Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей43Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 17.
    Пророк

Санаторій "Шарівка" і садово-парковий комплекс

Деякі ще не встигли і помріяти, а вже там побували!

Шарівка — селище міського типу Богодухівського району, Харківської області. У селищі є цукроварня, санаторій. Відоме найбільшим садово-парковим комплексом області, парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Шарівський».
    Нас цікавив санаторій і садово-парковий комплекс - вирішили організувати подорож вихідного дня.
    В Нд. на двох машинках, 9 чоловік.

Історична довідка:
    До сьогодні маєток називають "сахарним", оскільки самий його відомий власник був цукровим магнатом.

Першим власником Шарівки був козацький полковник Охтирського полку Матвій Йосипович Шарій. У 1670 році він придбав землю за чотири карбованці. На початок XVIII ст. це вже був хутір на 112 дворів та з церквою і названий на честь власника. Будівництво ж маєтку розпочалося тільки з новими власниками Ольховськими у 1836 р. Він зводить будинок, виділяє кошти на садибну церкву. Але біда, пан Ольховський був шанувальником гри в карти. І це його до доброго не довело.

В середині ХІХ ст програв він в карти свій маєток в Шарівці Християну Гебенштрейну. Він проводить ремонт будинку, в маєтку зявляється нова огорожа, будиночок приватника. Велику увагу Християн Гебенштрейн приділяє парку, чия колекція поповнюється рідкісними екземплярами. У 1869 р. в Шарівці був відкритий винокурний завод, та паровий млин.

У 90-х рр. ХІХ ст. Шарівку викупає Леопольд Єгорович Кеніг. Це був його другий маєток. Перший знаходився у Тростянці (зараз Сумська обл.) і був придбаний у 1874р. У 1895р Кеніг розпочинає будівництво нового палацу у Шарівці.

Сьогодні маєток стоїть пусткою, а ще рік тому тут був диспансер для хворих на туберкульоз, при чому,в останні часи для колишніх ув’язнених.

Пророк

Re: Шарівка

Класична фотографія маєтку:

Жаба:

Колодязь в бєсєдкє:

Збоку ластів"ячі гнізда, здається. Я туди не попала, якось... не дійшла - багато дуже всього. Побачила перший раз на фото вже. Схоже на стінку для скелелазіння

Місток через ставок:
    Пророк

Якось ми так вдало приїхали, що попали на самий розквіт пролісків - їх тьма там!!!
    Далі ще будете бачити.

Далі пройшлися до господарчих будівель: всякі доміки челяді, конюшні, сараї, ангари.
    Коли в маєтку організували санаторій, ці будинки віддали персоналу на проживання.
    Санаторій зачинили, а люде так і живуть далі.

Оце, здається, будиночок управляючого:

Оце не ясно, що. Заглядали, думали... - хз.

Іменна цегла (мабуть же з кенігського цегляного заводу, я ж написала в історичній довідці, шо і такий в нього був?)

Здається, діюче відділення зв"язку:

Вийшли до якоїсь алеї і кинулися фотографуватися, бо подумали, шо це славнозвісна шарівська липова алея (пізніше знайшли славнозвіснішу).

Дуб, біля якого ми вирішили кинути якор і підкріпитися.
    Пророк

Ага, і ставочок поряд харош:

Змєй!

Відпочили і пішли далі гуляти. Йдемо по парку, розмовляємо, і піднімаємося на гірку, тому перше, що ми всі побачили - це синя яскрава полоска! Стали як вкопані і синхронно - АХХХХ!

Руденко постійно кругом збирало сміття - продовжувало суботник.

Пророк

Далі пішли до заявленого в програмі камня кохання.
    В нього, ясне діло, є своя легенда:
    Все оце діло (парки, ставочки, тераси, квіти і т.д.) взагалі робилося для дружини Кеніга, яку він дуже любив, а вона його ні.
    Кеніг - чоловік зайнятий, і тому коли прийшла пора відпустки, відправив дружину на море саму. А це - чрєвато! Саму, та не зовсім саму - приставив шпіона до неї. Ну і шпіон все канєшно бачив, і все розказав. Кеніг канєшно розстроївся, але виду не подав, і просто дав команду привезти камінь з моря додому (пишуть, шо граніт, але я там була і можу сказати, шо то шось таке тіпа піщаника) і встановити в одному з парків. Дружина гуляла ввечері, побачила і все поняла. Ну, але він її пробачив. От. Бо любив.
    Всьо.

Тут їли шашлики

Це... забула, шо (а, мабуть тут жили фазани)

Це - домік лісника. До речі, він шикарний якийсь дуже як на лісника.

Тут коптили фазанів:
    Пророк

Нам дуже сподобалося, вирішили повернутися, коли буде зелено.

Завсідник

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    Збоку ластів"ячі гнізда, здається. Я туди не попала, якось... не дійшла - багато дуже всього. Побачила перший раз на фото вже. Схоже на стінку для скелелазіння
    як на мене, на стінах то прикраси - ліпнина у вигляді виноградних грон, там ще у кутках щось було схоже на штучні водоспади
    ри?

Даааа, зачотно погуляли! і фотки хороші, особливо "льотні" - Кобіковська тушка і Мілина!
    Але! Обожешоце??!!! Поки Укс збирав сміття, Міла витоптувала проліски у липовій алеї!!!!
    Пророк

Ответ Сообщение от Mila Посмотреть сообщение
    як на мене, на стінах то прикраси - ліпнина у вигляді виноградних грон, там ще у кутках щось було схоже на штучні водоспади
    Я тіки шо це в тебе у вконтакті прочитала і ржала. Я то там не була, але навіть подумати такого не могла. Було в мене ото тільки два варіанти: або для лазіння або гнізда. Або два в одном.

Ще поняла, шо за пролісками забула написати, шо там ото, де така полоса синя - то ж і є славнозвісна липова алея!
    Завсідник

Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
    Але! Обожешоце??!!! Поки Укс збирав сміття, Міла витоптувала проліски у липовій алеї!!!!
    ти щоооооо!!!! канєшно ж нєєєєє!! я ноги ставила аккурат між цвіточками!!!
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя