Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей7Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 4 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 31.
 1. #1
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©
  Flame

  Коломбарій у Полтаві


  У Полтаві побудували перший коломбарій – сховище для урн з прахом після кремації

  12.04.2010 | Опубліковано: 14:52 12.04.2010
  У деяких ЗМІ та інтернет-виданнях періодично з'являється інформація про те, що в містах України катастрофічно не вистачає місць для облаштування нових кладовищ, коли старі цвинтарі вже переповнені. Ця ситуація, зазначають фахівці, у свою чергу, може породити так званий «тіньовий скорботний бізнес», коли за виділене місце під захоронення людина віддає захмарні суми. Ситуацію із вільними місцями на кладовищах Полтави вивчали наші журналісти.
  Основна проблема ритуального сектору – нестача місць захоронення. Як повідомляє одне з інтернет-джерел, в державі за рік помирає близько 760 тисяч чоловік, що потребує щорічного приросту площ під цвинтарі на 3 тисячі га. У Полтаві в підпорядкуванні комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуальних послуг» наразі – 16 міських кладовищ, загальною площею близько 200 га, питання нестачі земель, говорить його керівник Рамаз Заркуа, нині госто не стоїть.
  /Рамаз Заркуа, начальник КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування»
  У нас поки все внормі. Є в Затурино 20 га землі, в Розсошенцях. Шукаємо ресурси, наше керівництво шукає нові землі/
  Паралельно із роботою, яка ведеться в питанні пошуку земель під кладовища, у Полтаві вперше побудували коломбарій – сховище для урн з прахом після кремації. Ще у Др.Римі під коломбарії відводили цілі будинки з рядами напівокруглих ніш, у сучасному світі коломбарії будують біля цвинтарів і крематоріїв. Полтавський коломбарій, розрахований на 122 ніші, поки не введений в експлуатацію. Загальна сума коштів, витрачена на його будівництво, – 75 тисяч гривень.
  /Рамаз Заркуа, начальник КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування»
  Поки ми побудували тільки на центральному кладовищі, будемо вивчати попит людей/
  Із введенням в експлуатацію коломбарію, розповідає Рамаз Заркуа, з'явиться інформація і щодо руху спеціального транспорту до найближчого крематорію (у місто Харків). З крематоріями, зазначають фахівці, в Україні госторо постала проблема – їх на території держави налічують лише 3: в Києві, Одесі і Харкові. Всі вони побудовані давно і не відповідають екологічним стандартам. До того ж, їх кількість у рази менша за загальноєвпропейську: приміром, у Чехії на 8 мільйонів населення існує 27 коломбаріїв.
  Крістіна Криженко
  Студія "Місто"
  У Полтаві збудували колумбарій на 122 ніші


  12 квітня 2010 р. Перший колумбарій – спеціальне сховище для урн з прахом після кремації - збудували у Полтаві. Сховище розраховане на 122 ніші і розташоване на центральному кладовищі с. Розсошенці. Комунальне підприємство «Спецкомбінат похоронно-ритуальних послуг» вивчає попит людей на новий вид поховання. Загальна сума коштів, витрачена на його будівництво, склала 75 тис. гривень.
  Інвестор будівництва колумбарію - компанія «Капіталбуд».
  Спеціальний транспорт буде курсувати до найближчого крематорію, розташованого в Харкові (є також у Києві та Одесі).
  Загалом, в обласному центрі в підпорядкуванні комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуальних послуг» знаходиться 16 міських кладовищ загальною площею близько 200 га.
  «Питання нестачі земель не стоїть. Є в Затурино 20 га землі, в Розсошенцях" - зазначив керівник КП «Спецкомбінат похоронно-ритуальних послуг» Рамаз Заркуа.
  Колумбарій (лат. columbarium, первинне значення - голуб'ятник) - сховище урн з прахом після кремації. На даний час колумбарії обладнують на кладовищах і при крематоріях.
  ОКІА «Новини Полтавщини»

 2. #2
  Offline
  2.0

  Re: Коломбарій у Полтаві


  та це класно! тіки крематорія ще немає. я років 5 маю ідею-фікс: аби написать бізнес-план крематорію. або кріокрематорію, це ваще круто! і екологи були б щасливі. тіки в нашого брата мозги набекрєнь "аааа.... мене пажалста зарийте, бозя казав, шоп тіло було ціленьким (чірвячки не рахуються)"
 3. #3
  Offline
  ри?

  Re: Коломбарій у Полтаві


  На поминальне воскрісєньє (бо понеділок робочий, і всім плювать на ваші поминки і ваших рідних) якраз з маман балакали про це. Кладовище розрослося неймовірно і пора було б уже в Полтаві закладати фундамен крематорію. Бо на місці кладовища, навіть якщо воно буде дуже старе і всі гробки порозсипаються, взагалі ніколи нічого харошого не може ні рости, ні будуватися, ні жити. А це ж дофіга мєста! А людей ще дофіга ж і вимре!!!
  Я лічно тоже не хочу гнити в землі, шоб мене чірвяки жували. Краще спалити, а прах розвіяти десь серед поля.
  Отлічні похорони, ятакдумаю.
 4. #4
  Offline
  Пророк

  Re: Коломбарій у Полтаві


  крематорій це ж як метро - тільки в містах-міліонниках
 5. #5
  Offline
  Пророк

  Re: Коломбарій у Полтаві


  Ми вже обговорювали десь. Спалювання - це добре, якби знаття, що прах у вазі - не асорті з чужих ніг і рук, а саме те, що ти здавав спалювати, ізвінітє. Тоді можна, як на могилі якось переживати, звертатись до померлого і т.д. А так усвідомлення того, що прах - це суміш різних людей, не надихає якось. Хоча да, з практичних міркувань крематорій доречний.
 6. #6
  Offline
  ри?

  Re: Коломбарій у Полтаві


  черешня, а мені напрімєр буде всьорамно, даже якшо мій прах з чиїмось розвіюватимуть, або якшо розвіють тільки ручку або ножку. Бо я вже представлюся!! Я вже буду сидіти на тучі і дивитися на людей-тараканчиків зверху вниз, і даже може плюну, якшо це розрішатиметься - чи долетить плювачка донизу чи нє)))
 7. #7
  Гуру

  Re: Коломбарій у Полтаві


  скiльки це коштуе? мабуть, не дешево
 8. #8
  Offline
  2.0

  Re: Коломбарій у Полтаві


  черешня, та ну чері, якшо розібратися, чий там прах - пох уже... якщо взять так чесно і цинічно хоча б собі відповісти на це питання.
 9. #9
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: Коломбарій у Полтаві


  Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
  черешня, а мені напрімєр буде всьорамно, даже якшо мій прах з чиїмось розвіюватимуть, або якшо розвіють тільки ручку або ножку. Бо я вже представлюся!!
  Ну это только, если верить, что после смерти всё совершенно заканчивается. Большинство людей не разделяет (или боится разделить) такую точку зрения...
 10. #10
  Offline
  ри?

  Re: Коломбарій у Полтаві


  иринушка, дуже недешево, того у нас і немає крематорію

  Paulsen, даже якшо я вірю в реінкарнацію (а я вірю), яка різниця моєму колишньому, старчєскому (сподіваюся, шо вмру старою, якшо сьодня під машину не попаду), побитому болячками тілу без енергетичної частіци, шо іменується душею???? Ніякої!
+ Ответить в теме
Страница 1 из 4 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Польська в Полтаві
  Чомучка в разделе Мова та Література
  Ответов: 16
  Последнее сообщение: 22.07.2021, 14:46
 2. Стоматологія в Полтаві
  889170 в разделе Медицина та здоров’я
  Ответов: 6
  Последнее сообщение: 26.05.2014, 23:09
 3. Колекція гир в Полтаві
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 10.11.2009, 22:50
 4. Альпінізм в Полтаві
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 2
  Последнее сообщение: 09.04.2009, 22:20

Теги для этой темы