Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей5Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 17.
    Odo
    -

Відбиваємо вербальні атаки

Вербальні, вони ж словесні, атаки* можуть трапитися будь-кому і за будь-яких обставин. Головна їх неприємність — несподіваність. Тому, пропоную попрактикуватися. Зараз читаю цікавезну книжку про подібні речі і звідти пропоную приклад, на який треба придумати влучну, дотепну або просто адекватну відповідь (бажано, без хамства):

Тема - "Охота"
    — Ну що, Ви знову схибили?

*в народі їх ще називають влучним слівцем "наїзди", вони можуть бути, як жорсткими, так і майже непомітними для жертви, але від цього не менш небезпечними. Хоча, звісно, це може бути і звичайний необразливий дружній жарт. Розрізнити їх, часом, буває нелегко.

Прохання, у разі критики, наводити свої варіянти відповідей.

Пророк

Re: Відбиваємо вербальні атаки

Ок, Оdo направляє сюди. Я тут.
    Оdo, ти кажеш, що пожартувати завжди знайдеться з чого. Але навіщо батькам добавляти приводів для жартів?
    От, наприклад, по радіо постійно чули якийсь час ім"я ведучого, чи хто там він був : Борис Ракоїд.
    Ну от що робити по життю Борису, коли остання буква його імені так і хоче стати першою буквою його прізвища?
    Ясне діло, що був би він Вася Ракоїд, то з чогось іншого б сміялись.
    Що робити Борі? Як йому від вербальних атак відбиватись?
    Odo
    -

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Ок, Оdo направляє сюди. Я тут.
    Оdo, ти кажеш, що пожартувати завжди знайдеться з чого. Але навіщо батькам добавляти приводів для жартів?
    Для того, щоб не бути маріонеткою чиїхось стереотипів. Чи Тебе влаштовує така перспектива? Ти хочеш жити не своїм життям, а тим, куди Тебе заганяють жартуни, від яких Ти не вмієш відбитися? То, чи не краще повчитися відбиватися і таки почати жити своїм власним життям, тим, яким хочеться жити саме Тобі.
    От, наприклад, по радіо постійно чули якийсь час ім"я ведучого, чи хто там він був : Борис Ракоїд.
    Ну от що робити по життю Борису, коли остання буква його імені так і хоче стати першою буквою його прізвища?
    Ясне діло, що був би він Вася Ракоїд, то з чогось іншого б сміялись.
    Що робити Борі? Як йому від вербальних атак відбиватись?
    Думаю, що Боря давно дав собі з цим раду, позаяк такі атаки сипалися на нього з дитинства і він вже щось вирішив для себе: або знайшов влучну відповідь на подібне хамство, або вирішив щось инше.

Коли хочеш, знайди влучну відповідь саме на такий наїзд, уяви себе цим Борею і запропонуй дотепну відповідь, таку, щоб жартівникові мало не показалося, але у той же час, вона мусить бути без хамства. Спробуй!

Також можеш згадати про "невлучний постріл" у темі або наїзди щодо народження дітей від родичів. Ну і звісно запропонований Тобою ж наїзд у школі з натяком на похилий вік батьків дітей.
    Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    . Спробуй!
    А чого я?
    Я не вмію відбивати атаки :) Сама хочу повчитись. Мій метод -голова в пісок, або уникнення ситуацій.
    А твій метод, я так зрозуміла, протилежний - саме провокування таких ситуацій ( як от назвати дитину дурним ім"ям - нехай з дитинства не розслабляється).
    Odo
    -

А чого я? Я не вмію відбивати атаки :) Сама хочу повчитись. Мій метод -голова в пісок, або уникнення ситуацій.
    Давай уточнимо: Твій метод "голова в пісок, або уникнення ситуацій" Тебе влаштовує, чи Ти таки хотіла би повчитися? Бо це два протилежних напрямки розвитку. Людина по-справжньому починає прагнути чогось навчитися лише тоді, коли її власні методи більше її не задовольняють.
    А твій метод, я так зрозуміла, протилежний - саме провокування таких ситуацій ( як от назвати дитину дурним ім"ям - нехай з дитинства не розслабляється).
    Звідки взявся такий пришелепкуватий висновок, зі стелі? Шукати конфлікту і бути до нього готовим — речі різні, навіть протилежні.
    Пророк

Давай уточнимо: Твій метод "голова в пісок, або уникнення ситуацій" Тебе влаштовує, чи Ти таки хотіла би повчитися?
    Не влаштовує, але не маю марних сподівань, що змінюся. А з приводу "повчитися" то завжди цікаво, як це роблять люди.
    Може помітили, що на форумі ще ніхто не змінив свою думку ні під яким натиском, скільки б сторінок на тему не було потрачено. В дрібницях може що прояснилось, але кардинальної зміни думки я ніде не бачила. Щоб хтось сказало: "Братці, ви таки були праві, а я ні...." . Все обговорення призводить лише до укріплення саме своєї позиції. Якщо у тебе є приклади, то наведи.

...такий пришелепкуватий висновок ..
    Такий от пришелепкуватий навіяло попереднім твоїм дописом:
    "..То, чи не краще повчитися відбиватися?. "
    Я вбачаю в цьому бажання зробити дитині "щеплення" якоюсь неприємною річчю, повторюсь-наприклад дурним іменем, щоб в дитинстві обпікшись, дитина була готова до більших випробувань.
    Ти ж саме це хотів сказати, що називати оглядаючись на бабць біля підїзду -неконцептуально. Захотілось - назвали. Нехай загартовується і вчиться виживати в екстремальних умовах. Так?
    Odo
    -

Не влаштовує, але не маю марних сподівань, що змінюся. А з приводу "повчитися" то завжди цікаво, як це роблять люди.
    Тут немає вчителів, мені хочеться цьому повчитися так само, як і Тобі, тому, коли є бажання повчитися, то прошу практикуватися і навести свої варіянти відповідей на питання, які я навів у попередньому дописі.
    Може помітили, що на форумі ще ніхто не змінив свою думку ні під яким натиском, скільки б сторінок на тему не було потрачено. В дрібницях може що прояснилось, але кардинальної зміни думки я ніде не бачила. Щоб хтось сказало: "Братці, ви таки були праві, а я ні...." . Все обговорення призводить лише до укріплення саме своєї позиції. Якщо у тебе є приклади, то наведи.
    Та багацько таких випадів можна пригадати, з останнього, візьми хоч тему про "серце в країні", здається, де ми з пані aneisha спочатку сперечалися, а потім чудово порозумілися щодо необхідности змінювати "картинку" подорожуючи.

Але це трохи офтоп, тому що у цій темі ми не ставимо собі надзадачу переконувати когось у правильности своїх поглядів чи шукати порозуміння, у цій темі ми ставимо задачу, навчитися адекватно і ефективно відповідати (відбиваючи удар, як відповідають на удар, нпр., боксери) на вербальні маніпуляції-атаки, що скеровані на нас з метою нав’язати нам свої погляди і змусити нас діяти у своїй системі цінностей, зруйнувавши нашу власну дощенту. Прикладів таких маніпуляцій свідомістю Ти сама навела досить багато. Тепер справа за малим — знайти влучні і дотепні відповіді на них.
    Такий от пришелепкуватий навіяло попереднім твоїм дописом: "..То, чи не краще повчитися відбиватися?. "
    Я вбачаю в цьому бажання зробити дитині "щеплення" якоюсь неприємною річчю, повторюсь-наприклад дурним іменем, щоб в дитинстві обпікшись, дитина була готова до більших випробувань. Ти ж саме це хотів сказати, що називати оглядаючись на бабць біля підїзду -неконцептуально. Захотілось - назвали. Нехай загартовується і вчиться виживати в екстремальних умовах. Так?
    Це було сказано не стосовно дітей, а стосовно батьків майбутніх чи нинішніх, до яких чіпляються з дурнуватими наїздами, звинуваченнями та кпинами родичі та оточуючі, а звідки виникла тема наймення дитини, я взагалі не розумію
    Пророк

звідки виникла тема наймення дитини, я взагалі не розумію
    Забалакалась
    Odo
    -

Забалакалась
    Нічо, буває. То як щодо Твоїх варіянтів відповідей?
    ри?

Тема - "Охота"
    — Ну що, Ви знову схибили?
    - Ну що ж поробиш, косоокість в купі з кривуватою рушницею дали невтішний результат
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя

Теги для этой темы