Питання пільгових перевезень на міському пасажирському транспорті сьогодні розглядалося на нараді, яку провів міський голова Андрій Матковський. Приводом для неї стали непорозуміння, котрі мали місце між кондукторами та пасажирами з документами на право безплатного проїзду, виданих за міською програмою соціального захисту населення «Турбота».

Прискіпливість транспортників стала зрозумілою: перевірками встановлено, що з'явилися підроблені вкладиші до посвідчень. Лише працівники спільного підприємства «УМАК» їх вилучають до шістнадцяти штук на день. При цьому нерідко у людей достатньо заможних. Попався на гачок навіть директор ресторану. Прозвучала інформація, що підроблені документи нерідко можна купити з рук. Незаконний безплатний проїзд – це недоотримані доходи перевізниками, які сьогодні рахують кожну копійку щоб оплатити пальне, запасні частини, видати заробітну плату.

Міський голова дав доручення керівникам підприємств пасажирського транспорту забезпечити безперешкодне перевезення пільгових категорій пасажирів і поряд з цим спільно з органами влади вжити заходів, щоб унеможливити використання підроблених документів. З цією метою створять рейдові бригади, які матимуть технічні можливості оперативно перевіряти вкладиші на відповідність і звіряти їх зі списками громадян, включених до даної програми.

В нараді взяли участь посадовці міськвиконкому, голови районних у місті рад, керівники автопідприємств, які здійснюють перевезення пільгових категорій громадян.
http://rada-poltava.gov.ua/news/2009/8/12/70211687/


Менше ніж за тиждень «зайців» з підробними посвідченнями у громадському транспорті поменшає
12.08.2009

І менше ніж за тиждень про «зайців» у громадському транспорті з так званими «липовими» посвідченнями перевізникам можна буде забути. Міський голова Андрій Матковський дав відповідне доручення створити електронний список всіх мешканців міста, які мають пільгу на проїзд у транспорті, і вже з ним вести рейдові перевірки маршрутами міста.

18 тисяч добовго прибутку, 14 з яких іде на паливо, 2 – на запчастини і останні 2 треба розділити на зарплату між всіма працівниками – жаліється представник одного з трьох найбільших приватних перевізника, які згідно з пройденим у місті конкурсом здійснюють пільгові перевезення населення. Близько 30% пасажирів мають документи, які надають їм право на пільговий проїзд, хоча реальна кількість таких документів, видана районними управліннями соціального захисту населення, сягає позначки у 18 тисяч. Наразі, говорить міський голова Андрій Матковський, існує кілька проблем.

/Андрій Матковський, міський голова

Скарги, що ми сьогодні почали отримувати від людей, які мають проїзні квитки, видані нашими районами, що є непорозуміння з кондукторами в автобусах. В ході перевірки, коли там вимагають посвідчення і ще додатковий документ, бувають випадки, що наших мешканців, які мають певні права, висаджують з автобусів/

Пільгові проїзні квитки, у свою чергу, не мають належного захисту від підробки і з часом почали межувати зі своїми ксероксними або підробленими іншим шляхом двійниками. Запрошені перевізники бідкаються: вони не знають реальної кількості пільговиків і до цього ж втрачають гроші – щодня вилучають по 15-16 так званих «липових» посвідчень. Демонструють наочно, що вони – різні за розміром, з незрозумілими печатками, подекуди – від псевдорайрад міста. Говорять, існує інформація, що подібні посвідчення можна легко купити на ринку за 40 гривень. Міський голова дав відповідне доручення відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку у триденний термін скласти електронний список всіх пільговиків міста і надати його перевізникам. Також плануються проводити рейди з перевірками по маршрутам міста.

/Андрій Матковський, міський голова

Проводимо рейд, з собою беремо ноутбук, де зареєстровані всі 18 тисяч пільговиків, яким ми надавали посвідчення по районам в алфавітному порядку. Тобто, побачили, виникає питання - відкриваємо комп'ютер, дивимось - таке прізвище - є, вибачте, немає питань, немає прізвища - склали акт, забрали/

Андрій Матковський переконаний, що такі перевірки дадуть позитивний результат – «липові» посвідчення втратять свою актуальність, і, відповідно, на них зменшиться попит у несумлінних громадян.

Крістіна Криженко
http://www.misto-tv.poltava.ua/news/5125/