Лише щойно звернув увагу: в цій гілці форуму пишуть "гості"! Я так розумію, адміністрація дозволила писати незареєстрованим учасникам, котрі побоюються переслідування з боку злочинців чи самих же правоохоронних органів. Що ж, на перший погляд - розумно й коректно. Хоча я ніколи не поважав "доброзичливців", "всевидячих очей" і взагалі анонімів. Однак зараз я принципово не хочу чіпати морально-етичний бік справи. Мене цікавить суто прагматичне:
чи не здається вам, що при порушенні якогось питання ефективнішим було би не замовчувати дані про себе, а навпаки - називатися відкрито? Принаймі в тому випадку, коли скаржник хоче уникнути незаконних дій з боку правоохоронців?
Пояснюю думку. Публікація матеріалу в ЗМІ (чи на інтернет-форумі) передбачає привернення широкої уваги до проблеми. Коли інформація про правопорушення стає відомою широкому загалу, правоохоронним органам значно важче самим порушувати закон під час розслідування - бо вони потрапляють під неминучий контроль власного керівництва і громадськості. І якщо безпосереднє керівництво спробує "прикрити" підлеглих, справа тут же переміститься на інстанцію вище, а тоді вже непорядний керівник ризикує отримати покарання. І навіть "дах" у вигляді самого міністра МВС не гарантуватиме порушнику благополучного фіналу. Отже, в цьому випадку той, хто розміщує інформацію в Інтернеті, сам зацікавлений в увазі до себе з боку якомога більшої кількості людей.
Зрозуміло, я дещо ідеалізую ситуацію. Контрприклади, гадаю, знайдуться. А описане мною більш характерне для розвинутих правових держав. І тим не менше - хто що скаже з цього приводу? Цікаво почути думки всіх!