Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей127Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 10 из 14
Показано с 91 по 100 из 134.
 1. #91
  Offline
  Пророк

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Не знаю, чи прочитає шановна FaviaTravel_manager, але трохи про Румунію все ж напишу.
  Маршрут був такий: Київ-Чернівці-Сучава – Пятру-Нямц – Яси-Арад-Тімішоара-Бухарест-Велико Тирново-Варна-Ізмаїл-Вилкове-Шабо – Білгород-Дністровський – Затока-Одеса-Київ . Тут, звичайно, мінімум фотографій, але вірно люди кажуть: Румунія недооцінена як туристична країна, особливо в нас; там є все – прекрасні Карпати, море, замки, церкви, музеї, музика, вина, їжа, хороші люди. Для цілком бюджетної подорожі.

  Мабуть потрібна коротка історична довідка. Румуни – це романізовані даки (хтось дивився фільм «Даки»?).
  В середні віки виникли 2 румунські держави – Валахія і Молдова (сучасна є її околицею), столицею якої була спочатку Сучава, а потім Яси. Там багато чого збереглось.
  Біля Сучави монастирі зі списку всесвітньої спадщини; написи там до ХVII ст. - староболгарською (церковнослов’янською) мовою, як і в нас (яким культурним центром була Болгарія в ранньому середньовіччі!).
  Поряд зі святими зображені давньогрецькі філософи – я такого ніде не бачив. Яси – взагалі розкішне європейське місто.

  До Пятру-Нямц поїхав, бо там музей культури Трипілля-Кукутень, цікаво було порівняти з нашим. Містечко ж виявилось таким, що не хотілось звідти їхати – навколо гори, канатка, озеро, чисто й гарно.

  Арад і Тімішоара – угорські міста, останнє дуже приємне. Там почалась румунська революція 1989р. – з виступів місцевих угорців, яких підтримали румуни в Бухаресті(!).


  Бухарест – велике місто, багато машин, будинки в найгіршому стані з усіх міст, де я був, але дороги хороші (скрізь), громадський транспорт кращий за Київ, 4 гілки метро без натовпу, велодоріжки в усіх містах (там де треба, а не в лісі). Гарні парки, величезний музей села. Був в будівлі парламенту, але філармонія і маєток Бринковяну під Бухарестом набагато крутіші.


  Села в Румунії, при всій схожості життя з українським, вже виглядають, як на рекламному плакаті.

  В Болгарію заїхав на 1 день – до Велико Тирново (побратим Полтави, до речі). Переконався, що це єдине в Болгарії місто, куди справді варто спеціально їхати. Погода – останні 5 днів були без сонця, тому вибачайте за фото.

  В Румунії неозброєним оком видно економічний бум. Багато що роблять на кошти ЄС, про що сповіщають відповідні плакати: це або історичні пам’ятки, або інфраструктурні проекти – мости, трамвайні колії. Уже там прочитав, що
  В 1 кварталі 2015р. Румунія вийшла на перше місце в ЄС за темпами росту ВВП – 4%. За нею йдуть Польща та Угорщина. Валюта всіх трьох країн виросла відносно євро
  (на замітку нашому уряду і нацбанку, які пояснюють девальвацію потребою зберегти конкурентність, ггг).
  Зростання в Румунії спричинив споживчий бум через зниження ПДВ на продукти харчування з 21% до 9%.
  в рамках антикорупційних заходів заарештовано понад 90 високопоставлених чиновників, серед яких – брат президента Басеску, міністр транспорту та ін.
  Багато людей знають англійську, в т.ч. старших, навіть водії автобуса. Москалі практично відсутні. Та й у Болгарії їх поменшало. Румуни спокійні, доброзичливі, пропускають на переході ще до того, як ти до нього підійшов, ніхто не спішить і не лається. Моє враження - румуни за своїми державницькими інстинктами, хазяйновитістю та організованістю на голову вищі за українців. Угорці – на голову вищі за румунів.

 2. #92
  Offline
  Пророк

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Помітна присутність нацменшин: липованські (руські старовірські) церкви – по всій півночі Румунії і в нас на Буковині й Бесарабії;
  вірменські також. Весь північний захід Румунії – історична Угорщина з відповідною архітектурою та укладом. В містечку Гумор побачив пам’ятник Ользі Кобилянській – виявляється, вона там народилась. В українських селах назву дублюють українською. Все це робить уряд Румунії або громада, Україні до того нема діла. Наприклад в місті Кілія Веке, де теж живуть запорожці (навпроти Кілії), нема навіть нашого радіо. Та і в нашій Кілії теж.

  Як видно з маршруту, я почав з Буковини
  ,
  а по дорозі назад проїхався по Бесарабії. Побачив бандерівську Одесу – парад вишиванок (йой! людей як у Києві), брав участь у флеш-мобі з розгортання кілометрового українського прапору в Затоці. А перед тим побував в Білгороді-Дністровському, в Вилкові (не потребують презентації? Розкішна фортеця, і унікальне місто з каналами, населене старовірами та запорожцями, в дельті Дунаю. Брали човен для прогулянки), і на заводі Шабо, де гарні не так вина, як екскурсія.  Туристичній та економічний потенціал Бесарабії величезний. Взяти хоч порти та сільське господарство. Доріг майже нема (див. фото – Румунія і Бесарабія
  ).
  Порти ледь жевріють, потяг на Ізмаїл ходить тричі на тиждень (був щодня), на Рені скасовано. Міжнародна траса в такому стані, що машини роблять 200 км гак, щоб їхати через Молдову (див. карту). Якщо додати, що це міжнародна траса, то все це схоже на навмисне шкідництво. Автобус Ізмаїл-Вилкове 3 години їде 80 км. Саак обіцяв зробити трасу на Рені до кінця року, але вже завтра осінь, а там ще кінь не валявся. Це буде величезний просер «нової влади». В інеті повно повідомлень про проекти будівництва доріг, мостів і паромних переправ, сенс яких – вкрасти. Побудували паромну переправу в Кілії на кошти ЄС, вона є, але не працює. «Ракету» Ізмаїл-Вилкове-Одеса порізали на металобрухт, Ізмаїл-Сілістра (Болгарія) теж. Весь край відрізаний від України. Тепер уявіть, що там більшість населення – болгари, румуни, гагаузи. Виникає питання, нащо їм та Україна, застрягла в ХХ столітті, коли вони бачать за Дунаєм Румунію з ХХІ-го. Це якщо мислити раціонально. Поставте себе на їхнє місце.

  Але люди траплялись переважно хороші, вино добре, їжа смачна, транспорт працював ідеально (крім румунських потягів і українських автобусів – вони весь час запізнювались), і тому вийшло цікаво і в кайф.
 3. #93
  Offline
  Постійний відвідувач

  re: Куди на відпочинок влітку?


  А я уже в Геническе :)

  если у кого есть вопросы , любые - спрашивайте отвечу.

  коротко - погода СУПЕР. море теплое, чистое. цены поднялись буквально на все. народу раз в 10 больше чем в прошлом году(был примерно в это же время.)
 4. #94
  Offline
  Новачок

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Ответ Сообщение от sash29 Посмотреть сообщение
  А я уже в Геническе :)

  если у кого есть вопросы , любые - спрашивайте отвечу.

  коротко - погода СУПЕР. море теплое, чистое. цены поднялись буквально на все. народу раз в 10 больше чем в прошлом году(был примерно в это же время.)
  где остановились и какие примерно цены в целом на проживание/питание (развлеч. на пляже)? Собираемся в субботу-воскр. на 3-4 дня на азовское в Стрелковое/Геническ, рассматривали как вариант Стамбул по горящ. путевке но не успели взять из-за того что в отеле проблемы начались из-за теракта. В конце июля ездили с детьми в Одессу в http://villa-pinia.com/ , в целом всем понравилось кроме того что на пляж "Ланжерон" долго добираться, на остальных людьми всё забито
 5. #95
  Offline
  Новачок

  re: Куди на відпочинок влітку?


  А я снова хочу в Абу-Даби, самый шикарный город ,в котором я была, отели тоже на высшем уровне, я жила в The St. Regis Abu Dhabi, незабываемые впечатления. Вот только мой долгожданный отпуск будет аж в ноябре, но это не страшно, так как там отдых не зависит от времени года.
 6. #96
  Offline
  бог

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Ответ Сообщение от tina1 Посмотреть сообщение
  ...снова хочу в Абу-Даби, шикарный город, отели на высшем уровне, The St. Regis Abu Dhabi незабываемые впечатления...там отдых не зависит от времени года.
  Эмираты-это реально круто...очень, ОЧЕНЬ нравится! Единственное место, где отдыхаешь на 100%...нет никакого напряжения. А кто говорит, что жарко, тот не был или не понял...
 7. #97
  Offline
  Новачок

  re: Куди на відпочинок влітку?


  класна церква з фресками (чи що це))
 8. #98
  Offline
  Пророк

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Ответ Сообщение от tina1 Посмотреть сообщение
  А я снова хочу в Абу-Даби
  Ответ Сообщение от Jedi_Lee Посмотреть сообщение
  Эмираты-это реально круто
  А че там крутого? Дорогие отели, авто, небоскребы и вокруг пустыня. В чем крутость отдыха?
 9. #99
  Offline
  бог

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
  А че там крутого? Дорогие отели, авто, небоскребы и вокруг пустыня. В чем крутость отдыха?
  ...вы слетайте туда, отдохните...а потом вам просто не будет желания задавать такие вопросы.
 10. #100
  Offline
  Пророк

  re: Куди на відпочинок влітку?


  Ответ Сообщение от Jedi_Lee Посмотреть сообщение
  ...вы слетайте туда, отдохните...а потом вам просто не будет желания задавать такие вопросы.
  Это все, что можно сказать об отдыхе в ОАЭ? Слетайте и посмотрите? Тю.
+ Ответить в теме
Страница 10 из 14

Похожие темы

 1. ВІДПОЧИНОК У ГРУЗІЇ
  Юлия80 в разделе Полтава туристична
  Ответов: 45
  Последнее сообщение: 11.12.2015, 21:07
 2. Куди ділось світло?
  LAEN в разделе Життя міста Полтава
  Ответов: 8
  Последнее сообщение: 05.03.2010, 22:35
 3. Заняття влітку з користю
  Jaimy в разделе Теревені
  Ответов: 13
  Последнее сообщение: 09.06.2009, 11:36

Теги для этой темы