Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей309Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 64 из 138
Показано с 631 по 640 из 1380.
    Пророк

Re: А люди, взагалі, читають?

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Дві версії перекладу спеціально для любителів Муракамі:
    "Здається, у цю пору я поводився з нею жорстоко. як саме, я вже не можу як слід пригадати. А може, це я сам до себе ставився жорстоко. В усякому разі, це її начебто зовсім не бентежило. А можливо (це в крайньому випадку), вона мала від того насолоду. Чому - не знаю. Врешті-решт, як мені здається, вона не шукала в мене ласки. Як згадую про це тепер, впадаю в дивний настрій. Сумний настрій - ніби я раптом торкнувся невидимої в повітрі стіни."
    (Погоня за вівцею, Х., Фоліо)
    "В то время, мне кажется, я во многом походил на нее. Пусть нелепо и болезненно, но был нужен ей таким, каким был. В чем походил, чем был нужен - сейчас уже не примомню. Может, я был нужен лишь себе самому - и не больше, но ее это ничуть не смущало. А может быть, она просто так развлекалась - но чем именно? Как бы там ни было, вовсе не жажда ласки-нежности притягивала меня к ней. И сейчас еще, стоит вспомнить ее, возвращается ко мне то странное, неописуемое ощущение. Одиночества и печали - словно от прикосновения чьей-то руки, вдруг протянутой сквозь невидимую в воздухе стену".
    (Охота на овец, СПб, Амфора)
    Як бачимо, текст різниться не лише мовою, а і змістом, стилістикою та обсягом. Журнал "Тиждень" (http://www.ut.net.ua/art/167/0/2039/?print=1) досить переконливо стверджує, що російські переклади Муракамі - це велике розводилово.
    Прочитала статтю.
    Не можу погодитися.
    По-перше: мабуть таки треба спочатку прочитати оригінал, а потім казати, який переклад кращий, точніший і т.д. До речі...для мене кращий і точніший - не тотожні поняття;
    по-друге: якщо таки знайдеться хтось, хто володіє українською, російською і японською ...і в такій мірі, щоб прочитати всіма трьома мовами, і якщо цей хтось скаже, шо український переклад Дзюби кращий... то мені доведеться визнати, що мабуть таки я люблю не Муракамі, а Ковалєніна.
    Читала переклади і того, і іншого. Дійсно дуже відрізняються. Дзюба не сподобався;
    по-третє: порівнювати Коельо і Муракамі...
    ще й казати:
    Крім того, обидва – з тих письменників, які запам’ятовуються широкій аудиторії однією книжкою, попри те, що написали значно більше. Коельо дорівнює власному «Алхімікові», Муракамі – «Погоні за вівцею». Все інше – залишок, віддзеркалення, самопереспів.

В людей, які читали Муракамі, виникають досить різні асоціації при звучанні цього імені. І дуже різні книги є улюбленими. Просто погоня за вівцею мабуть найбільш розрекламована, тому... народ, який не читав його творів знає тільки про овець.

А тепер про іншу книгу: прочитала на днях "Ключ Сары" Татьяны де Росней.
    Дуже сподобалося. Книга про трагедію на стадіоні "Вель д'Ив", яка відбулася в Парижі 1942 року.
    Це чергова книга про євреїв, і чергова книга, яка мене чіпляє. Завжди дуже переймаюся геноцидом євреїв.
    Найбільше з усіх запам’яталася книга - "Бабин Яр".
    "Ключ Сары" - не така страшна, досить спокійна, але хвилююча.
    Черешні читати заборонено.

Пророк

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    Черешні читати заборонено.
    Шо за напасть! Якщо так далі йтиме діло, то мені залишатиметься лише перечитувати Донцову
    На днях прочитала Зюскінда "Повесть о господине Зоммере". Книжиця пішла на "Ура", але підкорена навєки я зюскіндовим "Парфюмером"...
    Пророк

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Шо за напасть! Якщо так далі йтиме діло, то мені залишатиметься лише перечитувати Донцову
    На днях прочитала Зюскінда "Повесть о господине Зоммере". Книжиця пішла на "Ура", але підкорена навєки я зюскіндовим "Парфюмером"...
    От...аби ти не сказала, я була б впевнена, шо тобі таке не піде.
    Ти ж як кажеш? - В житті і так багато всякої гадості, тому хочеться хоча б в книгах бачити тільки світле, добре і смішне. Як же ж тобі парфюмер .... проканав?
    Пророк

Ти ж як кажеш? - В житті і так багато всякої гадості, тому хочеться хоча б в книгах бачити тільки світле, добре і смішне. Як же ж тобі парфюмер .... проканав?
    Проканав не те слово!
    Треба розібратися, чому воно так. Смерть-смерті рознь. Можуть бомбити людей, з автомата класти, а ти сидиш і скучаєш, а можуть показати як мучать(навіть не вбивають) одну маленьку дитину, або на очах у дитини щось із матір"ю роблять і буде ясно, що це дивитись протипоказано!
    В "Парфюмері" не акцентується на смерті, там це ніби мимоходом, вся увага на запахах.
    Пророк

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Проканав не те слово!
    Треба розібратися, чому воно так. Смерть-смерті рознь. Можуть бомбити людей, з автомата класти, а ти сидиш і скучаєш, а можуть показати як мучать(навіть не вбивають) одну маленьку дитину, або на очах у дитини щось із матір"ю роблять і буде ясно, що це дивитись протипоказано!
    В "Парфюмері" не акцентується на смерті, там це ніби мимоходом, вся увага на запахах.
    Ага...ну ладно - живи.
    Ну..."Ключ Сары" - тобі таки не можна. Віддам мамі.
    Філософф

Особисто я читаю доволі активно.переважно науково -популярно літературу і фентезі хоча і іншими жанрами не нехтую
    ри?

Читаю Ірен Роздобудько "Він: ранковий прибиральник. Вона: шості двері" - харашо іде. І написано гарно. Сидиш і не можеш відірватися.

Уксус питалася за Паланіка "Удушье" - читай, якщо маєш! Байдужим він не може лишити!!
    Пророк

Прочитала статтю.
    Не можу погодитися.
    По-перше: мабуть таки треба спочатку прочитати оригінал, а потім казати, який переклад кращий, точніший і т.д. До речі...для мене кращий і точніший - не тотожні поняття;
    по-друге: якщо таки знайдеться хтось, хто володіє українською, російською і японською ...і в такій мірі, щоб прочитати всіма трьома мовами, і якщо цей хтось скаже, шо український переклад Дзюби кращий... то мені доведеться визнати, що мабуть таки я люблю не Муракамі, а Ковалєніна. Читала переклади і того, і іншого. Дійсно дуже відрізняються. Дзюба не сподобався.
    йдеться не про кращий-гірший. у кожного свій смак. але якщо перекладач дописує абзаци за автора, вкладаючи в нього свої ідеї, як Толстой вклав в Буратіно класову боротьбу, то це не зовсім переклад.
    Пророк

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    йдеться не про кращий-гірший. у кожного свій смак. але якщо перекладач дописує абзаци за автора, вкладаючи в нього свої ідеї, як Толстой вклав в Буратіно класову боротьбу, то це не зовсім переклад.
    Згодна, але ж я написала, шо про це має судити та людина, яка володіє всіма трьома мовами і прочитала книгу в трьох варіантах.
    Тоді хотілося б почути правду: чи в рос. варіанті дописали абзаци, чи в укр. - викусили.
    Я стаю на бік рос. перекладу зараз тільки тому, що читала, і він мені набагато більше сподобався. Але я згодна, шо це не той параметр. По параметру ТОЧНОСТІ перекладу я б стала, як на бік укр., так і рос. перекладу, аби для цього були вищеописані підстави, а не просто патякання.
    Пророк

Тільки що дочитала "Год ЖЖизни" Гришковца!!!!!!!!!!!!
    Дуже сподобалася книга.
    Складається вона з його дописів в ЖЖ за весь минулий рік.
    Я тільки недавно почала читати те, шо він пише зараз, і зрозуміла, шо це не менш цікаво, ніж його романи і оповідання, тому скачала й книгу.
    Все інше мною давно прочитано і тому було дуже радісно знайти нову "їжу".
    Все як завжди - читаю і думаю: а чи не я все це діло писала?!! Я не про якісь факти з життя чи події, а про думки! Скільки раз хотілося закричати - "Іменно!!!!" "Да, да, даааа!" "В дырочку!!!!"
    І прямо таки хочеться йому шось написати, сказати, поспілкуватися з ним, але ж розумію, шо таких бажаючих - мільйони...і бажання відпадає. Тому майже мовчки давлюся своїми переживаннями, які він раз за разом викликає в моїй голові.
+ Ответить в теме
Страница 64 из 138

Теги для этой темы

,

Просмотреть облакого тегов