Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей480Благодарности

Результаты опроса: Чи потрібна українська мова взагалі?

Голосовавшие
75. Вы ещё не голосовали в этом опросе
 • Так

  74 98.67%
 • Ні

  1 1.33%
+ Ответить в теме
Страница 25 из 60
Показано с 241 по 250 из 599.
 1. #241
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Ни русского не знают, ни украинского. Про английский вообще лучше не вспоминать.
  Кстати, об англ. мове, слова "chaird" в ней нет.

  Но, как говорится, вернемся к нашим баранам.
  "У папці зі зразками наркотичних засобів, яку демонстрував президент Віктор Янукович, назви речовин були написані з помилками.
  Зокрема, на фото, яке поширила прес-служба глави держави, видно, що наркотик "кокаїн" був підписаний як "кокаін", а суміш для паління "Афган Інсенс" - як "Афган Инсенс".

  http://www.pravda.com.ua/news/2010/07/1/5189387/
  Миниатюры Миниатюры 457d19b-1231231231.jpg  

 2. #242
  Offline
  модератор

  Re: І знову про мову


  Можливо, на 25-ти сторінках це вже не раз згадувалося, але все-таки не можу не висловити власної думки. Точніше, враження. Здається, що в нашому місті українською мовою володіє десь 10-15% людей, хоча українцями себе вважають більше 80% (якщо я не помиляюсь, напевно іще більше). Ідіотський парадокс. Все, що б там не казали про право на існування російської мови та суржика, але ж хіба хто не отримав середньої освіти? Залишимо розмовну мову, це - особистий вибір кожного, але мені вже остогидло читати українськомовні тексти із численними помилками. Інтернет, газети, ТБ, оголошення, документи - якого чорта?! - там кожне друге речення містить граматичну, орфографічну чи стилістичну помилку. Хто винен і що робити?

  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  Трапилась цікава стаття з практичними порадами, як російськомовній людині поступово перейти на спілкування українською. Можливо хтось хоче говорити, та не знає з чого почати.
  http://www.ukrainica.com.ua/ukr/content/1673/

  1. Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. (...)

  2. Пишіть е-мейли друзям лише українською. Знищить російську розкладку клавіатури – прекрасний спосіб позбутися спокуси перейти на "общепонятный язык".

  7. Залишився найскладніший і найвідповідальніший крок – починайте принципово говорити українською з російськомовними людьми. Завчасно підготуйтеся до відповіді на численні запитання знайомих, чому це ви раптом заговорили українською. Не бійтеся виглядати ненормальним в їхніх очах. Люди часто називають божевільними усіх, кого не розуміють – їм так легше. Не переймайтеся – ви в даному випадку розумієте більше за них. Нерозуміння старих знайомих з головою компенсується захопленням і повагою незнайомих людей та нових знайомих, які будуть у захваті від краси вашої мови та стійкості позиції.

  Вам казали, що нечемно говорити до людини українською, якщо вона з вами говорить російською? Забудьте про чемність. Українська мова буде мертвою, якщо ви будете чемними з усіма. Ви говоритимете українською, щоб вони почули, що українською мовою можна говорити красиво. Більшість відчує сором за те, що не може говорити українською з вами. Це прекрасний привід для них замислитися над питанням своєї національної приналежності.

  Скоро ви відчуєте, як складно говорити українською з людиною, яка говорить до вас російською. Адже під час діалогу ви автоматично використовуєте слова один одного. Треба навчитися не втрачати пильність, інакше виходитиме суржик. Говорячи з російськомовними, не бійтеся, що вас не розуміють. Перевірено: корінні росіяни, які ніколи не чули української, все прекрасно розуміють, якщо говорити повільно, пояснювати (українською ж) значення тих чи інших слів.

  8. Ставши справжнім патріотом, вчіться толерувати російську. У ворожому мовному середовищі живеться складно, але не забувайте, що ви так само колись не розуміли мовної проблеми, а по-друге пам'ятайте, що внутрішня різноманітність країни є джерелом її розвитку – близько 10% російськомовного населення має залишитися.
  Я ще навесні натрапляв в інтернеті на ці рекомендації, деякі з яких корисні, але, водночас, від інших, на мою думку, тхне марґінальністю. Особливо з-поміж виділених мною у цитаті пунктів. Писати імейли - ну це ж узагалі нісенітниця! Якщо в тебе є друг-шотландець, пишеш: "Любий Джоне! Як твої справи, як поживає народ на туманному острові? ітд".

  Ви можете зі мною не погодитися, але моя думка цілком протилежна до висловленої у передостанніх абзацах цитати. У виграші завжди буде людина, котра знає більше мов. І це жодним чином не гнітить її "рідну" мову. Говорити із співрозмовником (тим паче іноземцем) бажано на тій мові, якою він володіє. Не можете - прикрість, принципово не бажаєте - дурість, вибачте, але так чи інакше воно й є.

  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  По ТБ чую, що імена іноземних політиків вимовляють їхньою мовою, навіть якщо в українській є аналог даного імені. Наприклад кажуть Дмітрій, а не Дмитро; Владімір, а не Володимир.
  І правильно роблять.
  Джордж Буш чи Георгій Кущ?

  Знищить російську розкладку клавіатури
  Ви будете з мене реготати, але мені зараз не смішно. Оперу заглючило, і розкладка клавіатури перемикається наступним чином: ДЕ-ЕН-РУ-УК-УК-УК-УК... чьорт!
 3. #243
  Offline
  2.0

  Re: І знову про мову


  crazyastronomer, особисто я себе привчала в громадському транспорті і під час "закупівель" в магазинах говорити "дякую", "передайте будь ласка" і те.пе. бо не одна я помічала, що в громадських місцях автоматом включається російська. тому тут треба тріхо зусиль, і маленька перемога єсть. до слова, якщо спиратися на вибірку спілкування в транспорті, то дійсно здається, що всі російськомовні. однак це хибне враження, знову ж таки через вищеназвану причину.
 4. #244
  Offline
  модератор

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
  (...) бо не одна я помічала, що в громадських місцях автоматом включається російська. тому тут треба тріхо зусиль, і маленька перемога єсть. до слова, якщо спиратися на вибірку спілкування в транспорті, то дійсно здається, що всі російськомовні. однак це хибне враження, знову ж таки через вищеназвану причину.
  Щодо громадського транспорту, то мені здається, що приблизно 20/80 не на користь української. Хоча не зовсім погоджуюся з тим, що "автоматом". Просто згадався анекдот про мавп, який закінчувався словами "потому что здесь так принято".
  nickeler, у Полтаві мені це зовсім не вбачається проблемою. Але коли, перебуваючи в такій самій ситуації на Західній Україні, звертаєшся українською, а відповідь натомість отримуєш російською, то аж верне, чесне слово.
 5. #245
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Дела показушные. Могилева обучают украинскому языку всем министерством

  Министр внутренних дел Украины Анатолий Могилев поручил всему своему окружению говорить исключительно на украинском языке, чтобы быстрее освоить язык и выполнить поручение главы государства.Об этом заявил его главный советник Константин Стогний.«Вы же знаете, что Могилев говорит на русском языке. На днях Президент упрекнул его за это. Пришли к выводу, что все окружение Министра будет говорить на украинском языке. Могилев мне говорит: я пока буду на русском отвечать, но вы со мной по-украински. Буду учиться», – рассказал К. Стогний.
  «Министр понимает, что государственная должность обязывает к очень многим вещам, и не боится совершенствоваться. Это правильно», – сказал советник главы МВД.
  Напомним, на прошлой неделе на встрече с силовиками глава государства Виктор Янукович упрекнул А. Могилева за то, что он докладывал Президенту на русском языке. После этого Президент поручил главе МВД в течение двух месяцев выучить украинский язык.

  http://obkom.net.ua/news/2010-07-05/1025.shtml
 6. #246
  Offline
  модератор

  Re: ответ: ответ: ответ: і знову про мову


  Ответ Сообщение от Yorik Посмотреть сообщение
  Я також полюбляю розмовляти на українській, але коли всі на російській,
  жах..

  Ответ Сообщение от Maya Посмотреть сообщение
  Так вот в кинотеатрах кинуха дублируется на украинском! Я была приятно удивлена, перевод достаточно не плохой! А по телику под Новый год шол Шрек, тож с украинским переводом, тож ничё...
  Насправді мене страшенно верне від будь-яких дубляжів худ.фільмів. Можливо, це наслідок важкого дитинства (діснеєвські мультики, де усі персонажі балакали гнусавим голосом якогось дядька). А можливо тому, що більшість дубляжів неідеальні, інколи зовсім кепські. А головне: багато тонких моментів із мови ориґіналу майже завжди минають повз слухача, і атмосфера кінокартини мутнішає та зникає.
  Що маємо у результаті. Український кінематограф ледь животіє, російський - краще, але ж переважна більшість продукції - це серіали і низькоякісні картини (ну можу назвати кілька добрих фільмів, що з того). А отже, висновок: намагаюся якомога більше дивитися ориґіналів англійською та німецькою (бо інших не розумію).

  Ответ Сообщение от Ula Посмотреть сообщение
  Но по телику кошмар, особенно когда перевод пишут внизу.
  Не згоден. Категорично. За часів, коли по телеку були субтитри, можна було зрозуміти хоча б про що йдеться. Бо в мене вдома найчастіш такий ґвалт стоїть, що слів не чутно.

  Ответ Сообщение от crazyastronomer Посмотреть сообщение
  Оперу заглючило, і розкладка клавіатури перемикається наступним чином: ДЕ-ЕН-РУ-УК-УК-УК-УК... чьорт!
  Може трохи не в тему, але виправлю себе. Це проблема не бровзера, а Віндовса.
 7. #247
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Прочитала на Домівці заклики ігнорувати ROSHEN, завтра зверну увагу в магазині.

  А ви б відмовилися від шоколаду з цієї причини?
 8. #248
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: І знову про мову


  23.11.2012
  черешня, я вже звернув. Днів чотири чи більше тому Дріжджі і ще якась група в ВК писали про це. Мало того, на україномовні чоколятки влаштували акції, щоб швидше продати, а на полицях з'являються русифіковані. Бойкотувати можна, але що зміниться від цього рівень продаж - малоймовірно. Я все одно купую Світоч або Мілку.
  ____________

  upd 25.11.2012
  черешня, ось
  Щодо ситуації навколо продукції Roshen.

  В мене є правило – не втручатися у діяльність компаній, акціонером яких я є. Це стосується і “Кореспонденту”, і 5 каналу, і Roshen.

  Сьогодні Roshen - це не просто бізнес, це один з брендів України в світі.

  Питання, які стосуються мови, суверенітету і територіальної цілісності - це державні питання.

  Тому я ініціював обговорення цієї теми на Раді директорів корпорації Roshen, в результаті якого мої аргументи були сприйняті: українські товари на українському ринку мають бути українською мовою.

  Це так само важливо, як й те, що в Україні має бути єдина державна мова – українська. Це моя позиція: вона була, є і буде незмінною.
  Це офіційний коментар ПоРОШЕНка на ФБ https://www.facebook.com/petroporoshenko
 9. #249
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  А ви б відмовилися від шоколаду з цієї причини?
  ..нет.
 10. #250
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от Sky Посмотреть сообщение
  Це офіційний коментар ПоРОШЕНка на ФБ https://www.facebook.com/petroporoshenko
  замечательно, только не все на ФБ зарегены )
+ Ответить в теме
Страница 25 из 60

Теги для этой темы