Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей13Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 3 из 14
Показано с 21 по 30 из 137.
    bum
    Гість

Re: Український інтерфейс Linux

Ответ Сообщение от Sandr Посмотреть сообщение
    Чи має Ubuntu український інтерфейс? Чи має взагалі хоч якийсь Linux український інтерфейс?
    Звісно ж має. Практично всі дистрибутиви Linux мають український інтерфейс, а Ubuntu один з лідерів. Та хоч суахілі вибирай.

Завсідник

знакомые люди :)
    bum
    Гість

Ответ Сообщение от knell Посмотреть сообщение
    знакомые люди :)
    :)

До речі, сьогодні прийшла посилка - 4DVD зі зрізом репозиторіїв для Ubuntu 7.04. Гарна штука, навіть не дивлячись на те, що у мене безлімітка так можна зекономити час на закачку багатьох програм. Та й при бажанні можна тепер ставити Ubuntu на комп'ютери без Інтернету.

PS: тепер треба буде розібратися з локалкою, а то я плугів тут нагнав, то може тоді викладу.
    Постійний відвідувач
    Disk

Re: Windows чи Linux? Що краще?

С точки зрения дружелюбности я бы посоветовал Windows XP: здесь есть все драйвера, все работает более менее...
    А Linux нужен тем, кто его знает или хочет научиться с ним дружить.
    Из линуксов я бы выбрал для начала Mandriva, потом бы обратил внимание на SuSe, Fedora и, наконец, Ubuntu.

Здесь ссылки:

Mandriva
    SuSe
    Fedora
    Ubuntu

Желаю удачи!
    Завсідник

уууу, зря это ты про дружелюбность... сделаю ка я кросс-пост от товарища bum, думаю он в обиде не будет :)

Тепер спробуємо порівняти "юзерфрендлість" Вінди і наприклад Ubuntu (середовище Gnome). Уявімо себе на місті абсолютного ламера якому знайомий поставив систему, а він лише на кнопки тикає і взагалі бачить комп'ютер вперше у житті. Як би це складно не було, але спробуємо відійти від нашого своєрідного погляду на комп'ютер визваного певним досвідом програмуванням, адмініструванням та ін. Ок, почнемо.

1. Локалізація. Ну от моя рідна мова - українська. Я маю право працювати з софтом рідною мен імовою? Певно, що маю. Чи можу я встановити у Вінді українську мову інтерфейсу? Теоретично так, якщо скачаю з офіційного сайту Майкрософт спеціальний патч попередньо підтвердивши легальність моєї копії Вінди скачавши для цього додатково спеціальний ActiveX компонент. Натомість в Ubuntu я можу ще на етапі інсталяції вибрати українську мову і отримати повністю локалізовану систему. Більше того, практично всі програми які вже стоять у системі, а також ті, що я буду встановлювати додатково автоматично вже будуть встановлюватися з українським інтерфейсом. І ще більш того, якщо мені не сподобалося якість перекладу якогось з елементів програми, то у меню Довідка практично кожної програми є пункт Перекласти цю програму з допомогою якого я можу запропонувати власний варіант перекладу якогось з елементів і можу бути впевнений, що у наступних версіях цієї програми або у оновленнях помилки будуть виправлені.

2. Порівняємо стандартні файлові менеджери Windows та Ubuntu - Проводник і Nautilus. У Проводніку ми бачимо набір мертвих іконок, функції архівування відсутні, і т.ін. Що у Наутілусі? Файли зображень представлені у вигляді своїх зменшених копій, відеофайли відображаються кадром з даного фільму, якщо це PDF або DjVu документ то ми бачимо його першу сторінку, якщо це музичний файл, то достаньо навести на нього мишкою і навіть нічого не натискати щоб прослухати його вміст, якщо це текстовий файл, то на іконці листка паперу ми зможемо побачити перші рядки з цього файлу. Функції архівування і розпаковки підтримуються в стандарті. Папки та файли можна помічати емблемами щоб виділити важливі дані. Можу використовувати закладки на улюблені папки і ці закладки автоматично будуть відображені у меню Місця у верхній панелі.

3. Поглянемо на меню Пуск у Вінді і на меню Програми у Gnome. В останньому програми згруповані по темам, у підменю Графіка знаходяться графічні редактори у Іграх знаходяться Ігри і т.д. Що баче користувач Вінди у меню Програми? Коментувати мені здається навіть не потрібно.

4. Як підключається флешка? Я вставляю флешку у слот після чого на робочому столі з'являється відповідна піктограма і автоматично відкривається вікно Nautilus. Коли я закінчив працювати з флешкою, я закриваю вікно файлового менеджера, клацаю правою кнопкою по піктограмі і у меню вибираю Витягнути. Коли піктограма зникне можна витягувати флешку. Як це робиться у Вінді? Я втикаю флешку, потім дивлюся чи з'явилася у мене у файловому менеджері нова буква диску, заходжу туди, щось з цим роблю, потім закриваю менеджер, клацаю по зеленій піктограмці у треї, у вікні, що з'явиться обираю пристрій, потім у ще одному вікні ще раз уточнюю що саме я хочу відключити і тільки після цього отримую інформацію, що флешку можна витягувати.

5. Запис CD/DVD. В Ubuntu я тупо вставляю пустий диск у лоток після чого автоматично з'являється вікно файлового менеджер, що показує, що мій диск пустий. З допомогою Drag&Drop я перетяфгую туди файли і тисну кнопку Записати, яка знаходиться тут же угорі вікна і диск записується. Як це зробити у Вінді? Так же очевидно для новачка?

6. Що розуміється у Вінді і в Убунту під Plug&Play? У Вінді це означає, що ти підключаєш наприклад принтер і тебе просять встановити диск з драйвером (бо сама система з коробки не підтримує аж нічого). В Убунту це означає, що ти можеш почати працювати з обладнанням одразу ж після його підключення. тут є свої мінуси звичайно ж, але все ж таки. От купив я нещодавно новий фотоапарат Fuji, в Ubuntu я відразу ж можу ним користуватися лише підключивши кабель і навіть працювати з фірменним фуджиковським форматом RAF як і зі звичайним JPEG, а у Вінді мені потрібно встановлювати додатково купу софта і більш того мати справу з фотошоповським RAW-конвертором автори якого виявляється не знали, що s6000fd та s6500fd це один і той же фотоапарат але для різних ринків і тепер щоб він розумів саме мою модель потрібно ще шукати патч який би це виправив.

7. Щоб вимкнути комп'ютер у Вінді потрібно заходити у меню Пуск і вибирати Завершення роботи. В Убунту достатньо клацнути по червоній піктограмці у верхньому правому куті екрану.

8. Потрібно мені наприклад намалювати якусь заумну блок-схему для опису якогось алгоритму у звіті, а стандартні можливості Word, або тутешнього Writer в цьому плані мене не влаштовують. Я заходжу у меню Програми->Додати, знаходжу там категорію Графіка і шукаю якийсь редактор діаграм опис якого мене б влаштував і рейтинг щоб був не маленький, оппа, я знайшов Dia, судячи по опису те, що треба, я клацаю мишкої і система сама зкачує все необхідне з Інтернету після чого у меню Графіка з'вляється новий пункт - Редактор діаграм Dia. Я запускаю і можу малювати свої блок-схеми у редакторі спеціально для цього призначеному. У Вінді мені довелося б лазити по інтернет-сайтам самому і з допомою Гугла шукати те, що мені потрібно. А це знову ж таки втрата часу.

Ну, далі духу не хватило все описувати. Може пізніше продовжу. Я серйозно кажу, я пів-року вже повністю сиджу в Убунту, на роботі в університеті звісно ж Вінда. Після того як звик до Гнома, Вінда добряче гальмує роботу. Хоча я згоден, що сам процес встановлення і налаштування не дивлячись на свою простоту може змушувати приймати неочевидні рішення, що для новачка неприйнятно. Але й грамотна інсталяція Вінди також не є тривіальною задачею. А щодо того як працювати у вже встановленій системі, то простіше за Gnome в Ubuntu я ще не бачив нічого. Тут не потрібно знати й половини того, про, що потрібно знати у Вінді.
    (c) bum

далее еще было немного обсуждения, но в целом юзерфрендли в винде далеко от идеала :(
    Постійний відвідувач

:) дык, если все мелочи приводить, то можно так и винду разукрасить :)...
    Говоря о дружелюбности винды я имел в виду то, что если нужен драйвер, ты всегда его найдешь и он будет работать. А софт он везде пашет, хоть в винде, хоть в линуксе. Примочек можно везде наставить сколько хочешь, это по вкусу.
    Ты попробуй установить hardware, под который нет "драйвера" под линукс... Например, miniPCI WLAN карту от Intel.... или еще какую-нибудь диковинку. Так что, по дружелюбности винда XP самая-самая (для обычных пользователей). Так что, ты меня не переубедил, knell.
    bum
    Гість

Ответ Сообщение от SnegoVik Посмотреть сообщение
    :) дык, если все мелочи приводить, то можно так и винду разукрасить :)...
    Якщо довго й нудно постаратися.

Говоря о дружелюбности винды я имел в виду то, что если нужен драйвер, ты всегда его найдешь и он будет работать.
    А в Linux драйвери навіть ставити у більшості випадків не треба, бо вони вже включені у дистрибутив. Проблема з драйверами виникає лише з периферією виробники якої не дотримуються відкритих стандартів або придумують власні протоколи нікому їх не розкриваючи (наприклад Canon принтери якого використовують систему CAPT). Користуйтеся продукцією Intel, nVidia, HP та ін. і ніяких проблем з апаратурою у вас не буде. Для MacOS X драйверів ще менше, маркетингова політика Apple така, що ОС гарантовано працює лише на певному сертифікованому залізі, але від цього MacOS навіть язик не повернеться назвати недружньою для користувача.

Для порівняння: наприклад підтримка SATA у Linux з'явилася ще до її появи у Вінді, то взагалі хохма коли Вінда просто тупо відшиває тебе вже на етапі інсталяції. А ще під Вінду бувають драйвери мишки, клавіатури і навіть материнської плати на окремих CD. Жах просто. :mda:

А встановлення програм? Якщо ти хоч колись в житті бачив, що таке репозиторій і встановлював програми у будь-якому сучасному дистрибутиві Linux (наприклад в Ubuntu) то ні про яку дружність Вінди взагалі нічого навіть згадувати.

І взагалі, драйвери ставляться один раз і назавжди. А от далі починається саме робота з комп'ютером, бо людині хочеться використовувати його для розв'язання якихось своїх задач. Тому твої критерії оцінки дружності мені не зрозумілі.

А софт он везде пашет, хоть в винде, хоть в линуксе. Примочек можно везде наставить сколько хочешь, это по вкусу.
    Можна. Тільки щоб довести стандартний інтерфейс Вінди по зручності до рівня того ж Gnome вам і дня не вистачить ставити всякі примочки.

Ты попробуй установить hardware, под который нет "драйвера" под линукс...
    А у Вінді обладнання навіть без драйверів працює? Космічні технології?

Например, miniPCI WLAN карту от Intel.... или еще какую-нибудь диковинку.
    Хочеш сказати, що це неможливо запустити під Linux? Не знаю як в інших дистрибутивах але на ресурсах присвячених Ubuntu по подібним питанням просто море інфи.

Так что, по дружелюбности винда XP самая-самая (для обычных пользователей). Так что, ты меня не переубедил, knell.
    Я три роки викладав комп'ютерну грамотність на курсах, про "дружелюбность" розкажи комусь іншому. Людям які бачать комп'ютер вперше дуже непросто пояснити принципи роботи тим більше коли знаєш, що все те ж саме в інших системах робиться ну настільки простіше, що далі вже нікуди просто. Для моєї мами наприклад комп'ютер це шось інопланетне, але якщо у Вінді вона повний нуль, то в Ubuntu цілком здатна хоч шось зробити. Єдина перевага Вінди - це те, що якщо щось не ясно, то можна подзвонити сусіду або знайомому "гуру" і той підскаже, бо з Віндою мають справу майже всі. Більше нічого дружнього там немає. Інтерфейс тупий і дибільний до крику, назвати його дружнім можуть лише ті хто нічого кращого в житті не бачив.
    Постійний відвідувач
    Redcross

@bum:

Ладно :) не буду дальше спорить, т.к. смысла нет. Это все равно, что решать какой из цветов красивее: синий или зеленый :)... Уже не раз эта тема внезапно начиналась и так же внезапно заканчивалась.
    Завсідник

полностью поддерживаю.
    на вкус и цвет....
    юзал и то и другое-windows всетаки для меня.
    Завсідник

а все просто ;) вы анчали с винды потому и ближе, и просто влом было посмотреть на все красоты Гнома или КДЕ. Поглядели с высока, мышкой потыкали, и причмокивая отвернулись. Таких много. А потом еще судить берутся, что удобнее, а что неудобнее. Вы б сначала поработали с полгодика-годик на линухе дома, а потом бы сравнивали. А так я могу зарядить, что DOS намного удобнее, и доказать.

вот анек в тему.
    сисадмин, звонок. Звонит знакомая, блондинка при всех делах и печально так говорит, что ей поставили винду, а она не знает, что делать. Сразу уже вспоминая все анеки про блондиноки прочем несусь к ней, вижу картину. Винда 2к, перед ней блондинко, в расстроенных чувствах. Уже позже, после мощного ржача выяснилось, что она 3 года работала на FreeBSD и просто не представляет, что такое винда.
+ Ответить в теме
Страница 3 из 14