Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей313Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 98 из 140
Показано с 971 по 980 из 1391.
 1. #971
  Offline
  ри?

  Re: А люди, взагалі, читають?


  Ура ж! Дяки! Получу завтречко - вже таке як домовилися :) Сподіваюся, віддам її швидче, ніж ото її Кобі вичитувала так довго!

 2. #972
  Offline
  змія болотяна ОЧКОва

  Re: А люди, взагалі, читають?


  засіла за тіпа мемуари. шукала, чекала, продзижчала кой-кому всі вуха (Прівєт, Нік), тепер обгорнула в газєтку і насолоджуюся. Казімеж Мочарський "Бесіди з катом" - це круть неймовірна.
  трошки про неї пишуть.
  Кат рідко пояснює жертві мотиви своїх вчинків. Хіба що він сам опиняється в ролі жертви.

  Художній простір тюремної камери поєднує двох нещодавніх заклятих ворогів. Часові рамки – 255 днів спільного ув’язнення. Непоганий сюжет для захопливого роману. Але перед нами практично документальне свідчення тих подій, а один із в’язнів – це сам автор, активний учасник антигітлерівського підпілля і вояк Армії Крайової.

  Зізнання душогуба перед обличчям смерті – центральна тема книжки Казімєжа Мочарського «Бесіди з катом». Головним її героєм є історична постать генерала СС Юрґена Штроопа, який у квітні і травні 1943 року відправив на той світ 71 тисячу польських євреїв і перетворив частину Варшави на пустельну руїну.

  Масштаби гітлерівських злочинів важко переоцінити. Звичайно, скидати їх усіх на рахунок одного фюрера було б несправедливо. За ними стояли тисячі штроопів. «Політично не дуже грамотний», «типовий солдат, який діє згідно з наказом» – така внутрішня характеристика Штроопа керівництвом СС. Водночас це не заважає йому бути «добрим чолов’ягою». Автор намагається розібратися, який механізм перетворює цих «добрих чолов’яг» на безжальних душогубів.

  Спільна камера, допити і смертний вирок витворюють своєрідну в’язничну солідарність, яка дозволяє торкатися в розмовах найпотаємніших і найдражливіших тем. Проте ця солідарність аж ніяк не стосується світоглядних позицій. Штрооп до останнього залишається переконаним нацистом, тоді як Мочарський відстоює принципи толерантності й людяності.

  Потрібно зважати, що книжка писалася з огляду на цензуру не так давно реабілітованим смертником. Тому в ній, звісно, не могло бути відкритих звинувачень на адресу комуністичного режиму. Проте вдумливий польський читач легко відстежував в образі Штроопа риси більшовицьких партійних функціонерів, які сліпо і слухняно дотримувалися наказів начальства заради кар’єри і власного збагачення.
  дужеее довга передмова. Просто підручник з історії. а потім, як по маслу пішло. Цікаво неймовірно.
  Тільки от незадачка. Практично ніде немає. Наклад 1500 примірників. Довелося чекати аж із Чернівців, з видавництва. Але воно того варте.
  стоятиме на бібліофільній поличці.
 3. #973
  Offline
  2.0

  Re: А люди, взагалі, читають?


  aneisha, слу, мені вчора тож трапилася "неожиданная радасць", ну типу як кажуть, када на картах гадають.
  коротше приходжу додомцю, а там - посилко. Фоліо розчехлилося. Хоч би підтвердили були замовлення, а то ні гу-гу. На 100 грн. прислали, собсно я так і хтіла.
  Нарешті вловила Галину Пагутяк з її "Урізькою готикою", написану до слова, за оповіданням Франка про упирів, чи все таки опирів, і нібито базоване воно на реальних подіях.
  А ще прийшли книжки про Бандеру і Петлюру. І три штучки - хроніки Помаранчевою революції, персоналії і про ГО Пора. Я щаслів )))
 4. #974
  Offline
  змія болотяна ОЧКОва

  Re: А люди, взагалі, читають?


  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ МАКСУ АЛЬЄРУ, МИКОЛІ АЗАРОВУ, СЕРГІЄВІ ТІГІПКУ

  Голові представництва

  МВФ в Україні

  панові Максу Альсру

  Прем’єр-міністру України

  панові Миколі Азарову

  Віце-прем’єр-міністру України

  панові Сергію Тігіпку

  Високоповажні панове!

  Звертаюся до вас від імені найавторитетнішої, наймасовішої творчої спілки та всієї культурної громадськості України, Нам стало відомо, що однією з умов надання Україні кредитів МВФ висуває позбавлення вітчизняного книговидання пільги щодо податку на додану вартість. Метою цього вкрай недалекоглядного заходу оголошено підвищення доходів українського бюджету.

  Тут варто згадати, що подібна спроба вже була здійснена 2004 року і доходи бюджету від книговидання тоді дорівнювали рівно 0,0 гривень. Але шкоду, якої завдала ця податкова новація, неможливо виміряти гривнями. Піврічний колапс видавничої галузі. Зупинка видання тисяч і тисяч книжок, порожні полиці українських книгарень – у якій валюті можна це оцінити?

  Для того, щоб українська книжка почала давати державі прибуток, треба спочатку забезпечити їй не жалюгідні 10% вітчизняного ринку, а зробити так, щоб вона займала найкращі полиці книгарень, щоб видавці та письменники могли не жебрати по меценатах, а продавати свої книжки І розвивати свій бізнес та творчість.

  Нагадаємо, що пільгу з ПДВ було введено 1998 року. Тоді в Україні видавалося 6000 назв книжок за рік, В результаті застосування пільги 2008-го року ця цифра сягнула вже 17 000 назв. І хоч до нормальних європейських країн нам ще далеко (адже будь-яка цивілізована нація видає близько 100 тисяч назв книжок на рік), проте наслідки державного протекціонізму очевидні.

  Більше за те – в умовах панування на українському ринку російських видавництв пільга по ПДВ залишається єдиною можливістю для виживання вітчизняної книжки у нерівній боротьбі з багатшими, потужнішими та напористішими конкурентами.

  Податковий тиск на вітчизняну книжку призведе до зупинки книговидання та банкрутства незалежних видавців, до зникнення робочих місць для гуманітарної інтелігенції – редакторів, коректорів, верстальників, перекладачів тощо. Це завдасть удару також по поліграфічній галузі, і книгодрукування, яке тільки-но почало розвиватися як рентабельний напрямок діяльності поліграфістів, знову занепаде. В результаті цього збільшать свої доходи російські видавці та поліграфісти – адже саме з Росії будуть завозитися книжки, саме російські друкарі випускатимуть для нас нові твори російських авторів.

  Національна спілка письменників закликає українську владу та МВФ відмовитися від планів латання дірок українського бюджету за рахунок книжки -основи нашої духовності. Тим більше, що книговидання перебуває у прозорому секторі нашої економіки, а джерела поповнення бюджету нині треба шукати насамперед у тіні, Тому замість утисків цієї галузі пропонуємо створити програму підтримки та захисту вітчизняного книжкового ринку, яка дозволить українській книзі посісти гідне місце на вітчизняному ринку.

  Голова Комітету Верховної Ради України

  з питань культури і духовності

  Голова Національної спілки

  письменників України

  В.Яворівський

  http://litakcent.com/2010/04/20/vidk...i-tihipku.html
 5. #975
  Offline
  2.0

  Re: А люди, взагалі, читають?


  aneisha, жостко! оце удар по яйкам.
 6. #976
  Offline
  змія болотяна ОЧКОва

  Re: А люди, взагалі, читають?


  nickeler, як єсть. сам афігєл!!!!
 7. #977
  Offline
  Пророк

  Re: А люди, взагалі, читають?


  Дочитала тільки шо Катіковину Роздобудьку "Зів"ялі квіти викидають".
  Дуже сподобалося!
  Багато чого позгадувала такого....
  Рекомендую!

  Прочитала Януша Вишневського "Одиночество в сети".
  Оххх...
  На одному диханні читалося
  Дуже плакуча книжка. Зараз переповнюють почуття досади і питання "ну як же так!??"
 8. #978
  Offline
  Пророк

  Re: А люди, взагалі, читають?


  хорошА книга http://www.belousenko.com/books/niku...ulin_vojna.htm
 9. #979
  Offline
  ри?

  Re: А люди, взагалі, читають?


  Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
  Януша Вишневського "Одиночество в сети".
  Купила ж, і прямо так в магазині почала читати. А потім на зупинці читала, поки чекала подругу. Важко відірватися. Затягує, як море.
  Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
  "ну як же так!??"
  Дісвітільно. Як же так? Любов, така романтіка, переписка, жить не можуть одне без одного - і раз, все обривається. І чого?! Просто капєц. Плакав, особінно в кінці. Жалко було. Всіх. І героїв, і себе, і книжку (бо зарьована), і вобщє всіх людей.

  Тре’ ще одну книжку Вишневського купити, ну бо ж харашо дядько пише. Так просто, відверто. І ніби про тебе. Читаєш, а в голові думка "Звідки він це взнав?" Взагалі Януш - тонкий знавець жіночої душі....
 10. #980
  Offline
  Здібна учениця

  Re: А люди, взагалі, читають?


  Такс, купила дві книжки, Артем Чех "Анатомічний атлас" і другу здуру Борис Левандовський "Байки проти ночі".
  Байки - це три різні страшилки: 1. "Щось у дощі"- прочитати варто задля пари дотепних жартів ("...коли я постаршав, то шалено шкодував, що народився молодшим братом і під рукою немає нікого підходящого, щоб налякати до усеру. Господи, як же я страждав!...") 2. "Шумен" - цікава, незатягана ідея. 3. "Голос" - після прочитання залишився такий гиденький, прямо по стівену кінгу, осад. Назагал вся книжка на трієчку, бо манера написання це щось...
  А от "анатомічний атлас" дуже сподобавсь! Книжка з матюччям, хлопчача, про них же, хлопців, про друзів та про помилки друзів, про жаб та про занапащене життя. Раджу
+ Ответить в теме
Страница 98 из 140

Теги для этой темы

,

Просмотреть облакого тегов