Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей170Благодарности

Результаты опроса: Я вважаю, що 4 реактор ЧАЕС вибухнув внаслідок

Голосовавшие
32. Вы ещё не голосовали в этом опросе
 • Природних явищ (землетрус тощо)

  0 0%
 • Технічної недосконалості реактора, браку обладнання

  15 46.88%
 • Неправильних дій оператора

  10 31.25%
 • Умисного теракту

  3 9.38%
 • Інше

  4 12.50%
+ Ответить в теме
Страница 21 из 39
Показано с 201 по 210 из 381.
 1. #201
  Offline
  Частий гість

  Re: Экскурсия в Чернобыль 9.02.2013


  Ответ Сообщение от hellman Посмотреть сообщение
  Якощо є попит, чому б не ставити 105 баксів.
  Кошмар, неужели находится так много желающих посетить Чернобыльскую зону, что поездка туда может стоить столько?
  Как по мне, то лучше проехаться более позитивными туристическими точками страны.

 2. #202
  Offline
  2.0

  Re: Экскурсия в Чернобыль 9.02.2013


  Іван Цепаєв, адміністратор форуму PRIPYAT.com: Майбутнє Зони, на мою думку, пов’язане як зі створенням природоохоронних територій (розвиток тваринного світу на територіях, виведених з господарського обігу) і туризмом (історичним та екологічним), так і з розміщенням у Зоні різного роду комплексів з поводження з небезпечними з точки зору іонізуючого випромінювання матеріалами. Я маю на увазі «Вектор», Централізоване сховище виробленого ядерного палива та ін. Поєднання цих складових було б оптимальним рішенням. Хочеться бачити Прип’ять містом-музеєм. Все місто зберегти вже навряд чи вдасться, але ансамбль центральної площі необхідно зберегти. Інша справа, що немає політичної волі та зацікавленості бізнесу в цьому – скоріше навпаки. Наразі проекти по створенню музеїв і туристичних об’єктів або зводяться до проектів типу «українського Лас-Вегасу», або залишаються лише мріями ідеалістів.
  більше тут
 3. #203
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Чорнобиль. ЧЗВ. ЧАЕС. Прип'ять


  ✤ Історія з грифом "Секретно". Чорнобиль: курс на катастрофу

  ► Інформацію про халатність, аварії чи численні витоки радіаційних речовин з ЧАЕС протягом 1971-1986 партія кваліфікувала як дезінформацію і активно припиняла "поширення чуток".

  ► Всюдисущі "органи" акуратно збирали такі матеріали, обробляли їх і доповідали вищому партійному керівництву країни. Партія, в свою чергу, приймала певні рішення не рахуючись з інтересами "простих смертних" та не ставлячи їх до відома. Часом рішень просто не приймали, адже якщо про проблему ніхто не знав, то й гострої потреби на неї реагувати не було – "авось само якось". Аварія 26 квітня 1986 року в Чорнобилі могла відбутися тільки в такій країні.

  ► Чорнобильська атомна електростанція ім. В.І.Леніна вважалася стратегічним економічним об’єктом СРСР. Тому КГБ наглядало за нею з перших днів спорудження. "Відповідно з директивами 24 з’їзду КПРС, – читаємо в інформаційному повідомленні чекістів від 19 вересня 1971 року, – в Київській області в Чорнобильському районі поблизу села Копачі споруджується перша в УРСР Чорнобильська АЕС електричною потужністю 2,0 млн кВт".

  ► Далі подається технічна характеристика об’єкта. При цьому спецслужба писала, що повний опис технічних особливостей є тільки у міністерства енергетики СРСР, а відповідне відомство УРСР ними не володіє і не має досвіду експлуатації атомних станцій.

  ► Вже на самому початку звучать застереження: "Питання відбору, розстановки і навчання будівельно-монтажного і експлуатаційного персоналу Чорнобильської АЕС слід проводити більш ретельно, ніж на звичайних електричних станціях, адже наслідки халатного і зловмисного ставлення персоналу АЕС можуть призвести до важчих і небезпечніших для оточуючих результатів".

  ► Кагебістські звіти про ЧАЕС аж до самої аварії у квітні 1986 рясніють інформацією про недбальство та зловживання у спорудженні та експлуатації станції. 17 серпня 1976 повідомлялося про можливий зрив запланованого на наступний рік відкриття станції через запізнення будівельників. А під час спорудження використовувалися неякісні матеріали.

  ► Ось лише деякі витяги з повідомлення про технічні порушення: "гамма-просвічуванням на трубах були виявлені раковини і тріщини, в результаті труби виявилися непридатними для експлуатації і мали бути відправленні заводу для усунення браку в заводських умовах... Всі труби з порушенням правил після ремонту на АЕС прийняті під монтаж... Бучанський цегляний завод (Київська область) систематично постачає будівництву АЕС низької якості облицювальну плитку та цеглу (45 одиниць міцності проти норми 75)... В квітні 1976 в результаті порушення технології бетонування баку для рідких радіоактивних відходів ємкістю 5000 кубічних метрів через халатність прораба сталеве облицювання бака було деформоване. В результаті при вводі в експлуатацію бака, через тріщини на облицюванні міг відбутися витік радіоактивних відходів і забруднення навколишнього середовища".

  ► Ситуація не змінилася і через кілька років, коли почав працювати перший реактор станції. 17 січня 1979 року "згідно з отриманими оперативними даними на окремих дільницях будови другого блоку Чорнобильської атомної електростанції зафіксовано факти відходу від проектів і порушення технології ведення будівельних і монтажних робіт, що може призвести до аварій та нещасних випадків". А вже за місяць, 19 лютого, відбулася аварійна зупинка першого енергоблоку АЕС.

  ► Значний радіоактивний витік на території станції стався 20 квітня 1981 року: "Службою радіаційної безпеки ЧАЕС, – інформує партію КГБ, – визначено зону площею 180 кв.м. з рівнем радіації, який досягав 20 мікрорентген в секунду при нормі в 0,8 мікрорентген".

  ► Того ж року КГБ звітував про те, що "за період експлуатації 1977-1981 на атомній електростанції відбулося 29 аварійних зупинок, з них 8 – з вини обслуговуючого персоналу".
 4. #204
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  re: Чорнобиль. ЧЗВ. ЧАЕС. Прип'ять


  ► На початку 1982 навчального року, 9 вересня, сталася аварія на першому енергоблоці АЕС, про що в той самий день республіканське керівництво спецслужби отримало звіт свого київського підрозділу. Спочатку розраховували, що для ліквідації наслідків аварії знадобиться 5 днів. Проте масштаби виявилися значно більшими, ніж їх хотіли представити чиновники. В повідомленні, яке керівник КГБ УРСР С. Муха надіслав керівництву партії 13 вересня, мова вже йшла про необхідних 10 днів робіт.

  ► Створена для з’ясування обставин та результатів інциденту комісія працювала з 18 до 28 жовтня –через півтора місяці після "п’яти днів, необхідних для ліквідації наслідків"! Члени комісії констатували: "В районі села Чистогаловка, розташованого в Пд-Пд-Зх напрямку на відстані 5 кілометрів від АЕС, на ґрунті реєструються так звані "гарячі" частинки розміром 10÷20 мікрон, активність, яких коливається від 10–7÷10–9 кюрі, що перевищує допустимі норми в сотні разів".

  ► Саме ці "гарячі" частинки є найнебезпечнішими для людей, – зазначали експерти, – і потрапивши в організм можуть призвести "до серйозних ускладнень включно з летальним результатом через "пропалювання" тканин організму". Очевидно, повідомляти про таку небезпеку довколишнім мешканцям було заборонено.

  ► Незважаючи на важкі наслідки аварії, 5 листопада очільник КГБ поспішив заспокоїти Володимира Щербицького: "Обстановка в оперативному плані на АЕС і околицях нормальна. Фактів поширення панічних чуток не відзначається". З цього чітко видно, що головне завдання полягало в блокуванні "панічних чуток", а не в попередженні громадян про небезпеку. Люди можуть вмирати - аби тихо.

  ► "Ще у передаварійний період, - писав у своїх спогадах співробітник КГБ Юрій Петров, -оперативним шляхом було здобуто попереджувальну інформацію щодо численних фактів неякісного виконання будівельно-монтажних робіт, постачання бракованого устаткування, порушення принципів технологічної дисципліни та правил радіаційної й пожежної безпеки. Лише у 1983–1985 рр. сталося 5 аварій і 63 відмови основного обладнання, що супроводжувалися значними матеріальними збитками. Тривожна інформація негайно доповідалася у вищі республіканські партійно-урядові інстанції. Однак належно реагували далеко не завжди. Більше того, коли за матеріалами Прип’ятського міськвідділу КГБ була представлена інформація до ЦК Компартії України, котра свідчила про витік радіаційних речовин з ЧАЕС, вона була кваліфікована як дезінформація, а низка співробітників КГБ отримала стягнення по службі".

  ► Тріщини в перекриттях третього і четвертого блоків були зафіксовані КГБ ще 17 березня 1984 року. Перший з блоків на той час працював трохи більше двох років, другий - лише вступав в експлуатацію. Але доробляти його не було часу – згодом кагебісти писали про поспіх з дотерміновим запуском реактора до чергового з’їзду партії.

  ► В жовтні того ж року співробітники спецслужби підготували спеціальний аналіз роботи всіх чотирьох енергоблоків.

  ► "В процесі проведення контррозвідувальних заходів нами було проведено аналіз надійності роботи енергоблоків ЧАЕС. В результаті вивчення встановлено, що перший і другий енергоблоки ЧАЕС менш надійні в плані безпеки навколишнього середовища... Третій, четвертий і наступні блоки ЧАЕС (на той момент тільки споруджувалися - В.В.) конструктивно виконані більш надійно... Поруч з тим, за даними спеціалістів, ці блоки не гарантують надійної і безпечної роботи, так як випробування їх в екстремальних умовах не проводилися".

  ► 26 квітня 1986 працівники ЧАЕС провели випробовування на четвертому енергоблоці, яке обірвалося вибухом о 1.25.

  ► АВТОР: Володимир В’ятрович

  Ліна Костенко
  ЧОРНОБИЛЬ-2

  Ліси хриплять застуджено, як бронхи.

  У Зоні тиша. Тиша гробова.

  Лиш мілітарним привидом епохи

  “Чорнобиль-2” над лісом проплива.

  Фантом, кістяк, антена дальніх стежень, -

  він прихопив ті сосни під пахви.

  Там спить їжак. Їжак узимку лежень.

  І ніч іде з ліхтариком сови.

  Там мох скубе косулька ще не вбита.

  У пнях живуть древлянські ще боги.

  Там все друкує ратички й копита

  і вишиває хрестиком сніги.

  Але, ліси розсунувши плечима,

  Фантом іде, куди його не ждуть.

  І тільки села мертвими очима

  його у далеч тоскно проведуть.

  Йому не треба кленів і акацій,

  ні голосів, ні мальви на тину.

  Вже навіть ржавим залишком локацій

  він може думать тільки про війну.

  Не ясні зорі і не тихі води.

  І ліс рудий. І стежки аніде.

  А він стоїть. Він цар Антиприроди.

  І на вітрах антенами гуде.
 5. #205
  Пророк

  re: Чорнобиль. ЧЗВ. ЧАЕС. Прип'ять


  25 квітня була цікава передача відповідали на запитання по всіх напрямках, вчені, політики...
 6. #206
  Offline
  Частий гість

  Re: Экскурсия в Чернобыль 9.02.2013


  а че, я б поехал! пускай сделают а-ля парк юрского периода и народ поломится! а птом отовсюду начнут вылазить зомбаки, есть мозги и терзать всех в клочья! уааа
 7. #207
  Offline
  Пророк

  Re: Мы едем в Чернобыль. Кто что посоветует?


  Ответ Сообщение от InGreen Посмотреть сообщение

  Кто еще не был - а хочет поехать?
  Я хочу, но никак не соберусь.
 8. #208
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Героям Чорнобиля!


  28 років... рівно стільки минуло від тієї страшної точки відліку...


  *****
  Kostiantyn Stogniy

  Это Припять до аварии. Посмотрите внимательно на старое фото! В нижнем левом углу, мальчик в пионерском галстуке мелом выводит "Героям слава!" И никого не напрягает красный цвет ленинской символики. И никто не придирается к самой надписи, сравнивая ее с нацистскими лозунгами. И на этой площади, кто знает, с одной стороны магазин с украинскими вывесками, а на другой - трудовые лозунги по-русски… В чем же дело? Что произошло? Нашлись умные манипуляторы и умело сыграли на индивидуальности каждого представителя некогда сильной нации? Вбили в голову, что детям с голубым галстуком надо остерегаться детей с красным? А затем стравили друг с другом. И вот выросшие, некогда дружные, дети стали стрелять один в другого…. эх-хеее… а может, все же, просто радиация...
 9. #209
  Offline
  Banned

  Re: Героям Чорнобиля!


  У меня тесть - ликвидатор!
 10. #210
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Героям Чорнобиля!


  Привіт всім форумським радіофобам!
  Моє вчорашнє фото з ЧАЕС
+ Ответить в теме
Страница 21 из 39

Теги для этой темы