доклався до новотворів чи не найплідніше - Микола Лукаш
    http://www.bo0k.net/index.php?p=chap...1444&chapter=1
    http://gazeta.ua/articles/opinions-j...ya-quot/328916

і так далі. можна знайти більше.

Возможно это было сделано грамотно и на уровне классиков, в отличие от нашего времени
    у той час читати вміли одиниці. а зараз читають всі. багатьом не до смаку. от і сперечаються.
    Пророк

у той час читати вміли одиниці. а зараз читають всі. багатьом не до смаку. от і сперечаються.
    Так и писать всегда умели единицы. А что до массы появившихся уметь читать это да. Проблема в том что навыки чтения у них появились, а вот со вкусом не сложилось.
+ Ответить в теме
Страница 7 из 10