Студент постійно стурбований проблемою браку грошей і пошуком хорошого підробітку. Одним з таких підробітків є фріланс, який часто має на увазі роботу в Інтернеті. І сьогодні я хочу розповісти про те, як заробити на копірайтингу.

Для тих, хто ще не в курсі, поясню. Копірайтинг – це створення текстів: написання з нуля, а також переклад і переказ своїми словами вже існуючих статей. Копірайтинг є тією роботою, яка приносить реальний і досить відчутний дохід. Якщо людині подобається писати, то вона зможе заробити на життя на одному лише цьому виді діяльності.

Зараз копірайтинг вважається перспективною і прибутковою роботою. Перспектива цієї роботи полягає в тому, що ви можете рости по кар'єрних сходах і отримувати більше грошей за свою працю. А ще вона полягає в тому, що Інтернет з кожним днем все більше і більше потребує якісної інформації. Вам це може здатися дивним, але насправді в мережі багато сміття і не завжди достатньо корисної та актуальної інформації з тих чи інших питань.


Прибуток на такій роботі багато в чому залежить тільки від виконаної роботи: чим більше часу приділяєте, тим більше прибутку отримуєте. Ще, звичайно, він залежить від вашої компетенції, працездатності і досвіду. Простіше кажучи, великі гроші платять за хорошу якість, а багато хто починає свій шлях у цьому виді підробітку з відносно невеликих сум. Чим цікавіше і грамотніше контент, який ви створюєте, тим більше за нього йде оплата.

Як оплачується копірайтинг?

До речі, оплата підраховується з розрахунку за 1000 символів в Російських рублях, а інколи в $. Ціна за тисячу символів неоднакова і коливається від 5-15 рублів (так, є і таке) до кількох тисяч (100-150 доларів). Середня ціна за 1000 знаків зараз – 50-100 рублів (2 долари), вартість перекладу завжди вище. Написавши або переписавши за день 10 тисяч літер, це приблизно 3 сторінки, ви можете розраховувати на 500-1000 рублів.

Таким чином, за місяць ви можете забезпечити себе непоганим фінансовим бонусом, який буде вищий деяких зарплат. Наприклад, якщо працювати 20 днів в місяць і писати кожен робочий день за 10 тисяч знаків, то місячний дохід складе 10-20 тисяч рублів. Власне на роботу у вас може піти години 3-4. Хіба це погано?

Слід зазначити, що ця робота не так проста, як здається. Так, вона творча, але іноді це річ набридає, тому краще розглядати її як підробіток. Тим не менш, заробити на копірайтингу можуть майже всі мами в декреті, пенсіонери, школярі, студенти. При цьому не потрібно мати професійну освіту філолога. Досить з інтересом ставитися до цієї справи.


Що необхідно для написання статей?

В першу чергу – вміння грамотно писати. А ще статті повинні легко читатися, тобто все-таки потрібно вміти викладати свої думки так, щоб вас зрозуміли інші. Другий момент — це унікальність статті. Стаття повинна бути унікальною, тобто написаної особисто вами, а не вкраденої на просторах Інтернету. До речі, вкрадену статтю ви і не продасте. Її просто забракують.

Успішність будь-якого копірайтера залежить не тільки від оригінальності його творінь. Так, ви можете розробити свій унікальний стиль, який буде відрізнятися від стилю інших авторів. Але головне не це. Головне правильно організувати свою роботу і грамотно доносити свої послуги. Перших замовників ви отримаєте легко, але кожному письменникові важливо не просто мати замовників, а мати постійних замовників, так як постійна співпраця приносить стабільність заробітку. Для цього потрібно небагато – просто працювати на совість і не намагатися нікого обманювати.

Як стати копірайтером і почати заробляти на копірайтинг?

Для того щоб стати копірайтером, досить зареєструватися на біржі з написання статей. Мабуть, кращою такою біржею для новачка є біржа текстового контенту під назвою ETXT – посилання для реєстрації.

Пройдіть нескладну процедуру реєстрації. Далі вибір за вами. Є дві робочих стратегії: продавати готові статті на будь-яку тему або ж працювати з окремими замовленнями. Можна спробувати і те, і інше, а потім визначити, що вам більше підходить. Як показує практика, найбільш продуктивно — поєднання обох тактик.

Чому потрібно працювати саме через біржу? Ви, звичайно, можете знайти замовників безпосередньо, без посередників, але у такому разі ви не захищені від обману. Біржа ж, по-перше, виступає посередником між автором та замовником та гарантує вам виплату вашого гонорару в обумовленому розмірі. По-друге, біржа – це таке місце, де завжди є багато роботи. Отримати замовлення там можна за лічені хвилини.

Хто платить за роботу і як отримати свої гроші?

Багатьох цікавить це питання, кому потрібні статті, і, хто готовий за них платити. Відповідь проста — вони потрібні для різноманітних сайтів, які потребують постійного наповнення свіжими статтями. Тому власники сайтів виступають замовниками і готові як викуповувати статті, так і замовляти те, що їм потрібно.

Важливе питання – як отримати гроші. Коли ви продаєте статтю або виконуєте замовлення на біржі, кошти, отримані за них, тимчасово акумулюються на вашому внутрішньому рахунку. У будь-який момент ви можете ці гроші забрати, замовивши їх виведення з системи. І тут є один маленький нюанс. Виводяться гроші в більшості випадків на гаманець веб-мані, який вам потрібно буде завести. І тільки з рахунку веб-гаманця ви зможете повноцінно розпоряджатися заробленими грошима: оплатити будь-які товари або послуги, подарувати, перевести на банківську картку або обміняти на іншу валюту.

Якщо ви нічого не злякалися і не налаштовані скептично, то з усіх сил морально підтримую ваше прагнення спробувати себе в новій справі. Воно дійсно цікаве і корисне, тим більше що заробити на копірайтингу може будь-яка людина, що має доступ в Інтернет.