Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей121Благодарности

Результаты опроса: Чи мусить добро бути з кулаками?

Голосовавшие
25. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, мусить

18 72.00%
  • Ні, не мусить

1 4.00%
  • Хтозна

4 16.00%
  • Инше

2 8.00%
+ Ответить в теме
Страница 11 из 26
Показано с 101 по 110 из 256.
    Гуру

Re: Чи мусить добро бути з кулаками?

Симон Петлюра, хоч і був борець за справедливість, не був ідеальною людиною. І ті помилки, які він допустив виборюючи незалежність, змушують деяких обливати "його" фарбою. Я не в якому разі не виправдовую вандалів, але всеж таки, багато хто про Петлюру поганої думки.

Odo
    -

Ответ Сообщение от Regen Посмотреть сообщение
    Симон Петлюра, хоч і був борець за справедливість, не був ідеальною людиною. І ті помилки, які він допустив виборюючи незалежність, змушують деяких обливати "його" фарбою. Я не в якому разі не виправдовую вандалів, але всеж таки, багато хто про Петлюру поганої думки.
    Симона Петлюру вважаю національним героєм і борцем за незалежність України, але згадав його винятково у контексті теми для того, щоб продемонструвати, як тяжко знайти згодом шлях до сердець людей тому добру, яке застосовувало кулаки у доведенні своєї правоти або у боротьбі за справедливість.
    Постійний відвідувач

нещодавно почула таку фразу: добро завжди перемагає зло, отже хто виграв - той і добрий.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от TerezZzk@ Посмотреть сообщение
    нещодавно почула таку фразу: добро завжди перемагає зло, отже хто виграв - той і добрий.
    Це мабуть, продовження думки, що переможців не судять, але не судять їх лише спочатку, потім знаходяться цікаві до фактів люди, бо правду, як і шило у мішку не сховати. Для прикладу порівняйте "доброту" історичного іміджу "переможця" Леніна за радянських часів і нині, думаю коментарі зайві.
    Пророк

Ответ Сообщение от TerezZzk@ Посмотреть сообщение
    Жванецький пропонує протилежний погляд:
    "Зло - это добро, пришедшее к власти"
    (всі паралелі випадкові:)
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Victorious Посмотреть сообщение
    Жванецький пропонує протилежний погляд:
    "Зло - это добро, пришедшее к власти"
    (всі паралелі випадкові:)
    Я власне про це ж. Влада така річ — без кулаків тривалий час існувати там складно і тому добро дуже швидко перетворюється на зло, але чи лише там? Як на мене це загальний принцип: застосування кулаків перетворює тією чи иншою мірою раніше чи пізніше добро — на зло.
    Пророк

А може існувати Добро, охоронцем якого служить Зло? Стоїть отак за спиною і не діє(як армія у президента). Добро робить свої добрі справи. А коли хтось хоче дати копняка Добру, то захищається воно не саме - відходить в сторону. А в дію вступає його гарант безпеки-Зло. Можна ж уявити, що Добро не перетворюється на Зло, а просто уступає йому місце в потрібній ситуації?
    Odo
    -

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    А може існувати Добро, охоронцем якого служить Зло? Стоїть отак за спиною і не діє(як армія у президента). Добро робить свої добрі справи. А коли хтось хоче дати копняка Добру, то захищається воно не саме - відходить в сторону. А в дію вступає його гарант безпеки-Зло. Можна ж уявити, що Добро не перетворюється на Зло, а просто уступає йому місце в потрібній ситуації?
    Цікавий поворот теми. Думаю, що армія у цьому прикладі (умовно) є кулаком, а влада (також умовно) — добром. Одразу згадується Кучма 2004 року з омонівцями, котрі постояли на Майдані, але наказу застосовувати силу так від влади не отримали, а якби отримали? Оце б уже і було перетворення добра, хоч і умовного — на зло безумовне. Тобто, виходить невеличкий парадокс для влади, що кулаки вона може мати, але не застосовувати (згадаймо притчу про змію, котрій заборонили кусатися, але не шипіти (лякати) згадувану раніше).
    Пророк

Вважаю, що для існування Добра необхідна тінь Зла за його спиною.
    Нехай ніколи воно не вступить в дію, те Зло, але сама його наявність гарантує існування Добра.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Вважаю, що для існування Добра необхідна тінь Зла за його спиною.
    Нехай ніколи воно не вступить в дію, те Зло, але сама його наявність гарантує існування Добра.
    Не знаю, щось мені здається тут хибним. Я не вважаю армію (кулаки) саму по собі злом. Вона стає такою, коли втілюється намір її прямого застосування, тобто сама армія не є причиною, а лише наслідком. Причиною ж є намір, що народився у влади, тобто зло там де народжується хибна = зла ідея, решта лише її втілення. Тому, не згоден з тезою, що "наявність зла гарантує існування Добра".
+ Ответить в теме
Страница 11 из 26