У магазинах в Європі ми платимо податок, який іноземцям належить повернути. Це навіть не поради, а вимоги. Усього їх буде дві.1. Перед тим, як іти в митну зону, вам необхідно зареєструватися на рейс і одержати посадковий талон.

2. Печатки на чеки tax free ставлять в митній зоні. Друга вимога - для отримання митної печатки необхідно також пред'явити митнику самі товари, за які ви хочете повернути податок. Краще, щоб вони були в тих упаковках, в яких вони продавалися.

Тому, якщо ви збираєтеся везти куплені речі в багажі, я вважаю, що потрібно робити все в такій послідовності: зареєструватися на рейс, але не здавати багаж відразу → йти в митну зону → пред'явити товари → отримати печатки на чеки tax free → прибрати коробки в валізу → здати багаж.

3. Варто приїхати в аеропорт на півгодини раніше, ніж ви планували. Іноді знайти митну зону в аеропорту дійсно непросто.

4. Працівники магазинів будуть радити вам обов'язково вписати ваші дані в чеки заздалегідь. Але я б радила не поспішати з цим. У чеки потрібно вписати лише ім'я, прізвище, номер паспорта, адресу і поставити підпис, це займе зовсім небагато часу, і це можна зробити прямо при працівника митниці. Зате якщо щось піде не так, наприклад, ви випадково упакуєте покупки у валізу і здасте багаж або будете спізнюватися на рейс, ваші гроші зможе отримати будь-яка людина, який збирається за кордон у найближчі місяці.

5. Так, гроші можна отримати протягом трьох місяців з здійснення покупки в будь-якій країні Євросоюзу, а не тільки там, де була зроблена покупка. І зробити це може той чоловік, чиї дані вказані в чеку (працівник митниці звіряє їх з даними у паспорті).

6. Після того, як працівник митниці поставить печатки на ваші tax free чеки, можна йти в банк за грошима. Як правильно, в аеропорту є відділення банку, займається поверненням податків. Але гроші можна отримати і вдома. Так що якщо ви запізнюєтеся на рейс, не обов'язково витрачати час на повернення грошей в аеропорту.

Якщо все пройшло успішно, і вам повернули гроші вже в аеропорту, можна витратити їх тут же в Duty Free.