Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей3Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 2 из 2
Показано с 11 по 12 из 12.
    Инвалид умственного труда

Re: Гринвіч - ковєрканьє?!

Ответ Сообщение от crazyastronomer Посмотреть сообщение
    Я шокований. І що з цим робити?
    вылейте коньяк в раковину.....

модератор

Re: Гринвіч - ковєрканьє?!

Ответ Сообщение от Def Посмотреть сообщение
    Украинский. Полуозеро.
    Розшифрую інтригу, бо трохи розбирався з гідронімами.
    Цікаво, що на радянських мапах одна і та ж невеличка річка позначена чотирма (!) назвами: Полузерье, Полузерка, Резничка, Ворона.
    Колишня козацька назва "Полузéрря" позначала місцевість уздовж річки "Лузéра" чи "Лузéрка", дозвольте далі процитувати:
    З Полузерських хуторів, названих так тому, що розміщувалися вони по березі досить широкої й малодоступної в ті часи притоки Ворскли річки Лузері( на сучасних картах збереглась як Лузерка-Різничка(насправді це дві різні паралельні річечки), місцева назва з кінця ХУІ століття, перехрещена російськими картографами в «Полузєрьє», нині ця річка заболочена) на своєрідному добре захищеному природою крутосхилами великому півострові між Лузерею та Різничкою( нині цю притоку Ворскли в різних селах неправильно називають, присвоюючи їй назву іншої, зниклої вже річки Лузері чи її частини - Полузора, Полузерря, Полузір’я, Ворона, тощо), що протікала болотистою, облісненою долиною.

Лузерка і Різничка починалися в різних місцях, але приблизно за нинішнім хутором Оборожні, в лісі, під Шпортьками,де й дотепер лишилися глибокі плеса і майже непрохідне болото, зливалися в одну притоку Ворскли- річку Оборонну(перша відома її назва – Боронна).

Нині болотистий потічок, що лишився від Лузері(Лузерки), від так званого Полузер’я(насправді – Полузерря, загальна назва всіх хуторів по Лузері-Лузерці) ), тече під Дмитренками, Оборожними, повз Шпортьки , зливається біля Судівки* з Різничкою й нині під назвою «Ворона» впадає у Ворсклу.

*не плутати Судівку з Судіївкою - crazyastronomer

Отже, Полузерря – це назва території в долині від Лелюхівки до Абазівки та Решетилівки всіх козацьких хуторів.

Полузорьєм(Полузір’ям) же назвали вже чужинці-більшовики колишній хутір Більки, де почали заселятися при розкозачуванні.…

З 1802 року на зрусифікованих вже картах Полтавської губернії Дмитренки увійшли в групу Новосажаровскіх хуторів під загальною назвою – Полузєрьє, (по типу узагальненої назви групи населених пунктів від річок, на берегах яких ці поселення розташувалися: Поднєстровьє, Поворскльє, Поднєпровьє…)

В дійсності , повторюсь, назва групи Сенджарських, Новосанжарських, потім Полузерських хуторів походить від назви річки Лузерка. Хутори по ріці Лузері, по Лузерські хутори, або Полузерря з наголосом на літеру «е»... «Полузерье» - російськомовне трактування незрозумілої росіянам назви.

гттп://test-rkc-dedicated-ip-2.hosting.dc.utel.ua/registration/sections/page.php?page_id=22659&categ_id=16568
    Доходимо висновку, сучасне укр. "Полузір'я" (зорі?) та рос. "Полузорье" - це перекручене "Полузерря". Одна з тих двох річок - Лузерка й Різничка - вже майже пересохла, інша - заболочена. "Ворóна" чи "Воронá" насправді є "(О)боронна".
    А те що бачимо на фото - це подвійне перекручування (ой, як мені подобається нечитаєме буквосполучення рь'е!) і без того неавтентичної назви.
+ Ответить в теме
Страница 2 из 2