Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей5Благодарности
 • 1 Сообщение от LAEN
 • 3 Сообщение от wap-poltava
 • 1 Сообщение от Паук
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 6 из 6.
 1. #1
  Offline
  Пасажир

  Історія тролейбусних маршрутів


  Відкопав з карти міста, видана у 1988 році.

  Враховуючи те, що інформація в таких виданнях часто застаріла, то цим маршрутам огого скільки років


  Кінцева "вул. М. Бірюзова" знаходилася на місці, де зараз заправка на Браїлках. Лінії на ГРЛ небуло.

  5-ка, як бачимо, була кільцевою!
  6-ка їздила тільки до ГСТ.
  7-ки небуло...
  8-ка їздила до Київського вокзалу (лінії на Інститут не було)
  10-ка - не вказується як саме їздила, але враховуючи сучасний маршрут та те, що ті самі кінцеві мала трійка - через алмазний.

 2. #2
  Offline
  Новачок

  Re: Історія тролейбусних маршрутів


  Женя, как же не было линии на ГРЛ, когда она была построена ещё в 1966 году, а эти данные датируются не раньше чем 1984 годом (тогда соединили Половки с Садами), а? А под названием конечной маршала Бирюзова имелся конечно же завод ГРЛ, просто указали улицу. А когда был разворот "пос. Браилки" на тепершней заправке, не было даже названия Маршала Бирюзова - это была ул. Решетиловская (от этого и пляшет название решетиловский путепровод, который был построен в 1963 году). Мы же на КТФе сколько раз разбирали троллейбусные маршруты Полтавы, хоть читай иногда
 3. #3
  Offline
  Філософф

  Re: Історія тролейбусних маршрутів


  Только не знаю точно какой год...
 4. #4
  Offline
  Пасажир

  Re: Історія тролейбусних маршрутів


  wap-poltava, 1965 http://transphoto.ru/photo/443878/
 5. #5
  Offline
  Філософф

  Re: Історія тролейбусних маршрутів


  Тролейбус у Розсошенцях

  Одна поважна газета ще за радянських часів писала: «Розсошенці – єдине село в Радянському Союзі, яке має «свій» тролейбус!». Важко сказати, чи змінилася відтоді ситуація в республіках колишнього СРСР, але, здається, в Україні Розсошенці і нині не втратили свого унікального «тролейбусного» статусу. А як же усе починалося?

  …У самій Полтаві запустити електротранспорт планували ще сто з гаком років тому. Однак не тролейбус, а трамвай. Утім цю ідею спершу зашкодила втілити у життя Перша світова війна, потім – революція… Далі весь час не вистачало коштів, а в середині 20-х уже навіть почали будувати, та згодом… розібрали уже й прокладену колію – кошти та матеріали знадобилися на більш невідкладні справи. Лише після Другої світової війни у місті знову повернулися до ідеї електротранспорту: від трамвая відмовилися, але й спорудження тролейбусної лінії довгий час стримувала відсутність коштів. І ось зрештою 14 вересня 1962 року Полтавою почали курсувати перші тролейбуси – між Київським і Південним вокзалами.  А ще через рік тролейбус почав «підбиратися» й до Розсошенців – 1963 року було відкрито лінію від центра міста до склозаводу. Це зумовлювалося тим, що саме в цей період завод після реконструкції запрацював на повну потужність, поряд почалося будівництво пивзаводу та інших промислових підприємств, тож саме тролейбус зняв транспортну проблему для працівників цих підприємств. Певною мірою вона вирішилася і для жителів самих Розсошенців, хоча їм і доводилося частину шляху долати пішки. А тим часом селище теж розвивалося, тут з’явився цілий ряд промислових підприємств і установ, де працювали не лише місцеві жителі. Ще більше нарікань не стільки у жителів Розсошенців, скільки у самих полтавців виникло після того, як на початку 70-х на околиці селища було відведено територію для нового міського кладовища, а громадський транспорт туди не курсував…
  Тож почалося спорудження лінії від склозаводу до околиці Розсошенців. 6 жовтня 1981 року її було відкрито!  Відтоді тут працюють такі маршрути:
  • № 2: Розсошенці — Південний вокзал (по вул. Фрунзе, вул Леніна)
  • № 3: Завод ГРЛ — Склозавод (по вул. Маршала Бірюзова, Сінній і Фрунзе)
  • № 7: Розсошенці — Інститут зв'язку (по вул. Калініна, Великотирновській, Маршала Бірюзова)

  До літа 2008 року, до речі, маршрутів було більше, оскільки тоді існувало ще два:
  • № 10: Завод ГРЛ — Склозавод (по вул. Великотирновській, Калініна, Фрунзе)
  • № 14: Розсошенці — Інститут зв'язку (по вул. Фрунзе, Жовтневій, Зіньківській)  Залишається лише згадати, що за радянських часів ходили й розмови про те, що «розсошенська» лінії буде колись продовжена до… Нових Санжар. Утім ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію уже в наші часи так і не вдалося. А деякі ветерани того ж тролейбусного управління (нині КП «Полтаваелектротранс») кажуть, що швидше за все такі чутки поширювали самі новосанжарці, жителі Мачух, Судіївки, Шевченок, яким того б дуже хотілося.
  Хай там як, а жителям тисяч українських сіл і нині залишається лише позаздрити нашим Розсошенцям, де тролейбус, як кажуть, не розкіш, а засіб пересування.

  Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ.

  http://sherbanirada.poltava.ua/histo...rolleybus.html
 6. #6
  Offline
  Пивовар

  Re: Історія тролейбусних маршрутів


  Ответ Сообщение от wap-poltava Посмотреть сообщение
  Одна поважна газета ще за радянських часів писала: «Розсошенці – єдине село в Радянському Союзі, яке має «свій» тролейбус!». Важко сказати, чи змінилася відтоді ситуація в республіках колишнього СРСР, але, здається, в Україні Розсошенці і нині не втратили свого унікального «тролейбусного» статусу.
  Во Франковске линия тролей проходит через 3 села (Угринів - как у нас Розсошенці, Ямниця-Тязів), километров 10 от города получается.
  Офтоп:
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Список всіх міських маршрутів
  LAEN в разделе Робота міських автобусних маршрутів
  Ответов: 5
  Последнее сообщение: 03.07.2016, 23:23
 2. Зміни міських автобусних маршрутів
  LAEN в разделе Транспортні новини
  Ответов: 19
  Последнее сообщение: 16.01.2016, 18:08
 3. Обговорення маршрутів: 1-18
  LAEN в разделе Робота міських автобусних маршрутів
  Ответов: 19
  Последнее сообщение: 23.04.2010, 21:09
 4. Історія (пісня)
  admin в разделе Сльози
  Ответов: 1
  Последнее сообщение: 02.09.2009, 22:26
 5. Історія інтернет за 8 хвилин
  admin в разделе Різне
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 02.02.2009, 10:37

Теги для этой темы