Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей480Благодарности

Результаты опроса: Чи потрібна українська мова взагалі?

Голосовавшие
75. Вы ещё не голосовали в этом опросе
 • Так

  74 98.67%
 • Ні

  1 1.33%
+ Ответить в теме
Страница 23 из 60
Показано с 221 по 230 из 599.
 1. #221
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от fragov Посмотреть сообщение
  Власні назви - не перекладаються, задовбався вже це твердити. Дивіться правопис.
  А звуть вас так, як записано в паспорті. Якщо ви там Олена, то відповідно російською Олэна та англійською Olena, якщо ви за паспортом Єлена, то російською Елена, а англійською Yelena, і ніяк не Helen.
  А на практиці? Ви чули, щоб в російською говорили
  Олэна Мыколаивна? В книгарнях лежать книги Гоголя, український переклад. Там письменник не Ніколай, а Микола. Хоча може він і був Микола насправді? В паспорті? Чи і паспортів тоді не було? Тоді російською мав залишитись Мыкола....

 2. #222
  Offline
  part of me

  Re: І знову про мову


  З Гоголем проблема інша, його кожна країна вважає своїм письменником. А наразі діють правила правопису, а ім'я в закордонний паспорт переписують з українського паспорту використовуючи таблицю транслатинізації. І тільки якщо ви дуже постараєтесь вас можуть там записати якось по іншому.
 3. #223
  Online
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  А ще цікаво як мають писати свої ініціали, та і взагалі ім"я, наші люди англійською мовою. От мені зустрічються ініціали E.N.
  Цю людину звуть Олена Миколаївна, а російською Елена Николаевна. Які букви людина повинна поставити в англійському варіанті? E.N. чи O.M.? Чи взагалі Helen написати?
  Чері, це той рідкісний випадок, коли RAMM не зовсім правий.
  Олена Миколаївні буде ОМ, а не EN. Перекладається з перешоджерела, без посередництва інших мов, так само як незалежно від того, що ми маємо в оригіналі - Wien, Vienna, Becz чи Вена, українською це Відень.
  Правила відтворення існують і закріплені наведеним нижче рішенням правовисной комісії. Інша річ, що їх не завжди дотримано, в т.ч. ВВІРами.

  RESOLUTION ON TRANSLITERATION
  РІШЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПРАВНИЧОЇ ТЕРМІНОЛОГІЇ No.9
  Протокол No.2 від 19 квітня 1996 р.
  Комісія, розглянувши на підставі п. 6 ч,4 Положення про Українску комісію з питань правничої термінології питання щодо затвердження таблиці для відтворення українських власних назв засобами англійської мови та правил до неї, спираючись на подання Інституту української мови НАН України, УХВАЛИЛА:

  Затвердити як нормативну таблицю для відтворення українських власних назв засобами англійської мови та правила до неї (додається).
  На підставі п. 7 Положення про Українську комісію з питань правничої термінології встановити, що нормативна таблиця застосовується при відторенні українських власних назв засобами англійської мови у законодавчих та офіційних актах.
  Визначити, що роз'яснення щодо особливостей застосування таблиці та висновки щодо правильності її застосування надає Інститут українсчкої мови НАН України (за його згодою), із погодженням, у раці необхідності, з Комісією.
  Голова Комісії, Міністр юстиції України
  С. ГОЛОВАТИЙ
  Відповідальний секретар Комісії
  Ю. ЗАЙЦЕВ

  --------------------------------------------------------------------------

  Додаток до рішення No.9
  української комісії з питань правничої термінології
  протокол No.2 від 19 квітня 1996 р.

  Нормативна таблиця для відтворення українських власних назв засобами англійської мови

  No. Укр. Літери Лат. Літери Примітки Приклади застосування

  1 А A - Алушта Alushta
  2 Б B - Борщагівка Borschahivka
  3 В V - Вишгород Vyshhorod
  4 Г H , gh Н - у більшості випадків Гадяч, Згорани Hadiach, Zghorany
  5 Ґ G - Ґалаґан Galagan
  6 Д D - Дон Don
  7 Е E - Рівне Rivne
  8 Є Ye , ie Ye - на початку слова, ie - в інших позиціях Єнакієве, Наєнко Yenakiieve, Naienko
  9 Ж Zh - Житомир Zhytomyr
  10 З Z - Закарпаття Zakarpattia
  11 И Y - Медвин Medvyn
  12 І I - Іршава Irshava
  13 Ї I Yi - на початку слова, I - в інших позиціях Їжакевич, Кадіївка Yizhakevych, Kadiivka
  14 Й Y , i Y - на початку слова, i - в інших позиціях Йосипівка, Стрий Yosypivka, Stryi
  15 К K - Київ Kyiv
  16 Л L - Лебедин Lebedyn
  17 М M - Миколаїв Mykolaiv
  18 Н N - Ніжин Nizhyn
  19 О O - Одеса Odesa
  20 П P - Полтава Poltava
  21 Р R - Ромни Romny
  22 С S - Суми Sumy
  23 Т T - Тетерів Teteriv
  24 У U - Ужгород Uzhhorod
  25 Ф F - Фастів Fastiv
  26 Х Kh - Харків Kharkiv
  27 Ц Ts - Біла Церква Bila Tserkva
  28 Ч Ch - Чернівці Chernivtsi
  29 Ш Sh - Шостка Shostka
  30 Щ Sch - Гоща Hoscha
  31 Ь ' - Русь, Львів Rus', L'viv
  32 Ю Yu , iu Yu - на початку слова, iu - в інших позиціях Юрій, Крюківка Yurii, Kriukivka
  33 Я Ya , ia Ya - на початку слова, ia - в інших позиціях Яготин, Ічня Yahotyn, Ichnia
  34 ' ia - Знам'янка Znamianka

  Правила відтворення українських власних назв засобами англійської мови

  Вітворення українських власних назв засобами англійської мови відбуваєтчся з їх української форми, записаної відповідно до чинного правопису, без посередництва будь-якої іншої мови.
  Відтоврення українських власних назв засобами англійської мови відбувається шляхом транслітерації (політерного перезапису за допомогою латинського алфавіту). Міжмовні алфавітні відповідники подано в нормативаній таблиці, коментар до якої наведено нижче.
  Вимоги цих правл не обов'язкові для запису українських імен іноземних громадян.
  Коментар до нормативної таблиці: У певних сферах відтворення українських власних назв вживається спрощений варіант запису, що передбачає:
  а) орфографічне спрощення громіздкого подвоення приголосних ж, х, ц, ч, ш, які відтворюються буквосполученнями zh, kh, th, ch, sh, наприклад, Запоріжжя -- Zaporizhia,
  б) апостроф і знак м'якшення (за винятком буквосполучень -ьо-, -ьї-, що завжди передаються як -'o, 'i-) у спрощеній транслітерації не відтворюються.
  Приклади: Українська форма: Спрощення транслітерація: Точна транслітерація:
  Львів Lviv L'viv
  Ананьїв Ananiv Anan'iv
  Стеф'юк Stefiuk Stef’iuk
  Koрoп’є Koropie Korop’ie


  Докладніше тут:
  http://www.brama.com/art/transliterationu.html
 4. #224
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Так, з англійською все зрозуміло. Але я ще питала за українську-російську. Так люди пишуть, ніби не знають, що Миколу в Росії перекладуть на Ніколая, Катерину на Єкатєріну, Олексія на Алєксєя іт.д. Чи правомірно це?
 5. #225
  Online
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Мова - річ динамічна. є різні підходи. традиційно імена в україно-російських і російсько-українських перекладах перекладаються, але останнім часом підсилюється тенденція до транслітерації (хто дивиться футбол, міг звернути увагу на українські коментарі російського чемпіонату по Мегаспорту). Також транслітерація використовується, коли необхідно підкреслити національний характер персонажа. Тому можна і так і так, тільки треба розуміти для чого і вміти обгрунтувати свій вибір:)
 6. #226
  Offline
  Перехожий

  Re: І знову про мову


  цiкава тема. Сподiваюсь виказавши свою думку, не визву до себе шквал негативу вiд завзятих поборникiв за чистоту рiдноi мови. Бо вже досить довго живу на чужинi i користування рiдним словом виклика при наймi деяку напругу. Хоч скiнчив в свiй час yкраiнську 27 школу, що на Тригубовськiй. Я вiдносно так званого суржику. На мiй погляд суржик це повноцiнна частина мови, якщо можна так назвати розмовний варiант. Подiбну ситуацiю можна бачити i в нiмецькiй мовi де розмовний варiант досить далекий вiд hochdeutsch. Так само в росiйськiй мовi важко уявити собi, що на побутовому рiвнi якомусь сибiрському обивателю збагнеться використовувати словеснi звороти Пушкiна чи Достоевського. Дякую за увагу, перепрошую за можливi помилки.
 7. #227
  Offline
  Новачок

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  Так, з англійською все зрозуміло. Але я ще питала за українську-російську. Так люди пишуть, ніби не знають, що Миколу в Росії перекладуть на Ніколая, Катерину на Єкатєріну, Олексія на Алєксєя іт.д. Чи правомірно це?
  Пробачте що відповідаю питанням на питання! Але чи правомірно що в Україні перекладають Николая Грача - Микола Шпак?? Це лише один з варіантів, а таких безліч!!!
 8. #228
  Offline
  part of me

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от andres Посмотреть сообщение
  Пробачте що відповідаю питанням на питання! Але чи правомірно що в Україні перекладають Николая Грача - Микола Шпак?? Це лише один з варіантів, а таких безліч!!!
  Не знаю, де ви побачили такий переклад, але це нонсенс і суперечить правилу наведеному в правописі української мови: "власні назви - не перекладаються" (є декілька виключень, хоча б той же Відень, але Грачів там точно немає), такий переклад роблять або невігласи, або жартівники.
 9. #229
  Offline
  Новачок

  Re: І знову про мову


  Довольно-таки странный спор происходит. Есть Государство Украина,есть Государственный Язык. Какие проблемы? Русский в Украине является языком самого большого нацменьшинства,и в какой-то степени,особенно на юго-востоке,языком межнационального общения. Никакого притеснения русского языка я не заметил,а языком родной страны владеть необходимо.Да ,очень понравился,например,мульт Мадагаскар-2 на мове,который смотрели в кинотеатре с подругой.Что я не понимал,она мне переводила.И абсмолютно правильно,что фильмы переводят на мову. А то было-бы странным,если-бы у меня в Питере в большинстве кинотеатров шли-бы фильмы на английском,украинском,или,например на узбекском
 10. #230
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Трапилась цікава стаття з практичними порадами, як російськомовній людині поступово перейти на спілкування українською. Можливо хтось хоче говорити, та не знає з чого почати.
  http://www.ukrainica.com.ua/ukr/content/1673/

  1. Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. Дивіться україномовні новини, читайте україномовні книжки, слухайте українську музику. Таким чином набереться не лише пасивний мовний запас, а й справжнє відкриття досі невідомої, неймовірно багатої культури.

  2. Пишіть е-мейли друзям лише українською. Знищить російську розкладку клавіатури – прекрасний спосіб позбутися спокуси перейти на "общепонятный язык". Не бійтеся, що російська розкладка коли-небудь знадобиться. Літери "ы" та "э" за потреби можна набрати і за відсутності російської клавіатури (Alt+235, Alt+237). Нагородою за знищену зайву розкладку вам стане швидше перемикання з англійської на кирилицю.

  3. Шукайте україномовного спілкування. Почніть з письмового – це легше (бо маєте час на обдумування слів, чого не має, коли говориш у реальному часі). Відвідуйте україномовні форуми.

  4. Буде складно почати говорити українською зі знайомими, спершу почніть говорити українською до незнайомих вам людей: у магазині, тролейбусі, на вулиці. Будьте завжди готові відповісти українською на запитання "котра година?", "як пройти?". Прислухайтеся до своєї мови, працюйте над помилками. Спершу ваша мова здаватиметься вам жахливою, дуже важливо не злякатися цього і не думати про те, що подумає про вас інша людина. Вже скоро ви говоритимете плинно.

  5. Купіть великий російсько-український, а бажано ще й український тлумачний словник. Спілкуючись щодня ви зустрічатимете багато слів, переклад яких згадаєте не одразу. Не соромтеся користуватися словником.

  6. Знайдіть досвідчених україномовних співрозмовників, знайдіть коло україномовного спілкування. Говоріть з українцями. Слухайте їхню мову. Це перші люди, з ким вам буде говорити легко. І не бійтеся, що ви припускатиметеся помилок. Вони все прекрасно розуміють. Багато хто з них колись теж говорив російською, проходив крізь те саме що й ви і пам'ятає себе на вашому місці.

  7. Залишився найскладніший і найвідповідальніший крок – починайте принципово говорити українською з російськомовними людьми. Завчасно підготуйтеся до відповіді на численні запитання знайомих, чому це ви раптом заговорили українською. Не бійтеся виглядати ненормальним в їхніх очах. Люди часто називають божевільними усіх, кого не розуміють – їм так легше. Не переймайтеся – ви в даному випадку розумієте більше за них. Нерозуміння старих знайомих з головою компенсується захопленням і повагою незнайомих людей та нових знайомих, які будуть у захваті від краси вашої мови та стійкості позиції.

  Вам казали, що нечемно говорити до людини українською, якщо вона з вами говорить російською? Забудьте про чемність. Українська мова буде мертвою, якщо ви будете чемними з усіма. Ви говоритимете українською, щоб вони почули, що українською мовою можна говорити красиво. Більшість відчує сором за те, що не може говорити українською з вами. Це прекрасний привід для них замислитися над питанням своєї національної приналежності.

  Скоро ви відчуєте, як складно говорити українською з людиною, яка говорить до вас російською. Адже під час діалогу ви автоматично використовуєте слова один одного. Треба навчитися не втрачати пильність, інакше виходитиме суржик. Говорячи з російськомовними, не бійтеся, що вас не розуміють. Перевірено: корінні росіяни, які ніколи не чули української, все прекрасно розуміють, якщо говорити повільно, пояснювати (українською ж) значення тих чи інших слів.

  Не соромтеся того, що ви спершу не зможете висловити українською усе, що хотіли б – це мине, мозок перебудується. На це потрібно близько року. Цей рік – випробування на щирість вашого бажання говорити українською. Пройдіть це випробування. Буде складно, але тримайтеся – знову повернутися до російської і стати таким, як усі, ви завжди зможете. Не бійтеся тимчасово зрадити свою ідею. Якщо захочеться зробити перерву і відпочити, знову перейти на російську – не проблема. Це не страшно, відпочинете тиждень-другий і зробите другу спробу. У мене було саме так.

  8. Ставши справжнім патріотом, вчіться толерувати російську. У ворожому мовному середовищі живеться складно, але не забувайте, що ви так само колись не розуміли мовної проблеми, а по-друге пам'ятайте, що внутрішня різноманітність країни є джерелом її розвитку – близько 10% російськомовного населення має залишитися.
+ Ответить в теме
Страница 23 из 60

Теги для этой темы