Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей2Благодарности
 • 2 Сообщение от fragov
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 2 из 2.
 1. #1
  Offline
  part of me

  Jabber: настав час відмовитися від аськи?  Недавні проблеми з роботою ICQ викликали хвилю криків про те, що давно пора перейти на Jabber і перестати залежати від власників «аськи». Нагадаю, компанія-власник протоколу, AOL, днями продовжила боротьбу зі сторонніми клієнтами на зразок QIP, Miranda і Adium. Як би ви не ставилися до таких криків, є один залізний аргумент проти переходу на «джаббер» і один за. Більшість людей зі списку контактів користувачів ICQ використовують саме цей месенджер і не планують кудись перебиратися. При цьому ICQ - часом неробочий, закритий і, чесно кажучи, застарілий протокол, позбавлений корисних додаткових сервісів.

  Як зареєструватися
  Дивно, але багато людей не підозрюють про те, що у них вже є Jabber-акаунт. Розробники QIP Infium, наприклад, пропонують після установки клієнта відразу зареєструвати себе, крім ICQ, Jabber-акаунт (ваш_нік@qip.ru), в результаті чого люди, які ніколи не чули про «джаббер», продовжували спілкуватися через QIP з іншими користувачами, коли «аська» в Росії майже повністю «лежала».

  JID (Jabber ID) є також у всіх, хто зареєстрований в «живому журналі» (ваш_нік@livejournal.com), на сервіси Google (ваш_нік@gmail.com) і Яндекса (ваш_нік@ya.ru, наприклад, якщо у вас там є поштовий ящик). Якщо поштова скринька у вас на власному домені, за допомогою Google Apps можна легко створити JID, що співпадає з адресою електронної пошти.

  Все це можливо завдяки одному з основних переваг Jabber - це децентралізована та відкрита система. Будь-який охочий може створити свій сервер миттєвих повідомлень, реєструвати на ньому користувачів і при цьому взаємодіяти з іншими серверами Jabber.

  Клієнти
  Як уже було відзначено вище, якщо у вас встановлений QIP Infium, ви вже користуєтеся «джаббером», якщо зареєструвалися при установці (якщо ні, це нескладно виправити). Інші хороші ICQ-клієнти, наприклад, Miaranda і Pidgin, теж підтримують Jabber - загляньте в налаштування.

  Список Jabber-контаків є ліворуч у вікні Gmail - це гаджет Gmail Chat, а є і повноцінна програма для Windows, і версії для BlackBerry і iPhone. У Яндекса є не менш зручний додаток «Я.Онлайн».

  Що ви отримаєте
  По-перше, ви відразу станете незалежні від компанії-власника протоколу, яка, як ви могли помітити, не дуже дружелюбно налаштована по відношенню до користувачів сторонніх ICQ-клієнтів. Другою важливою перевагою є додаткові сервіси на кшталт збереження історії повідомлень на сервері (наприклад, Gmail) і веб-інтерфейс месседжера в цілому - ваші контакти доступні безпосередньо у вікні переглядача, скрізь, де є підключення до інтернету.

  У «джаббері» користувачі можуть влаштовувати конференції, можуть бути підключені одночасно з декількох точок (комп'ютер, ноутбук, мобільник), мають схожі на електронну пошту адреси замість N-значним номером і поки практично зовсім не отримують спаму - і це далеко не повний перелік переваг цього протоколу.

  Словом, якщо ви ще не почали використовувати Jabber - спробуйте. До того ж, зовсім не обов'язково відмовлятися від ICQ - починайте використовувати «джаббер» паралельно і розкажіть про нього всім цим людям зі списку контактів, давайте вже разом їх перетягувати.

 2. #2
  Філософф

  Re: Jabber: настав час відмовитися від аськи?


  Маю і гугл і акаунт на лівджорналі.Тепер питання а як на другому шукати і знаходити зазначені в опціях чат кімнати?
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Как украсть номер ICQ (аськи)
  Trah в разделе Софт
  Ответов: 14
  Последнее сообщение: 28.07.2010, 10:45

Теги для этой темы