Був випущений новий браузер - програма для веб-серфінгу RockMelt, основною характеристикою якої є спрощене використання соціальних мереж. Розробка RockMelt велася під керівництвом Марка Андріссена, одного із засновників відомого браузера Netscape Navigator. Спочатку програма поки недоступна для вільного завантаження - щоб випробувати в роботі браузер RockMelt, достатньо залишити на сайті http://www.rockmelt.com/ бажання приєднатися до програми тестування. Зараз завантажити браузер можуть всі бажаючі.

Перш за все, відзначу, що RockMelt - це звичайна програма для веб-серфінгу, створена на основі браузера з відкритим кодом Chromium.


Після установки програма запропонує користувачам авторизуватися на сайті Facebook, вказавши свої логін і пароль. Така авторизація буде запитуватися кожен раз при запуску браузера.

Зовні програма нагадує Google Chrome або, частково, Firefox. Проте в браузері RockMelt є кілька додаткових елементів, що спрощують роботу з сучасними соціальними сервісами. Запустивши RockMelt, ви побачите зліва і праворуч дві додаткові бічні панелі. Одна з них призначена для відображення списку друзів з соціальної мережі Facebook. На цій панелі можна легко настроїти відображення всіх друзів або тільки тих, хто в даний момент доступний в режимі онлайн. Вибравши ім'я користувача, можна побачити його повідомлення або відкрити вікно чату з ним.

Управління браузером здійснюється за допомогою кнопки RockMelt, яка дозволяє відкрити основні пункти роботи з програмою.

На правій панелі розміщені кнопки зручного доступу до соціальних сервісів і соціальних функцій. Зокрема, на правій панелі розміщені кнопки, які показують число нових записів в Facebook або Twitter. Крім того, на праву панель можна розмістити кнопку, за якою закріпити звичайний RSS-фід. Причому додавання RSS-потоку на цю панель реалізовано дуже просто - досить просто вказати посилання на сторінку, з якою користувач хоче читати RSS, а програма сама знайде пряме посилання на RSS-потік і додасть його на панель браузера.


Поруч з адресним рядком розміщений також і пошуковий рядок. За замовчуванням пошук реалізований тільки за допомогою пошукової системи Google, хоча список пошукових машин можна доповнити. Крім того, адресна рядок доповнена кнопкою Share, що дозволяє в один клік миші поділитися посиланням на переглядається сторінку, розмістивши її в соціальній мережі Facebook.

У браузері доступна панель автоматичного перекладу, що дозволяє перекласти сторінку на іншу мову. RockMelt оснащений можливостями, звичними для будь-якого сучасного веб-браузера. Серед них - менеджер закачувань, імпорт даних з іншого браузера, менеджер закладок. Браузер підтримує розширення для Google Chrome.

Ідея "соціального браузера" - не нова. Наприклад, кілька років тому з'явився браузер Flock, призначений теж для роботи з соціальними сервісами. Однак у порівнянні з Flock, браузер RockMelt виглядає більш професійно.

Є також відео, яке дозволить побачити, як працює RockMelt:

В мене є 5 запрошень, кому цікаво - звертайтесь.