Сьогодні, 14 жовтня вийшла нова, п'ята версія популярного VoIP-сервісу «Skype 5.0» для ОС «Windows». Основною особливістю є інтеграція стрічки і телефонної книги «Facebook» у «Skype».

Вперше користувачі «Skype» зможуть оновлювати свою стрічку новин «Facebook», коментувати записи своїх друзів і стежити за змінами статусів і повідомленнями на їхніх сторінках прямо зі «Skype». Більше того, телефонна книга «Facebook» у «Skype» дозволяє користувачам надсилати SMS і дзвонити на мобільні і міські телефони друзів із «Facebook».

У новому «Skype» також є можливість випробувати режим відеоконференції для зв'язку більш ніж двох учасників одночасно. Режим динамічного перегляду дозволяє стежити за ходом групового відеодзвінка: фокус автоматично перемикається на мовця.

Новий «Skype» також представляє функцію автоматичного відновлення дзвінка, що дозволяє користувачам швидко зв'язатися знову, якщо розмова перервалася через проблеми з Інтернет-зв'язком. Також менеджер якості дзвінків оцінює параметри аудіо і відео, підказуючи, як вирішити ту чи іншу проблему.

Нова вкладка у вікні програми — «Skype Home» — служить свого роду панеллю приладів для спілкування через «Skype», показуючи потік зміни статусів контактів користувача. Вона також пропонує підказки: від того, як зробити відео-дзвінок, і до того, як оформити підписку на тарифний план «Skype».

Нагадаємо, згідно зі статистикою самої компанії, за перше півріччя 2010 року користувачі наговорили по «Skype» 95 млрд.хв., причому на частку відеодзвінків припало 40% цього часу. У середньому, за три місяці, що завершилися 30 червня 2010 року, аудиторія сервісу склала 124 млн. щомісяця підключених користувачів.

Джерело ЛІГАБізнесінформ