Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей14Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 6 из 7
Показано с 51 по 60 из 63.
    Инвалид умственного труда

Re: Справедливість

Вроде как предложение:
    Давайте начнем с того, что каждый думает о понятии справдливость?

ри?

Це як у Леся: "Бога нема...!!" Отак про справедливість.
    І нема чого про неї думати

А Бога действительно нет! Я проверял!
    ри?

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    А Бога действительно нет! Я проверял!
    Чим докажеш?

А надо доказывать?
    ри?

А надо доказывать?
    Мені - так! Якшо канєш не важко...
    Добрий модер ))

Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
    А що ти називаєш рівністю? Рівність для мене - це однакові права, однакові можливості. А ти що у це вкладаєш? І я ніяк не второпаю, ти твердиш що рівність включає і справедливість? Чи навпаки? Чи для тебе рівність і справедливість окремо?
    Для мене справедливість, заздрість і рівність на рівні окремої людини - різне. Справедливість і рівність в глобальному значенні, мабуть, ходять дуже поряд.

Вроде как предложение:
    Давайте начнем с того, что каждый думает о понятии справдливость?
    Починай!
    Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Скажу більше, такий миттєвий розрахунок поставив би під велике питання існування розумової диференціяції, як такої. Він створив би світ розумово однорідних осіб, дурнуватих дійсно не було б, але разом з тим, не було би і розумних. Та і самі порівняння стали би недоречними у таких обставинах. Такий світ можна порівняти зі світом "Матриці", це суспільство технічно досконалих, але все ж біороботів, позбавлених будь-якого власного вибору, волевиявлення, права на помилку.
    • Чи можна назвати такий світ справедливішим від нашого?
    • Чи хотіли б Ви мешкати у такому "справедливому" світі?
    Ваші питання і мої відповіді схожі мені на діалог з книги Стругацьких "Трудно быть Богом".
    Читали? Знаєте, про що я?
    Головний герой запитував в лікаря: а що б Ви зробили, якби були Богом?
    Лікар: я б зробив всіх рівними, я б дав всім матеріальних благ вдосталь і т.д., і т.п.
    А головний герой йому на все це відповідав приблизно те, що й Ви мені. І так вони розмовляли доооооооооооооооооовго. Бо лікар спочатку досить наївно пропонував робити всіх багатими, всіх розумними і т.д., а в головного героя на все була відповідь, бо він же майже і був в ролі Бога.
    Що будуть такі діалоги було ясно з самого початку створення теми.
    Але зверніть увагу, що я не пропонувала зробити миттєвий розрахунок
    я тільки от нарікаю, що мені не завжди ясно, що за що, і взагалі, чи в кожному випадку є адекватний розрахунок. Так що "лікарем" я стала мимоволі. І зовсім не займаю таку позицію. І я навіть рідко кажу: "Так не справедливоооооооо, я хочу, щоб все було інакше!!!!" Ні...мені цікаво спостерігати. Поки що.
    Я тому і відповіла спочатку коротко ... бо... це для мене це занадто хитро - я неоднократно думала про все це і надумала, що баланс десь порушений, а тому справедливості як такої немає...чи може правильно казати - вона якась надкушена.
    ри?

Ответ Сообщение от kobieta Посмотреть сообщение
    Я тому і відповіла спочатку коротко ... бо... це для мене це занадто хитро - я неоднократно думала про все це і надумала, що баланс десь порушений, а тому справедливості як такої немає...чи може правильно казати - вона якась надкушена.
    А якшо справедливість понадкушувана, хіба вона все таки є справедливістю?
    Бо чим більше я про це думаю, тим більше доходжу до висновку: справедливості нема! Бо занадто сильно це поняття, ця якість залежить від людей, які виступають у ролі судді. А суддя має бути відстороненим від всього, позбавленим почуттів...лише тоді це буде справедливість у чистому вигляді. Чи може я помиляюся?
    А зараз справедливість хилиться під такими перешкодами, як прихильність, співчуття, моральна нестійкість тощо.
    Пророк

В СРСР був такий лозунг " С каждого -по возможностям, каждому -по потребностям".Чи це справедливе гасло? Рівності тут не передбачається.
+ Ответить в теме
Страница 6 из 7

Теги для этой темы