Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей17Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 4 из 4
Показано с 31 по 37 из 37.
    2.0

Re: Фотоальбом "Полтава", 1980, німецькою і російською мовами

а передмову написав Іван Сидорович Бокий - депутат соцпартії, шеф-редактор "Селянська правда від Івана Бокого"

Пророк

Ответ Сообщение от s27501 Посмотреть сообщение
    Самое главное- ЧТО ВКРАЛАСЬ ОШИБКА в сборник, тот район НИКОГДА Половками не назывался.
    я керувалась словами батька мого товариша, який розповідав, шо на той момент, коли будувався цей куток полтави, ще не знали, з яким районом він буде краще з'єднаний інфраструктурою, з половками чи з алмазним. може, на час верстки фотоальбома, вирішили шо це буде якби окраїна половок, з якими цей мікрорайон з'єднуватиме дорога. але коли його побудували, виявилось, шо він ближчий і краще з'єднаний з алмазним. може і вся петрушка? і саме це малось на увазі, коли я казала "називали" - якби, просто причисляли до того чи іншого району.

до речі, вчора намагалась узнати етимологію назви "Половки" - чи від назви села, на місці якого був збудований цей район (але такого села не найшла), чи людини яка там якимось чином прославилась (вул. Половка - але ніколи я не чула ініціалів, невже ніхто не знає, в такому разі, як звали цю людину?). Мої друзі згадували, шо їм раз таксист розповідав, шо так звали якогось героя-танкіста, але яким чином він пов'язаний з цим районом і взагалі з полтавою - хтозні. Може хтось із місцевих (тих хто живе на половках, маю на увазі) знає?
    Sky
    Небо в твоїх очах ©

Ялина, чув, що вулиця названа на честь якогось Половки (рос. Половка). А от хто, що і як - хз. Я пам'ятаю у школі була така книжечка не то "Полтава", не то "Полтавщина" маленька,але товста, чорна. Там багато було всякої інфи (хоч і короткої). Гугль наткнув на оцей сайт http://histpol.pl.ua/ але там нічого...
    Філософф

Ответ Сообщение от Sky Посмотреть сообщение
    Ялина, чув, що вулиця названа на честь якогось Половки (рос. Половка). А от хто, що і як - хз. Я пам'ятаю у школі була така книжечка не то "Полтава", не то "Полтавщина" маленька,але товста, чорна. Там багато було всякої інфи (хоч і короткої). Гугль наткнув на оцей сайт http://histpol.pl.ua/ але там нічого...
    Добре, що Sky нагадав за довідник. Очевидно, мається на увазі енциклопедичний довідник "Полтавщина" під редакцією А.В. Кудрицького. Але тут прямо містика якась. У самому довіднику на "П" нічого не знайшов. У кінці довідника є перелік перейменування вулиць, про які згадано в довіднику. Так от написано, що стара назва вулиці Половка - Українська. На літеру "у" Української вулиці також не знайшов. Де саме про це згадується у довіднику - хз. Або я погано шукав, або конкретно про це перейменування там не згадується.
    Sky
    Небо в твоїх очах ©

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    Може хтось із місцевих (тих хто живе на половках, маю на увазі) знає?
    а от хто тут скаже чому Половки Половками назвали? Недавно один таксіст сказав, що вулицю Половка назвали на честь танкіста Михайла Половка і шо це була (і є) центральна вулиця села Юрівка (зараз вже не села, а мікрорайону) і автоматично забудову в кінці вулиці Половка почали називати Половками. Це перша версія. Друга версія: Половки названі так тому, що тут було поселення половців - в лісі за Половками, де село Яр, проводились археологічні розкопки з цього приводу. Села Половки не було точно. Тут села Рябухи, Пушкарівка, Яр. Цікаво все-таки як утворилася назва "Половки".
    окрім як ЖЖ від kilov так нічого й не чути?
    П.С. А я з Даманського ))
    Пророк

Может кто-то в Педунивере учиться или работает, чтобы у историков поспрашивать или с архивом связи есть? ))

Странно, что такую относительно недавнюю историю так плохо знаем.
    Пророк

Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
    Может кто-то в Педунивере учиться или работает, чтобы у историков поспрашивать или с архивом связи есть?
    або в краєзнавчому музеї )

в початкових класах колись було завдання - дослідити походження назви вулиці, на якій ти живеш
    дуже врізався в память цей урок - було дуже цікаво!

я тоді жила на вулиці Грабчака - померлого в афгані солдата (?). зараз чомусь табличку з будинка де вона висіла зняли, хтозна навіть чому (
+ Ответить в теме
Страница 4 из 4