Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей12Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 2 из 3
Показано с 11 по 20 из 27.
    2.0

Re: Альтернативне мистецтво

Odo, ок. подібна ситуйовина була, коли один чел віз купу сміття для інсталяції. його теж не хотіли пропускати.
    так а по сабжу (з прикладами) щось ще буде?

http://ru.wikipedia.org/wiki/Каммингс,_Эдвард_Эстлин копіюйте ссилку, бо Вікі
    до чого я? ага, знач подарували мені його переклади на українській мові. Перекладав Андрусяк. Не можу сказати, що все гарно, але дещо незвично, і свіжо.

як от ось оце

l(a

le
    af
    fa

ll

s)
    one
    l

iness

укр здається так

і
    о
    си
    пає
    ться
    жи
    тіє
    са
    мє
    си

можливо не збережені рядки, бо по пам"яті відтворила. Але. Мене вразило. Просто так. Але ти відчуваєш, що воно осипається....

шо скажем-с?

Odo
    -

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    Odo, ок. подібна ситуйовина була, коли один чел віз купу сміття для інсталяції. його теж не хотіли пропускати.
    По сабжу, вважаю, що альтернативне мистецтво (якщо таке дійсно існує) яким би воно не було є цілком нормальним явищем і його треба вчитися розуміти, як і будь-яке мистецтво взагалі. Проти "нецензурщини" у Жадана, Дереша або Андруховича нічого проти не маю. Жадан має вишканий художній смак і використовує це, як художній засіб. Инакше кажучи мат у його віршах, не є матом з брутальної лайки, це стає окремим художнім атрефактом, атомом його мистецтва.
    2.0

каммінгс http://poetry.uazone.net/cummings/index.phtml

до речі, в фільмі з Хітом Леджером "Кенді" в одному з епізодів він їй читає саме каммінгса.
    Odo
    -

http://ru.wikipedia.org/wiki/Каммингс,_Эдвард_Эстлин копіюйте ссилку, бо Вікі
    до чого я? ага, знач подарували мені його переклади на українській мові. Перекладав Андрусяк. Не можу сказати, що все гарно, але дещо незвично, і свіжо.

як от ось оце

l(a

le
    af
    fa

ll

s)
    one
    l

iness

укр здається так

і
    о
    си
    пає
    ться
    жи
    тіє
    са
    мє
    си

можливо не збережені рядки, бо по пам"яті відтворила. Але. Мене вразило. Просто так. Але ти відчуваєш, що воно осипається....

шо скажем-с?
    Поєднання текстових видів мистецтва і візуальних. Цікавий спосіб писання віршів, але, щодо його свіжости не погоджусь, подивіться мистецтво 20-30-х років минулого сторіччя, Еля Лисицького і кумпанію. Це все вже давно було і загуло.

каммінгс http://poetry.uazone.net/cummings/index.phtml

до речі, в фільмі з Хітом Леджером "Кенді" в одному з епізодів він їй читає саме каммінгса.
    Дуже цікавий поет, дяки, раніше не траплявся. Пішов читати.
    2.0

Odo, питання свіжини в мистецтві суб"єктивне. дослідники ло пуття не шарять де почався постмодерн, де закінчився модерн... тому про 20 століття можна говорити як про один велики й ривок розвитку мистецтва. це вже ера сучасного мистецтва. стартонули його в Україні такі особи як Коцюбинський, Підмогильний в літературі (і ета іщо ні всьо, а тільки краплиночка). З художниками складніше, так щоб зразу і не назву, але то не суть.
    Давайте розширимо рамки бесіди починаючи новим мистецтвом. Будемо говорити і про те, що стало класикою, але несе в собі незвичність, не характерну для доби письменника. Ну десь так як Мільтонівський "Втрачений рай", або Блейка "Пісні невинності і досвіду"... ну коротше... сподіваюся мене зрозуміли.
    Odo
    -
    Odo, питання свіжини в мистецтві суб"єктивне. дослідники ло пуття не шарять де почався постмодерн, де закінчився модерн... тому про 20 століття можна говорити як про один велики й ривок розвитку мистецтва. це вже ера сучасного мистецтва. стартонули його в Україні такі особи як Коцюбинський, Підмогильний в літературі (і ета іщо ні всьо, а тільки краплиночка). З художниками складніше, так щоб зразу і не назву, але то не суть.
    Давайте розширимо рамки бесіди починаючи новим мистецтвом. Будемо говорити і про те, що стало класикою, але несе в собі незвичність, не характерну для доби письменника. Ну десь так як Мільтонівський "Втрачений рай", або Блейка "Пісні невинності і досвіду"... ну коротше... сподіваюся мене зрозуміли.
    Цілком згоден, щодо відносности періодизації. Давайте розглядати нове мистецтво взагалі. Життя людини змінилося і змінилося мистецтво, але людина не відчуває цих змін так, як відчуває, коли бачить їх у мистецтві і це чомусь її напружує. Звідси і все несприйняття нового мистецтва. Загалом же все нове мистецтво використовує один єдиний прийом, що його добре описали Віктор Шкловський і Лесь Курбас і зветься він — очуднення.

Подумалось, що до альтернативи, з певними застереженнями, я би зарахував Тома Вейтса та його літературного близнюка Чарльза Буковскі. Тобто, для мене, альтернатива, це таке явище, що є цікавим, але неприйнятним, з тих чи инших причин, для широких мистецьких кіл, відтак приречене (на якийсь час або назавше?) до марґінесу.
    2.0

Re: Торби

Odo, ото прально, в мистецтво, все в мистецтво! найбільш широка тема! Краса врятує світ, а красу врятують масові розстріли!
    Odo
    -

Odo, ото прально, в мистецтво, все в мистецтво! найбільш широка тема! Краса врятує світ, а красу врятують масові розстріли!
    Навіяли Вашим дописом. Здається, Бердяєв зауважив, що нове мистецтво прагне нестак краси, як виразности. Це власне і визначило розмежування старого і нового мистецтва, хоча не лише це. Ще досить цікавий чинник був ставлення класиків та новаторів до симетрії та золотого перетину, як динамічного варіянту симетрії. Симетрія тут розгядається не лише у вузько-образотворчому глузді, але і як філософська метафора буття.
    2.0

Odo, мистетво то така штука підступна... для мене мистецтвом є все, що зроблене з душею... мистецтво, по суті, в усьому. тіки тре вміти його викопати, причепурити і показати загалу. У передмові до книги Олени Гаран, аматорського перевидання, написано про те, що ті хто бачив "Чорний квадрат на білому" Малєвіча, просто таки стовбенів від енергетики полотна. А ще написано про маловідомий "Білий квадрат на білому" і поезія авторки порівнюється саме з ним. з абсолютом всіжості і чистоти. Одним словом, мистецтво це енергія, а прінти - то лише відбиток матерії. Особливо якщо вихідний твір не є прінтом, а є річчю рукотворною. Я вчора якраз написала такий собі есей про вбивство краси фотокамерою. Буде час - скину... але фотки в альбомі, це як шкури звірів, у яких вже нема життя. А ми просто не довіряємо пам"яті і вбиваємо, вбиваємо, вбиваємо...
    Завсідник

Завтра четверг наступит в 12,
    Стрелки часов полночь пробьют.
    С новыми силами, идеями старыми
    Будем я рвать дни на стене.
    Неделя пройдет, идеи исполнятся
    Они заполняют новые дни.
    В силу людей вложены действия,
    Чтобы дожить до четверга.

Руки рабочих задействуют старые,
    Ржавые звенья машин четверга.
    Ночи не хочется, держим дистанции,
    Проше всего сбиться с пути.
    Мы ищем инструкции по правилам техники
    как выживать в день четверга.
    На смену людей строится очередь
    тех кто уже не собьется с пути.

И там где нет сил, где страх одно целое,
    Где слабое сердце срывает людей.
    Где нет в глазах веры,
    А каждая смелость сама за себя.
    Жизнь не наступит, вопросы исчерпаны
    система из времени не запустит свой ход.
    стрелки часов с места не сдвинутся
    в том только мире где нет четвергов.

Завтра четверг новые действия,
    Завтра четверг и нам не до сна.
    Хочешь ли ты жить по правилам?
    Или бежать в "поте лица"?
    Выбор всегда выпадет правильный,
    если ты в жизни сделаешь ход ВПЕРЕД.
+ Ответить в теме
Страница 2 из 3

Теги для этой темы