Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей20Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 22.
    Пророк

Варшава-Краків-Штутгарт

Вирішила по гарячим слідам написати коротенько, як я покаталася.
    Дуже давно хотілося побувати в Польщі - хз, чого саме, але якось тягло.
    І от випала нагода - відрядження в Варшаву на 10 днів, а потім ще й на 4 дні в Штутгарт на семінар.
    Робочі фото, думаю, нікого не цікавлять, тому покажу те, шо робилося поза роботою:
    Вилетіли

приземляємося і бачимо Віслу - така якась...чудна
    Кажуть, шо не завжди така - зараз типу..води мало(взагалі...чудно, бо дощ кожен день був :) )

Поселили нас майже в самому старому місті, в чудовій квартирі - до всього красиво близько.
    Але до красоти добралися не одразу, оскільки одразу включилися в роботу.
    По дорозі з універу додому кожного дня спостерігали центрум(центр по-нашому):
    торговий центр "Тараси"(а може тЕраси) - неоднократно відвіданий. Там лишилося чимало пєньондзів(грошей по-нашому)

рядом же - палац науки і таке як культури

добираємося додому(вулиця Добра) і проходимося біля університетської бібліотеки:

на її стінах дуже по-всякому пописано

навіть по-нашому:

ну і якшо хтось проходить мимо з піаніном, то будь ласка - сядь і грай

в плющі в Європі, наскільки я зрозуміла, ВСЕ. якшо шось не в плющі, то це якось аж стидно наче

Пророк

Re: Варшава-Краків-Штутгарт

В свій законний вихідний - 9 травня ми подалися в крулєвську резиденцію - Вілянув.
    Це був єдиний день з 10 - спекотний і сонячний. Харашо там - до невозможності!!!!!!!!!!
    Класично все: люди на пікніковських картатих пледах, качури, лебеді, вода, красота...

церква чи костел святого когось важного

ну ясно: весілля і все таке. А куди ж без цього

всілася собі людина прямо посеред достопрімєчатєльностєй і харашо їй!

Далі ми попрямували в Крулєвсі лазєнкі(ну..понятно, да?)
    Тільки зайшли і бачимо помник(теж понятно, шо пам’ятник) Шопену. Шопеном вони, ясно ж, пишаються. І музей в них є і все таке

кругом вода, бо лазенки ж!

шоб не питати - котра годзіна: підійшов, подивився і чуствуєш себе комфортно

павліни ходять вобще як в себе дома:
    Пророк

а цих гавриків теж годують всі, кому не лєнь. навіть стоять спеціальні мужички, які торгують кормом для голубів.
    турист бере

як такі звірі красіві получилися... - хз

а..рув опять - той самий. Рув - це канал, якшо хтось не той - не дуже по-польськи

а я четвертого нашел!

цю фотографію має супроводжувати несусвітенний крик - думаю, більшість чула, як кричать пауліни

шоб не думали, шо я просто накачала все це з нета: я там була!

шо тут казати - самі бачите, шо все кругом в воді, а це значить, шо красіво!

Нарешті одолєлі Лазенкі і Вілянув.
    Вирішили погуляти в околицях дому.
    Пішли по вулиці Карова(може це просто родовий відмінок: кого-чого? - кАрова)

Піднялися трохи вище свого будинку і побачили колону славнозвісного круля Сігізмунда, який переніс столицю з Кракува до Варшави(чесно кажучи...не дуже його розумію...хотя.. - може набридло просто, а...ще ж там смок жив.. - може того)
    Пророк

а вночі Сігізмунд досить зловєщий

В крамничці продаються ровери для барбів

добралися до площі, яку має мабуть кожне місто в Європі - ринкова площа

ну і далі піхотом(пішки, якшо ж кому не ясно) по старому мясту

хмари - абсолютно нормальні. Такі були майже постійно
    отакі сирени в них на кожному кроці - символ Варшави наче...

Одна з робочих екскурсій вміщала в себе прохід по великій трубі під Віслою. Пройшли і вилізли серед річки :) Здувало трохи

Теж з одної із екскурсі робочих: на вид красота, але запахи були присутні

Один із обідів відбувся в середній школі якогось села...Косув Лацкі наче.

В останній день обідали в кафешці "У Швейка". Думали, нас викотять звідти.
    Порції в Польщі кругом агромезні, але тут... - перевершило всі очікування.
    Ми не знали, шо замовити...підізвали офіціанта: "Цо пан полеца?" А пан і порадив же ж: от візьміть картопельки з м’яском
    Пророк

а потім запитав, чи пані будуть пиво? а пані канєшно ж будуть. А яке? дУже чи мАле? Ну...я кажу - дуже(0,5 же ж думаю), а Віка каже - мале(0,33 думає). Їй принесли 0,5, а мені - 1л. Такі в них калібри.

Перетравивши все це діло вирішили спуститися до набережної Вісли. Від дому до набережної піхотом - невеликий кавалок дроги, а чогось ні разу не спускалися - часу не вистачало мабуть

трохи сонце виглянуло і захотілося літати і стрибати

Пророк

Із трьох наших вихідних, 2 ми використали на вояж до Кракува.
    Бо як це так - приїхати в Польщу і не побувати в самому гарному місті!!!

Красота там на кожному кроці. Кракув - це суцільне старе място. І фотографувати можна абсолютно все!

людей піднімали на повітряній кульці в небо і вони звідти всмоктували красоти. ми - не встигли

Тут теж тече Вісла, але тут якось все красивіше - набережна дуже гарна. Хочеться просто бродити

теж один із видів всмоктування краси - екскурсія по Віслі

а це добралися до площі ринкової(я ж казала, шо кругом ця площа!)

Пророк

З оцієї ратуші кожну годину вилазив чолов’яга з трубою і дудів. Дудить хвилину в одне вікно, потім переходить до іншого, потім ще, і ще. Всього 4 вікна - на 4 сторони світу. Отака в людини робота.

А головне видовище Кракува - це Вавель(крулєвський палац)

плющ +1

подейкують, шо в давні часи оті кабінети, які приліплені на стіні, були WC і не було в них дна...

вид з Вавеля(ясно, шо проти сонця, але я там не кожен день - в який час прийшли, так і сфоткала)

А освновна фішка Вавеля - Смок(як виявилося...смок - це дракон, просто..поляки чогось драконів смоками називають)

Ясне діло, шо про смока є легенда, внизу продається купа сувенірів зі смоками, і вобще - все заварено там на смоках.

Також не обійшлося без Смочої ями, в якій живе дракон, і в яку ми, не зважаючи на те, шо там смок, спустилися!
    Пророк

Одразу після Вавеля ми порулили до копца Костюшки(кОпєц - це курган, а Костюшко.... - ну...це якийсь маладєц! Хароший якийсь чєловєк. Здається, захисник Кракува. Хоча... я б назвала краще копєц майора Віхря, якшо вже мова йде про захист)

вид з копца

захід сонця з копца(він нам повинен був би натякнути, шо останній автобус вже таво...поїхав, і шо вам, дівчатка, доведеться їхати таксувкою, раз ви тут вирішили помилуватися закотами сонців)

А їли ми в Кракові...вгадайте ШООООО!!!!!!!!!! Правильно! БІГОС!!!!!!!
    Теж дуже давно мріяла його скуштувати.
    Шо тут скажеш - дуже смаковитий!!!!!!!!

А на другий день їли супчик, який ми не могли не спробувати, так як він є теж традиційною польською стравою.
    Ітак..зустрічайте.... суппп!!!!!!!!! ЖОРИК!!!!!

Хоч вже і піджимав час - потрібно було бігти на потяг, але доїли все до останньої ложки, бо страшенно смачний.
    Збираюся найближчим часом приготувати і жорика і бігос.

Вже є певне відчуття героїзму - розповіла про 2 міста. Лишився Штутгарт.

В Штутгарті були не довго(4 дні) і побачили мало.
    Пройшлися по центральній вулиці - Кьонінгштрассе(чи Кьонігштрассе):

отакий очеретик, на якому можна поколихатися. не втовпилася, нажаль :(

шарік оцей діти крутили руками, бо він тримається там тільки за рахунок того, шо лежить в виямочці і прокручується - бо в воді. Але якби підійшов хтось великий і сильний, то вийняв би його
    Пророк

наче казали, шо це самий гострий домік. думаю, так воно і є

прочеберяли через суботній квітковий базарчик

дійшли до шльосплаца

багато зустрічали качурів

Лишалося ще пів дня і тому вирішили гайнути до місцевого великого зоопарку "Вільгельма"(в усіх запитувала, шо за назва така...- ніхто не сказало. Думаю, це родовий відмінок. Типу... зоопарк Вільгельма ТЕля)

першими случились фламінги

другий пішов качур

просто одноногий
    Пророк

обична ігуана

ага..а далі йдуть отакі товариші цікаві:

тоже красівий

просто якось харашо зависла, тому удостоїлася права сюди потрапити

ховрахи(ховрахи ж і сусліки - це одне й те саме?)

а ось наш старий знайомий

+ Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя

Теги для этой темы