Поспішайте відвідати ці міста зараз, бо до 2100 року вони можуть зникнути назавжди, пише Елізабет Івз, Forbes.com.

Протягом 900 років пакистанське місто Мохенджо-Даро було процвітаючим урбаністичним центром. У XVIII столітті до н.е. мешканці раптово залишили його. Мохенджо-Даро було втрачено в часі, поки археологи не виявили його в 1920-х роках. Сьогодні відвідувачі можуть бродити кілометрами пустельних вулиць і будинків.
Дослідники вважають, що економіка Мохенджо-Даро вже зазнала лиха, коли ворожі війська напали на місто. Воно не змогло відродитися знову. Незабаром цивілізація долини Інду зникла назовсім, як і саме Мохенджо-Даро.

Більшість сучасних міст здаються більш стійкими. Державна влада багатьох країн більше стурбована тим, як боротися з різким зростанням населення мегаполісів, кількість мешканців у яких перевищує 10 мільйонів.

Багато хто вважає, що проблема розвитку мегаполісів може призвести до зникнення багатьох міст. Дуже важко передбачити, що станеться через дев'ять років, ще важче - через 90. Однак ми пропонуємо кілька гірших сценаріїв, які можуть статися до кінця XXI століття.

Незважаючи на старіння нації, кількість мешканців світових мегаполісів зростає. А ось населення інших міст зменшується з кожним днем. І це не тільки маленькі міста. Хоча в деяких країнах, наприклад в Індії, саме маленькі поселення перебувають на межі зникнення, бо в них залишилися жити тільки літні люди.

Так і в США, в штатах Канзас, Північна і Південна Дакота, деякі міста вимирають, оскільки молоде населення виїжджає в мегаполіси. Канзас вже почав безкоштовно роздавати молодим людям землю, щоб залучити їх залишитися тут.

Однак не тільки маленькі, але і міста побільше перебувають на межі вимирання. Багато держав вже складають план, як запобігти скороченню населення в них.

Повне зникнення міст - заява спірна і надто радикальна. Наприклад, в Детройті, штат Мічиган, населення скоротилося наполовину в 1950 році. Тепер же в місті живе більш ніж 910 тис. осіб.

Однак такий чинник, як рівень безробіття в місті, який складає більш ніж 13%, може істотно вплинути на населення Детройта сьогодні. Навіть якщо це місто не спорожніє до 2100 року, людей в ньому стане набагато менше.

Венеція також перебуває на межі зникнення. Це італійське місто занурюється у воду поступово протягом тисячоліття. Однак за останні 100 років Венеція занурилася у воду вже на 24 см. Влада міста і країни підготувала спеціальний план із захисту міста від потопу, але ніхто не впевнений, що цей план ефективний.

Підйом рівня моря - серйозна проблема для багатьох міст. Голландці, приміром, спорудили потужні дамби, які допоможуть уберегти їх міста від потопу. Адже третина Голландії лежить нижче від рівня моря. Але Банжул - столиця Гамбії - має всі шанси повністю зануритися у воду через ерозію і підвищений рівень моря.

Чи то через природні явища, чи то через економічні умови, деякі міста світу в недалекому майбутньому зникнуть з лиця Землі. Подобається нам це чи ні, це обов'язково станеться.